Spotlight

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Spotlight

Zobrazuje sa 13 príspevkov - 1 až 13 (z celkového počtu 13 )
  • Autor
    Príspevky
  • #99368
    shadower
    Účastník (Participant)

    Zdravim,
    vie niekto ako nastavit aby nehladal spotlight podla diakritiky ?
    napr kľúčenka …kluc
    ked dam key …najde mi klucenku lebo je to keychain …
    ale ako sa vysporiadat s diakritikou ?

    #379621
    igino
    Účastník (Participant)

    Neviem, čo myslíš. Mne hľadá všetko, napr. napíšem bez diakritiky “Faktury” a zobrazí mi adresár “Faktúry” a pod.

    #379623
    rudo.ba
    Účastník (Participant)

    @igino, to máš nejaký špeciálny spotlight, lebo mne nápis bez diakritiky “Faktury” rozhodne nenájde adresár “Faktúry”. Spotlight ignoruje malé a veľké písmená, ale nie diakritiku.

    Dá sa priamo cez spotlight špecifikovať ignorovanie diakritiky skrze príkazový riadok, ale nie cez grafické rozhranie. Existujú aplikácie pracujúce s indexom zo spotlightu alebo aj bez neho, kde sa dá nastaviť ignorovanie diakritiky, hľadaj veci ako NotLigth alebo EasyFind. Druhá vec či je praktické spúšťať extra aplikáciu, shadower chcel asi poriešiť toto priamo cez spotlight gui.

    #379624
    majdy
    Účastník (Participant)

    Funguje ako u igina. 10.9.2.

    #379625
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    Funguje aj mne, bez ohladu na diakritiku. Ved by to bola somarina na ntu zadavat presny nazov, to by popieralo cely spotlight.
    Samozrejme, funguje to takto vsade, ked dam hladat Stefan Mrkvicka najde maily od štefana mrkvičku

    #379628
    rudo.ba
    Účastník (Participant)

    Chlapi, ono vám to funguje, lebo máte v predvoľbách nastavenú angličtinu na prvom mieste. Skúste si tam dať slovenčinu a uvidíte divy, resp. skôr neuvidíte, lebo vám to bez použitia diakritiky nenájde veci s diakritikou…

    #379638
    Rein
    Účastník (Participant)

    No tak že takto to je …. A je nejaké riešenie aby to hľadalo vrátane diakritiky?

    #379683
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    a mozem vediet z akeho dovodu mate slovencinu ma prvom mieste? Odmysliac od nezmyslu s nazvom lokalizacia

    #379690
    shadower
    Účastník (Participant)

    dakujem za pomoc tym co sa vyjadrili k veci a skusim ked nepojde tak smola
    prikaz riadok som skusal hladat ale ang nema diakritiku takze toto je problem slovenciny …
    poskusam a uvidim co vykoumam

    #397755
    Jakub Dandul
    Účastník (Participant)

    Ahojte, nestáva sa Vám niekedy, že Spotlight Vám prestane vyhľadávať zadané frázy? Pomôže len reštart. BTW: iOS 8.1.1 a iPhone 6 Plus. Dik.

    #397761
    Bysto
    Účastník (Participant)

    @JD: stáva sa a neskutočne ma to dožiera. Spotlight je najsilnejšia vec celého systému a bez nebo som skoro stratený. Najhoršie je, ze niekedy ani ten reštart nepomáha.

    #397768
    Jakub Dandul
    Účastník (Participant)

    Skúsil som aktualizovať na 8.1.2, tak som zvedavý.

    #397773
    Crossman
    Účastník (Participant)

    Áno stáva sa to aj mne aj na 8.1.2 iPhone 5S. Minule sa mi to rozbehlo nejako aj bez toho, že by som musel vypnúť zapnúť zariadenie…

Zobrazuje sa 13 príspevkov - 1 až 13 (z celkového počtu 13 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.