TimeMachine

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software TimeMachine

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 23 )
  • Autor
    Príspevky
  • #55386
    titinius
    Účastník (Participant)

    Nazdar, dufam ze to tu este nikde nieje,
    chcem sa opytat ohladom timemachine, ked sa zalohuje kazdy krok co spravim, kam sa to uklada? vymazem obrazok ale pritom ho stale mam v historii,, to musi brutalne zahlcovat pamat, kedze sa vlastne nikdy nic nevymaze,,
    to by sa dalo riesit externym HDD
    ale ak mam MacBook a vela cestujem nemam miesto v kufri na patkilovy externy HDD :) chapete,,,
    ci ako je to vyriesene, bo planujem kupit MacBook ten stredny model a teraz som pozeral prezentaciu 10,5 a tam bol spomenuty aj timemachine a dost ma to zaujalo ze ako je to riesene co sa tyka pamate,, kam sa to uklada? resp ako ?

    dik

    #111138
    EmElEn
    Účastník (Participant)

    Jedine na externý HDD. Aj v Apple sprievodcovi používajú externý HDD… Možno by sa to ešte dalo riešiť rozdelením interného, no nie som si istý. Pravdepodobne však áno.

    #111145
    kubokovac
    Účastník (Participant)

    samozrejme, ze by sa to dalo vyriesit aj tak… ale – ak mas prenosny comp, je dobe si k tomu zaobstarat aj prenosny hdd – teda ak time machine chces ozaj vyuzivat… tj. ak mas napr 100GB hdd v booku, je dobre mat minimalne taky ale najlepsie vacsi externy 2,5hdd (napr. fw) ktory nepotrebuje externe napajanie a je ozaj maly… a tiez nikto nepovedal, ze ho tam musis mat furt zastrceny. Napr ak ti staci zaloha 1x za den (co vela krat staci) tak ho tam zapichnes vzdy vecer a hotovo – to je cele…

    #111391
    scenic
    Účastník (Participant)

    Ako nastavim TimeMashine aby zalohoval raz za den alebo raz za tyzden?

    #111399
    scenic
    Účastník (Participant)

    No tak som si sformatoval moj 120GB HDD a spustil toto cudo a hned mi to zahlasilo chybu
    http://www.scenic-sk.eu/pics/Pic1.png

    #111402
    Dominik Balogh
    Účastník (Participant)

    scenic: Na akom pocitaci?

    #111415
    scenic
    Účastník (Participant)

    Na takom krasnom bielom MacBook-u

    #111865
    wacco
    Účastník (Participant)

    Aj mne to pise tu istu chybu ako senic-ovi. Viete niekto poradit? neviem co s tym mam robit.

    #111874
    cesnak
    Účastník (Participant)

    Na obrazku od scenic vidim pod chybovou hlaskou: Latest Backup: Failed (i) v cervenom kruzku. Skus stlacit to (i) a napis co to vypisalo. Mal by tam byt podrobnejsi popis tej chyby. (no aspon si to myslim)

    #111881
    scenic
    Účastník (Participant)

    Mno neviem cim to je ale chalan sa spamatal a uz pracuje ako ma.

    #111883
    wacco
    Účastník (Participant)

    scenic a aky tam mas format? nemam ho nejak specialne sformatovat?
    a v tom cervenom i-cku je ta ista hlaska ako je na obrazku od scenic-a … nic podrobnejsie tam nieje

    #121411
    scenic
    Účastník (Participant)

    No a podarilo sa mi uspesne odstranit Time Machine z Macu (v systemoch to je akurat ta cast mi chyba s ktorou sa robi restore. Ono to bolo v docku a uz nie je a nikde to neviem najst), je nejaky sposob dostat ho s5 bez toho aby som musel preinstalovat komplet OS? Dik za rady.

    #138431
    titinius
    Účastník (Participant)

    chcem sa opytat, ked mam 64Gb SSD, a chcem zalohovat, tak aky velky disk je vhodne kupit ??
    aby postacoval,,,,,? ci podla toho do akeho obdobia (spetne v case) chcem mam ulozene veci a mat k nim pristup ?
    ci ako ?
    reps ak by som kupil 128Gb SSD, tak aky velky ext. HDD potrebujem ?.
    dikes

    #138461
    Aleks
    Moderátor

    Cenové rozdiely v rôznych kapacitách externých diskov sú už také malé, že sa neoplatí kupovať menší ako 250 GB prenosný a menší ako 750 GB stolový…

    #150629
    30b1
    Účastník (Participant)

    S Time Machine som este nerobil a tak sa chcem sa opytat, ci robi TM presnu kopiu pevneho disku? ked mam napr. na pevnom disku data o objeme 100 GB, zaloha bude tak isto velka, alebo TM nejakym sposobom komprimuje data? dakujem

    #150637
    mylanko
    Účastník (Participant)

    Prva zaloha sa robi 1:1 (ak si teda nezvolis nejake adresare, ktore sa nemaju zalohovat). Ostatne zalohy obsahuju len nove/zmenene subory. Nie som si isty ci ich TM komprimuje, ale myslim ze nie a ak ano, tak len minimalne. Vsetky zalohy su ukladane do jedneho sparsebundle-u.

    #150706
    30b1
    Účastník (Participant)

    dakujem, to som potreboval vediet

    #150709
    HajLender
    Účastník (Participant)

    Ludia,

    predvcerom sa mi nejak poruchalo iphoto, zapnem ho a zobrazi sa mi plazova lopticka a nic s nim neide robit len force quit, tak ma napadlo ci by som sa nevedel vratit cez time machine k stavu den pred tym. Neviete ako na to? proste cely komp dostat do stavu ako bol 2 pred tym (nepotrebujem nic z tych zmien co sa udiali pocas tychto dvoch dni).

    Vdaka

    #154046
    30b1
    Účastník (Participant)

    ahojte, vie mi niekto poradit ako “prinutim” Time Machine, aby zacal zalohu hned ako pripojim externy disk? pretoze ked pripojim ext. disk a zapnem time machine vzdy mi vyhodi najblizsiu zalohu o par hodin neskor, napr. teraz je 14:40 ale zalohovat bude az o 17:30. v nastaveniach som to nenasiel. dik

    #154052
    krondo
    Účastník (Participant)

    pripojis disk a kliknes na ikonu time machine v menu bar ak ju tam mas, ak nie tak na ikonu v docku pravy klik a backup now.
    EDIT:ako je mozne ze ti nezalohuje kazdu hodinu:-O, ja som nikde nenasiel moznost vypnutia hodinovych zaloh.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 23 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.