Pomoc: Vymena HDD v MacBook Pro 13

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Pomoc: Vymena HDD v MacBook Pro 13

Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Autor
    Príspevky
  • #69282
    macc
    Účastník (Participant)

    K novym MBP 13 sa dodava 250GB HDD s 5400 o/m.
    Ja rozmyslam nad upgradom na 500GB HDD s 7200 o/m. Ma s tym niekto skusenost? Resp. vie niekto poradit? (vykon, spotreba, ohrievanie…).
    Viete poradit aku znacku mam vybrat?
    Vymenit HDD sa da aj mimo servisu? Nestratis s tym zaruku?

    #209658
    bawy
    Moderátor

    menil som 5400 za 7200..vydržal som asi 3 týždne..kvôli vybráciam a hluku musel ísť von..
    v MBP 13″ 2,53ghz.
    – bol to seagate 320gb

    #209660
    termix
    Účastník (Participant)

    Ja sa pridavam s podobnou skusenostou, ale pri MBW.

    #209662
    monicqa
    Účastník (Participant)

    mne ta vymena prebehla v pohode, pouzivam ho uz skoro pol roka. mam seagate v mbp

    #209664
    madaraszko
    Účastník (Participant)

    ja mam WD 400GB 5400otacok a super….do 7200 otackoveho som nechcel ist prave kvoli vibraciam

    #209667
    suley
    Účastník (Participant)

    skusal som 2 disky (Seagate a WD) v MBP, obidva 500GB 5400 otackove, ale boli velmi hlucne. Mozno tebe to vadit nebude. Mne to vadilo strasne a tak som isiel do SSD.

    #209668
    mircooo
    Účastník (Participant)

    ja som tiez upgradoval na 7200 wd
    najvacsim problemom boli uz spominane vibracie, pomaly si zvykam (mam ho uz asi 3/4 roka) ale stale ma to vie vyviest z miery

    hlavne nepokladat na stol z tenkych platov drevotriesky lebo to je potom ako 100w amplion

    zatial som to vyriesil stylovou podlozkou (krabica monpoly) ktora ma aj svoje dalsie vyhody na kolenach nepali ako ta hlinena pec ked sa rozzhavy

    a stale citam ze nove 5400 disky su priblizne vykonom 7200, treba hladat recenzie testy, kopec patrania

    #209674
    R
    Účastník (Participant)

    MBP 2009, HD vymenený za WD5000BEVT, zvýšila sa hlučnosť, čo mi vadí, ale to je určitá daň za to. SSD ešte myslím nie sú cenovo tak prístupné ako hlasické HD.

    Bolo to tu viac krát spomínané:

    http://pctuning.tyden.cz/hardware/disky-cd-dvd-br/14559-notebookove-pevne-disky-velky-srovnavaci-test

    #209677
    macc
    Účastník (Participant)

    Dakujem vsetkym za odpovede.
    Takze nekupim HDD s7200o/m., ale s 5400ot.

    Ako som pozeral tak pri kupe MBP sa da zmenit konfiguraciu na 500 GB HDD, len to stoji 140eur. Ked som pozeral napr. na alza.sk, tak taky disk stoji max 90 eur.
    Preto to chcem spravit tak, ze kupim MBP s povodnou konfiguraciou a potom dokupim HDD a vymenim…

    Vie niekto, ze preco je ten rozdiel taky velky???

    #209680
    termix
    Účastník (Participant)

    macc: ak by si sa rozhodol pre 500 GB 5400 otackovy disk, tak mam jeden Seagate na predaj :) Ak by si mal zaujem, napis mi potom pls na robert.godany [zavinac] gmail.com

    Dik

Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.