Nová iOS 7 Feature – zeleny ramik na displeji.

Domov Diskusné Fóra Ostatné Nová iOS 7 Feature – zeleny ramik na displeji.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 21 až 40 (z celkového počtu 121 )
  • Autor
    Príspevky
  • #371091
    renad
    Účastník (Participant)

    Vráťte sa k Windowsom či Androidu alebo ešte kdesi ďalej, aby ste si zase vážili to, čo máte …

    #371107
    Glog
    Účastník (Participant)

    Renad, to je ako odporúčať návrat k chodeniu v blate počas epidémie lepry na štýl stredoveku, aby si človek vážil bratislavskú MHD. Neplatíme stovky eur preto, aby sme museli mesiac chodiť reklamovať nové vadné produky, kým sa konečne dostaneme k plne fungujúcemu kusu.

    #371108
    renad
    Účastník (Participant)

    … no neviem čo k tomu dodať, snáď len to, že človek má vždy na výber … nikto predsa nikoho nenúti “vyhadzovať stovky eur” … okrem iného aj vysávač sa občas pokazí … dokonca aj Bavorák či Ferrari …

    Do stredoveku som nikoho neposielal :-)

    To, že Apple roky-rokúce “trpí” ohľadne buď neschopnosti, či nespoľahlivosti svojich výrobných partnerov dodať “poctivé” kusy komponentov (kvalitne, včas a v dostatočnom počte kusov) je všeobecné známe – a s týmto rizikom predsa treba počítať … bohužiaľ je to tak …

    #371112
    bawy
    Moderátor

    Kazovosť elektronických súčiastok takmer nikdy nemôže byť ovplyvnená cenou, kým si toto vážení neuvedomíte, budete stále len nasratí, smutní a podráždení.

    #371113
    Glog
    Účastník (Participant)

    Bawy, mi tu predsa nehovoríme o technických limitoch, či inžinieroch Sony, ktorí si neurobili domácu úlohu z fyziky – ide o dôsledok šmejdovej výstupnej kontroly a testovania a alibizmus zo strany Apple, ktoré hrá mŕtveho chrobáka kým počet reklamácií nedosiahne medializáciu (ergo zlý imidž), prípadne sa nevyskytnú nejaký výbuchy (ešte horší imidž). iMacy mali problémy s prehrievaním, boli zlé grafické ovládače, iPhone 5S má hrkajúce tlačidlá, zelený rám displeja, čierny iPhone 5 mal z hrán farbu zoškrabanú po dňoch, iPhone 4 mal totálne zlú anténu, iPady sa prehrievali taktiež, iMacy s displejom nalepeným na sklo mali pod ním od výroby prach, to isté tie s magneticky pripevneným sklom.

    Sú to nedotiahnuté produkty, ktoré by Steve Jobs – aký bol, taký bol – v časoch slávy a kvality hodil rovno do koša. Mám tu pri sebe jeden z prvých Intel iMacov z roku 2006, ktorý bol za tie roky vyťažovaný na maximum a jediné, čo je na ňom horšie oproti bezchybnému stavu po kúpe, sú dva tiene na displeji v rohoch (spolu ca. 4 cm2).

    Naproti tomu tu mám tiež MBA z roku 2011, ktorý má v sebe pomalší SSD, než identicky označovaný model za rovnakú cenu, vpredu mierne nedoliehajúci spodný kryt a na opierke dlaní svetlejšie miesta.

    Príchodom iPhone sa z toho stala masovka za facku, no čo je paradoxne najhoršie, napriek tomu to robia prakticky najlepšie. Chcel som si postaviť počítač hlavne na hranie do 2500 eur (cena alternatívy v podobe iMacu), komponenty sa za to dajú kúpiť priam luxusné, no neviem, či sa zmierim s tým, že všetky dostupné skrine vyzerajú otrasne a chce sa mi takmer grcať, keď vidím Android a o „funkcionalite“ Windows Mobile radšej pomlčím. Aj keď… iOS pôvodne neschopný kopírovať text je tiež na smiech.

    Nie som nahnevaný, podráždený, ani smutný – je to spotrebná elektronika – no irituje ma, že klesá kvalita.

    #371114
    raul
    Moderátor

    iMacov sa v roku 2002 pokazilo rocne len 2000, v minulo roku vsak 10000. Znamena to, ze klesa kvalita? Nemusi nutne – stale to moze byt len 5% – aj vtedy, aj dnes.

    (konkretne cisla su vymyslene)

    #371116
    Glog
    Účastník (Participant)

    Nemyslím, že som napísal niečo, čo by naznačovalo, že nezvládam základoškolskú štatistiku… Skús nejako obhájiť tie takmer celoplošne šmejdovo vyrobené ajfóny.

    #371119
    bawy
    Moderátor

    prečo by mal niekto niečo obhajovať? veď predaný počet kusov hovorí za seba..ja som majitelom iP5 už skoro rok a spoko najväčšia na svete…používam iPhone už od 2007 ale iPhone 5 vyzerá po roku teda podstatne lepšie, ako vyzeral po roku môj 3G alebo 3Gs, dokonca lepšie ako vyzerala moja 4s ktorej sa mi podarilo par krat preliačiť bočný hliník ani neviem ako..proste je to len vec pohľadu. a pri státisícoch predaných kusoch sa proste logicky vždy najdu tisíce vadných výrobkov, na to je predsa 2r. záručná doba.

    #371120
    iMartin
    Účastník (Participant)

    @Glog: Práveže sa veľa vecí medializuje. Mal som iPhone 4, žiaden významný problém so stratou signálu. Mám iPhone 5, niekoľko krát mi padol na podlahu a nemá takmer žiadne ošúchané kraje. Čo je to? Náhodný podarok?

