Navigon 2.0

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 21 až 29 (z celkového počtu 29 )
  • Autor
    Príspevky
  • #290053
    babo
    Účastník (Participant)

    ved je to tam napisane, fresh maps je na dva roky. Zacinam mat nutkanie prejst na TomTom. Len clovek za europe za vycaluje 90€ a za 1/2 roka dojdu na podobny skvely napad ako hlavny konkurent pre iPhone :)

    #290055
    Crossman
    Účastník (Participant)

    tych 14,99 EUR je na 2 roky… aj ked Navigon uvadza ONE-TIME FEE tak plati to na 2 roky. A zevraj tych 14,99EUR je teraz akciova cena a neskor v tomto mesiaci stupne. Ja predpokladam, ze na 29.99EUR.

    #290056
    Crossman
    Účastník (Participant)

    babo: Tiez zvazujem, ze co dalej na jednej strane si ale myslim ze na tento model aktualizacii prejdu aj ostatni vyrobcovia, skor ci neskor.

    #290062
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    Kartelova dohoda

    #290068
    babo
    Účastník (Participant)

    u navigacii moze moze byt ta dohoda komplikovanejsia. TomTom a Navigon su jednoznacne dvaja dodavatelia najkvalitnejsich turn-by-turn navigacii pre iPhone a najvacsi hraci. Navigon ma tu nevyhodu, ze dodavatelom ich map je prave Navteq a ten im mapy nedava zadarmo. Zatial com TomTom v 2007 kupil hlavneho konkurenta Navtequ, Tele Atlas a tym padom platit nemusi za update nikomu.
    Ja som zial z tych, co si kupili Navigon Europe za 90€. Tusil som, ze je zle, ked par mesiacov na to zlacnili na 60€. Teraz je to totiz spravodilve “Navigon za 60€ a platit za casty update map” vs. “TomTom za 90€, s trochu menej castym update, ale dozivotne zadarmo”.
    Stale vsak je mozne, ze TomTom napriek tomu, ze dodava mapy sam sebe, prejde na rovnaky model. Casom ako sa nebude trh z iPhone az tak dynamicky rozrastat, a vtedy by prakticky uplne prisli o prijmy z tohto doleziteho odvetvia. To sa da riesit vymyslanim novych fetaures (3d mapy, live traffic etc.), alebo to este podporit platenim za update map :) :)

    #290070
    Speedy
    Účastník (Participant)

    Este mam otazku preco ma ta navigacia len 45.5MB ???

    #290072
    lindus
    Účastník (Participant)

    Lebo to je iba zaklad Navigonu,dalsie MB si stiahne zadanim map statov ktore si das stiahnut,staci?Cema zo 41 statmi ma 1,83GB

    #290073
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    Zaujimave ze doteraz zo strany Navigonu boli aktualizacie zadarmo. Odkedy ich kupil Garmin su aktualizacie platene. Ja v tom vidim politiku majoritneho vlastnika teda Garminu. Bolo jednoduchsie kupit firmu ktora ma na poli navigacneho SW pre iphone popredne miesto ako vyvijat vlastny SW a hned diktovat obchodnu politiku pod ruskom zmeneneho UI co su v podstate stare mapy z poslednej verzie v novom pozlatku.
    Vlastnim jednu navigaciu od Garminu kde bola aktualizacia 2 krat za rok s minimalnymi zmenami v cene 80 dolarov. Ked som si uvedomil co ta aktualizacia za tu cenu ponuka, skoncila v supliku takze asi tak.
    Vobec sa mi nepaci ze to prebral Garmin

    #290078
    Hurfo
    Účastník (Participant)

    Ok takze navrhujem ako pekny a velmi uspesny clanok. Napisat do navigonu nech k tomu zaujmu stanovisko. Ale skor sa obavam ze budu zahmlievat. Navigon u mna nateraz konci doteraz som cakal na lepsiu cenu ale za takychto podmienok nemam zaujem. Aspon do doby kym sa cela vec neobjasni.

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 21 až 29 (z celkového počtu 29 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.