Vyuzitie RAM u mac mini l 2012 4 GB

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Vyuzitie RAM u mac mini l 2012 4 GB

Zobrazujú sa 4 príspevky - 21 až 24 (z celkového počtu 24)
  • Autor
    Príspevky
  • #395630
    bordino13
    Účastník (Participant)

    Lemon84 vopred sa ti ospravedlňujem, že píšem do tvojej témy, ale rád by som sa diskutujúcich niečo opýtal. Je normálne keď všetky súbory čo sťahujem z internetu sa mi dávajú do vyrovnávacej pamäte súborov? Napr. stiahnem súbor o veľkosti 7 GB a následne z mojej fyzickej pamäte 8 GB je použitá pamäť na 7,99 GB. Je to v poriadku? Mám macbook white 2010 – systém OS X Yosemite – disk ssd. Ďakujem

    #395634
    Lemon84
    Účastník (Participant)

    Vpohode, zaujimava otazka. OSX by mal vyuzivat celu pamat vseobecne. Z coho usudzujes, ze to su zrovna stahovane data. Ci stahujes alebo nie, mal by si mat pri pouzivani zaplnenu RAM, nie?

    #395637
    babo
    Účastník (Participant)

    omg dalsi co si ani priblizne neprecita historiu threadu a pyta sa to iste.

    zistit ci je vo FS cache prave ten subor je jednoduche. treba pustit ten purge z terminalu co som uz spominal a daj stahovat velky subor. ak narastie FS cache na maximum, tak je tam vacsina stiahnuteho subroru.

    kazdopadne zas a znova, ano je to normalne. pre stiahnute data obzvlast, lebo ked ich stahujes a teda zapisujes na disk, je vysoka pravdpodobnost ze po downloade budes chciet hned aj pouzivat a teda citat. a preco teda nevyuzit FS cache ked je dost volnej pamate? na co citat data z disku, hoc aj SSD? pamat je rychlejsia

    keby program chcel vie citat / zapisovat data a obchadzat FS CACHE, je na to API.

    a btw FS cache ma dokonca aj windows, ale tam je to trochu voodoo

    #395644
    bordino13
    Účastník (Participant)

    babo ďakujem za vysvetlenie

    lemon84 – som si istý, že sú to sťahované dáta pretože počas sťahovania daného súboru vidím v monitor aktivity ako sa zvyšuje použitá a vyrovnávacia pamäť a zastaví sa to až keď skončí sťahovanie.

Zobrazujú sa 4 príspevky - 21 až 24 (z celkového počtu 24)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.