pomooooc

Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
  • Autor
    Príspevky
  • #85656
    rasty009
    Účastník (Participant)

    caute pomozte mi rychlo, urobil som update na 3G, stiahol sa mi software 4,2 a nechce mi komunikovat sim karta poradte mi co s tym mam urobit??????

    #309859
    iTuxx
    Moderátor

    ked je telefon zablokovany, tak uz s nim mozes vypodlozit kyvajucu sa skrinu. Pripadne zistit u ktoreho operatora je telefon kupeny a poziadat o odblok. Ak to ten operator nerobi, tak mozes skusit nejaku online sluzbu odbloku toho operatora, co sa pri 3Gcku cenovo neoplati.

    #309860
    rasty009
    Účastník (Participant)

    ale pred tym som ho normalne pouzival.

    #309862
    iTuxx
    Moderátor

    mal si jailbreak? ak hej, tak je to jasne. Bol odblokovany softwarovo. A to na novom FW (resp. basebande) nie je mozne.

    #309864
    rasty009
    Účastník (Participant)

    co to teda znamena? bude sa to dat odblokovat?

    #309866
    iTuxx
    Moderátor

    moj prvy prispevok o tom hovori. Najprv si zisti odkial je telefon. Teraz jediny sposob odbloku je tovarenske odblokovanie u Applu cez operatora. Ale je to prilis nakladne a v pripade 3Gcka sa to neoplati (cena odbloku je 50-100€)

    Softwarovy odblok je uz teraz velmi odmedzeny. Vlastne vyuzit sa da len ak nemas najnovsiu verziu modemu (basebandu). A tym ze si aktualizoval na 4.2.1 sa aktualizovala aj verzia modemu. A teda softwarovy odblok uz nie je mozny. Starsiu verziu do telefonu uz nedostanes.

    #309868
    rasty009
    Účastník (Participant)

    tak teda som si to pekne dosral asi…..diky za vysvetlenie.

    #309870
    iTuxx
    Moderátor

    da sa tak povedat. Uz len tak z recesie: ak sa vies dostat do menu telefonu, pozri v nastaveniach -> informacie -> verzia modemu a napis co tam mas.

    #309871
    rasty009
    Účastník (Participant)

    to je najhorsie ze sa tam neda dostat. mozem volat iba zachranne linky, ale nie na orange linku :))))

    #309872
    iTuxx
    Moderátor

    tak z toho sa este da dostat. Staci ti flashnut custom FW ktory je aktivovany (nepotrebujes povodnu SIMku na aktivaciu). V tomto pripade mozes telefon pouzivat aspon ako iPod, pripadne surfovat po nete,… Presne vsetko okrem telefonovania.

    #309887
    dunaj6
    Účastník (Participant)

    ituxx? je to uz zopar tyzdnov co som robil JB na 3G… ale viem ze siel spravit JB aj z posledneho FW… maximalne bolo treba prepalit BB na ipad BB… a ten sa vraj nemeni ten ipadacky BB, takze mi z toho laicky vyplyva ze by to malo stale fungovat…ci? asi sa mylim ale tak.. :D

Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.