Nákup Macbook Pro 15″

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Nákup Macbook Pro 15″

Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Autor
    Príspevky
  • #86106
    Tomáš666
    Účastník (Participant)

    Ahoj plánujem kupovať nového maca a rád by som sa poradil.
    Potreboval by som od Vás vedieť kde sa dá kúpiť NAJLACNEJŠIE !!! vo výbave i7 , 2,4GHZ s HD6770m teda vyššia trieda 15″ modelu. Osobne som našiel na alze za 1960€ s dph
    Prípadne ak máte novinky kedy sa dostanú do predaja(ak vôbec tento rok) nové s IB cpu :)
    Ďakujem za rady

    #311975
    termix
    Účastník (Participant)

    O novych Macbook Pro 15 sa toho uz narozpravalo vela, verim ze buduci mesiac by ich mohli predstavit aj s IB cpu :)

    #311979
    McJobs
    Účastník (Participant)

    nove MBP budu predstavene 11. juna na WWDC, takze rozhodne pockaj, lebo nepojde len o nejake kozmeticke zmeny. Kvoli tensiemu profilu ale vyhodia DVD mechaniku, Ethernet, a asi aj FireWire.

    U Alzy rozhodne nekupuj (po prve CZ popis klavesnice, a za druhe pri pripadnej reklamacii sa ku tebe budu spravat ako k hocijakemu inemu zakaznikovi s Acerom/Asusom)

    #311981
    Tomáš666
    Účastník (Participant)

    Ok uvažujem ešte o tracocomputers…
    Je tam konfigurátor a chcem tam 8GB ram a 7200rpm 750gb disk … dúfam že mi to dodajú už s úpravami a na novom disku bude aj os….
    Potom by ma zaujímalo je veľký rozdiel medzi 6750m 512mb a 6770m 1gb niekde som čítal že je to pár percent ktoré sú zanedbateľné.
    Myslýte že pôjdu staršie modely s cenou dole keď príde IB ??? I keď uvažujem že keď vyjde či nekúpim už rovno s IB lebo vraj pri týchto late i7 teploty cpu až okolo 100 stupňov na druhej strane DVD mechaniku potrebujem..

    #311996
    Kompi
    Účastník (Participant)

    Pockaj si na Ivy bridge, nie je o com, teraz riesit MBP 15Ku je hovadina jak rusky tank. BTW, kazdy macbook pro zhavi jak lava ked na nom paris, preto je velmi vhodna chladiaca podlozka (respektive podtaktovat procak o par MHZ cez RMclock v bootcampe). Co sa tyka vykonu, je to na zvazenie, pozri na benchmarky a rozhodni sa sam. (http://www.notebookcheck.net/Review-Apple-MacBook-Pro-15-Late-2011-2-4-GHz-6770M-glare.66918.0.html).

    Ak sa z mne neznamych pricin rozhodnes kupovat MBP pred dalsim WWDC o mesiac, tak par rad :
    Mal som uz tri PROcka a vzdy som nakoniec skoncil pri rovnakej rovnici. Najnizsie CPU (ram a HDD) pri dannej uhlopriecke (15), GPU by muselo byt sakra sakra vo vyssej verzii aby mi to stalo za tych par bodov v benchmarkoch. Pri rychlejsom GPU a CPU je aj vyssia produkcia tepla a viacej prehrievanie. Navyse rozdiel v cene je besny. MIesto disku som aj tak dal SSD, ramku som si upgradol aj tak sam (stoji par supiek). Zasa na druhu stranu, ak mas vyhodit 2000 euro za stroj, tak uz by som neriesil, ak rozdiel medzi GPU bude dake 200 stovky (v minulosti to bolo rozdiel okolo 450 medzi konfiguraciami a to je moc. ) a chcel by som na nom casto parit hry.

    #311998
    Tomáš666
    Účastník (Participant)

    Tak teraz už vôbec neviem no nechcem SSD lebo mi bude 120-160GB málo a 256gb stoja okolo 300€ a obávam sa že to by mi tiež nebolo dosť…
    Preto chcem voliť 7200rpm a traco ponúka rovno výmenu to isté aj pri ram i keď cena vyše 100€ za 8 GB sa mi vzdá dosť no nieje mi tiež jasné ako to je s tým že keď im dám vymeniť disk či mi nainštalujú naň os a čo sa s tane s pôvodným.
    S chladiacou podložkou rátam to je samozrejmosť :)
    No budem musieť ešte viac krát aj po kúpe využiť toto fórum a nakoniec ako pozerám tie rozdiely sú minimálne pri tých grafikách.

    #312008
    McJobs
    Účastník (Participant)

    Dokupovať predražené RAM-ky/HDD priamo u traco je hlúposť, to si vieš vymeniť aj sam odskrutkovanim spodneho hlinikoveho plátu (neprichadzaš o zaruku, postup bude aj v pribalenom navode), ktore zakupiš u hocijakeho PC predajcu za neporovnateľnu nižšiu cenu.

    Keď pridu nove modely, stare pojdu asi tak o 20% s cenou dole, ako dopredaj skladovych zasob, ale teraz je zbytočne o tom diskutovať, ked predstavia nove modely, potom dojdi.

    #312009
    Tomáš666
    Účastník (Participant)

    Dobre Ďakujem :)

    #312011
    Kompi
    Účastník (Participant)

    Ako pise Peterson, ramku vymen sam, stoji tak polovicu (http://www.alza.sk/kingston-8gb-kit-so-dimm-ddr3-1066mhz-apple-d133666.htm).

    SSD stoji okolo 140 a externy box na povodny disk za 10 a mas 128GB superrychly disk aj pomalu 750ku na data externe. Je to najcastejsie pouzivana kombinacia. A ver mi, lepsi upgrade ako SSD neexistuje pre procko co sa tyka rychlosti prakticky vo vsetkych cinnostiach a 128GB je dost, ked si strazis miesto.

    #312032
    bman
    Účastník (Participant)

    – ked vyjdu nove macbooky pro, minulorocne modely spadnu minimalne o 20%. urcite sa oplati pockat ak ti staci starsi model

    – cdrom sa da vyhodit a za 15eur kupit suflik miesto cdrom/dvd na ebay. o zaruku neprides. mas aj HDD aj SSD. ten rozdiel v rychlosti je priepastny.

Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.