    Nevyvraciam, čo tvrdíš, že sa stále častejšie hovorí o problémoch. Prach v iMacoch je problém, sfarbený displej iPhonov je problém, pomalé a odchádzajúce SSD v Airoch sú teda riadny problém. K niektorým sa Apple postavil férovo, iné zahovára, ale takéto problémy boli vždy, len sa o nich nehovorilo. A vieš, že hovoriť o problémoch Applu je teraz v móde.

    #371128
    jarednomak
    Účastník (Participant)

    Zda sa, ze tu rozoberate uplne inu vecu, na ktoru som poukazal mojim prvym postom. To ze sa cokolvek pokazi je oukej, druha vec je ako sa k tomu postavi vyrobca, servis mi napisal ” technik postupoval podla pokynov vyrobcu” z toho mi vychadza, ze Apple prikazal klamat zakaznikom a tvrdit, ze “zeleny defekt” displeja je sucast iOS 7, nechapem ako firma s miliardami na uctoch nedokaze vymenit par telefonov :-(

    #371130
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    Nemyslim ze by tych iphonov s tymto defektom by bolo par. Skor tipujem na desiatky tisic a mozno aj viac.
    Treba do tohoto poctu zaratat aj takych uzivatelov ktori si toho nevsimli a vdaka takymto alebo podobnym tema m sa ich zacne ozyvat coraz viac.
    A co sa Apple tyka, nie je sa co divit. Aj tam su rozni akcionari, podielnici a ina bagaz, ktora si hladi len svoje vrecka pretoze napokon kazdemu ide len a len o zisk. Aj v tomto pripade si myslim ze ide len o minimalizovanie financnych strat ked sa firma snazi presvedcit ze zelene displeje su ok.
    Ak to vymeni jednemu, budu to chciet vymenit vsetci a to uz moze ist aj do milionov dolarov

    #371133
    bakosmi
    Účastník (Participant)

    darmo sa tu budete natahovat, apple dava do obehu take iste smejdy a technicky nedomyslene produkty ako akakolvek ina firma, akurat jej uzivatelska nahonena zakladna je ochotna tieto veci prehliadat viac ako je tomu u inych znaciek… nejakych typkov co chcu byt cool nezaujimaju nejake neduhy alebo vyrobne vady.

    #371135
    odklizec
    Účastník (Participant)

    Nevim, myslim ze ne ze srandy vyhrava Apple v poslednich par letech pruzkumy zakaznicke spokojenosti? Ja mam od apple nekolik zarizeni a nemam nejmensi problem? Decka (2&4 roky) se marne snazi rozbit muj stary iP3G, ktery krome praskleho krytu stale funguje? Manzelke 4ka ani neskobrtla a moje 4sko funguje taky uz pomalu dva roky bez problemu? Myslim si, ze pri poctu n-milionu kusu vyrobenych kazdy rok, ma kazdy vyrobce narok na nejake ty mouchy a vadne kusy. I nekolik tisic vadnych kusu vyrobenych nejakym unavenym cinanem je v porovnani s poctem vsech OK kusu plivancem v mori. Nekdo ma holt “kliku” na vadne kusy a ta mensina je obvykle tak hlasita, ze prekrici tech n-milionu spokojenych ;)

    Samozrejme, zeleny ramik kolem lcd je paskvil, v Apple store by to bez kecu vymenili za novy kus. Tady jsme holt bananova republika bez oficialniho apple zastoupeni, takze se na nas holt servisy vyradi.

    #371138
    renad
    Účastník (Participant)

    Veľmi trefne napísané … naprostý súhlas …

    #371139
    iFiko
    Účastník (Participant)

    trefne ale hlavne OT! ako cela tato strana. vystupnu kontrolu a kazovost si rieste v osobitnej teme, mna momentalne zaujima zeleny ramik. dakujem

    #371143
    bakosmi
    Účastník (Participant)

    iFiko, mam jeden na predaj keby si chcel, z ikei…

    #371170
    raul
    Moderátor

    iFiko: moze ta to zaujimat, ale viac ti nepomozeme :)

    #371179
    jarednomak
    Účastník (Participant)

    Este sa chcem opytat, ak vsetko vyjde a telefon vymenia, co by malo byt napisane v protokole zo servisu aby to pomohlo inym? Alebo myslite, ze tam bude len vymena SWAP modulu ako stale? Mozem ziadat o spravny dovod vymeny? Dik za info.

    #371181
    iFiko
    Účastník (Participant)

    Dik za ochotu. Pri reklamacii nefunkcneho home buttonu na iPhone 4 som tam mal mnou popisovanu zavadu (“nefungujuce tlacidlo home”), dalej ze zavada sa potvrdila a vymena SWAP modulu. Tak nejak si to pamatam :)

    edit: prip. by tu mohol niekto nahrat protokol z nejakej reklamacie, ja ten svoj bohuzial momentalne nemam pri sebe

    #371182
    jarednomak
    Účastník (Participant)

    iFiko: nie je zaco, budem rad ak kazdy kto ma tento problem iPhone reklamuje a vymenia mu ho, ja mam Apple rad, rad pouzivam ich vyrobky, ale taketo spravanie sa mi hnusi, my si kupime telefon za 700€, Apple “suší” miliardy na uctoch a este sa vyhyba vymene zariadenia, ktore aj tak potom recykluje a pouzije este raz. Bol by som rad keby kazdy dosiahol spravodlivu vymenu telefonu so “zelenúym ramikom” snad nebude vela tych co ho maju, ale snad kazdy kto ho ma ho bude reklamovat ;-)

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 21 až 40 (z celkového počtu 121 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.