Práca s videom: iMac alebo Macbook Retina 13?

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Práca s videom: iMac alebo Macbook Retina 13?

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Autor
    Príspevky
  • #101421
    Hypnotize
    Účastník (Participant)

    Planujem update z mojho staruckeho macbooku white 2,4 (rok 2009) na nieco novsie. Moj budget je 1100 eur. V tejto cene som nasiel momentalne zlacneny macbook retina 2,4 alebo najzakladnejsi iMac 1,4. Ano viem, obidve su slabucke na video editing, ale rad by som pripomenul, ze doteraz som sa trapil s 5 rocnym! strojom, takze myslim, ze rozdiel pocitim viac nez dost. Moja priorita je aby mi pri prehravani video nesekalo, cas renderu prezijem aj vsetko okolo toho, hlavne si uz konecne chcem prezerat video bez toho aby som si musel vytrhat vlasy a pozerat ho skoro ako fotky frame po frame :) Potom som este nasiel na bazosi takuto ponuku:

    Predám Apple Macbook Pro 13″ early 2011. i7 – 2,70Ghz
    Ram: 8GB (4+4) Kingston
    SSD: Špičkový rýchly Samsung 840 EVO 512GB
    HDD: Tichý 750GB Hitachi 5400 rpm.
    Procesor je 2,7Ghz s TURBOBOOST na 3,4Ghz s architektúrov Sandy Bridge.

    tiez za 1100. Len samozrejme bez zaruky, co je tiez celkom dolezity faktor. Co som tak nacital tak SSD disk je dolezity, preto sa mi zda ta retina ako celkom dobry vyber. Vopred dakujem za kazdu radu.

    #389057
    dfx
    Účastník (Participant)

    Tak ten najzakladnejsi iMac 1,4 je totalna katastrofa. To by som neprial ani nepriatelovi.

    BTW nezvazujes mac mini za 800 eur s quad core procesorom? Za zvysnych 300 eur mozes dokupit ssd disk a 16gb ram.

    #389060
    Hypnotize
    Účastník (Participant)

    no aj ten mac mini som pozeral, myslis, ze by to bola najlepsia moznost?

    #389061
    Leachim
    Účastník (Participant)

    Ja mám mac mini quad i7 2.3GHz, 16gb ram a 240gb SSD, celé ma to vyšlo okolo 1000€ s DPH (kupované cca pred rokom, rokom a pol…), k tomu napojené 27″ a 22″ monitory, šlape ako hodinky. Len je škoda, že je to ešte staršia i7. No ale aj tak oproti tomu MBW čo máš je rozdiel taký veľký, že budeš v nemom úžase, ja som prechádzal z MBP C2D 2.53GHz 8gb ram a hybrid diskom…

    #389063
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    SSD dokáže výrazne zvýšiť výkon. Reakcie sú okamžité a write/read rýchlosť je úžasná. HDD je brzda, to je fakt.

    #389069
    dfx
    Účastník (Participant)

    Pri cene okolo 1100 eur je to urcite najlepsia moznost na strihanie videa na macu. Len este treba monitor, klavesnicu a trackpad alebo mys.

    #389074
    iMartin
    Účastník (Participant)

    Mac Mini s quad-core i7, 8 GB RAM a 256 SSD ťa vyjde tiež na 1100 € a to už je dosť dobrá konfigurácia. Ibaže potrebuješ myš, klávesnicu a displej :)

    Na prácu s videom bez vstavaného SSD ani neuvažuj. Podľa benchmarku tieto SSD dokážu zapisovať 1080p 12-bit RGB video rýchlosťou skoro 60 fps.

    #389076
    Hypnotize
    Účastník (Participant)

    velka vdaka, rozhodnutie je teda jasne :)

    #389079
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    akakolvek masina bez SSD je katastrofa, ten iMac zakladny duplom, odozva nehorazne zla.

    Rozhodne na video minimalne 16 GB RAM. Cim viac, tym lepsie, kvoli live preview.

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.