MultiRename

Zobrazuje sa 14 príspevkov - 1 až 14 (z celkového počtu 14 )
  • Autor
    Príspevky
  • #61352
    Rudolfo78
    Účastník (Participant)

    Ahojte, potrebuval by som poradit, mám nasledujúci problém: potrebujem v Automatore spravit nasledovny postup: adresar “C:\ABBA – Best Of” premenovať na C:\ABBA\ABBA – Best Of” takýchto adresárov s interpretmi mám 1500 a treba mi ich všetky dať stále do tohto syntaxu: C:\INTERPRET\INTERPRET – ALBUM, viem že cez automator by sa to mohlo nejako dať zautomatizovať na tých 1500 položiek…dík za pomoc vopred.

    #149515
    gs_peter
    Účastník (Participant)

    nechcem byt nevhodny, ale Automator a “C:/” mi vobec nejdu dohromady…

    akoze ty mas naozaj Automator pod Winom???

    #149522
    Rudolfo78
    Účastník (Participant)

    …joooj dal som to len ako príklad syntaxu aby to bolo jasnejšie… :))

    #149533
    mrzo
    Účastník (Participant)

    Skus toto – http://www.manytricks.com/namemangler/ – malo by to zvladnut to co potrebujes. Nic proti Automatoru ale pride mi na taketo jednoduche veci prilis neohrabany a na zlozitejsie zas slaby.

    #149550
    Rudolfo78
    Účastník (Participant)

    mrzo….skúšam to v tom programe ale nedarí sa mi… :(((

    #149630
    mrzo
    Účastník (Participant)

    hmm pozeram ze ty vlastne nepotrebujes nic premenovat, ty potrebujes presunut adresare do konkretnych adresarov, ktorych nazov mas ziskat z povodneho adresara. To skutocne s premenovanim nic nema :-)

    #149659
    Rudolfo78
    Účastník (Participant)

    …áno presne také niečo potrebujem…je na to nejaká pomoc?

    #149663
    gs_peter
    Účastník (Participant)

    a mozno by stacilo si prejst nejake jednoduche citanie na MacBlogu a uzit trebars terminal https://www.macblog.sk/zaciname/terminal-praca-so-subormi-764.html

    vyskusaj pozriet, ci ti to neukaze novu cestu

    #149686
    mrzo
    Účastník (Participant)

    No terminal je moznost ale chce to asi predsa len trochu viac skusenosti, so zakladnymi prikazmi si pri 1500 adresaroch moc nepomoze, treba to zautomatizovat a na to treba asi nejaky script spravit. Skusim sa na to poobede pozriet ci nebudem schopny cosi zbuchat.

    #149726
    mrzo
    Účastník (Participant)

    No tak tu mas cosi narychlo spravene – http://www.mrazik.info/mrzo/renameDroplet.zip a takto nejako to funguje – http://www.mrazik.info/mrzo/renameDroplet.mov

    Adresar, ktory ma script spracovat musi mat pomlcku v nazve kedze podla nej rozdeluje interpreta a album. Ak ich tam je viac pouziva poslednu. Pouzit na vlastne nebezpecie nemal som to cas testovat – ale maximalne to asi nepojde, zmazat alebo tak by nemalo nikdy nic :-)

    #149730
    Rudolfo78
    Účastník (Participant)

    MRZO!!!! Ty si jeden super bombarder…vrelá vďaka, neveril som, že ešte existujú na svete ľudia, čo dokážu nezištne pomôcť…to je ale asi v Apple rodine normálne…ako čím ďalej tým viac sa o tom presviedčam. Vedel by si mi aj povedať v čom si to robil, prípadne nejaký zdroják od tohto malého šikovného softíku??

    Dík ušetril si mi 4 dni roboty…

    #149746
    mrzo
    Účastník (Participant)

    Je to pisane v applescripte (aj s pouzitm par shellovych prikazov, ked som nevedel nieco narychlo najst ako sa robi v applescripte), tych par riadkov zdrojaku si mozes pozriet ked si ten droplet otvoris napriklad v Script Editore. A nie je za co, rad som pomohol, ked sa dalo :-)

    EDIT: ak si v kode vsimnes drobnu logicku chybku, ktora moze sposobit zatuhnutie aplikacie za urcitych podmienok, mas u ma lizatko :-) (na web som uz uploadol opravene verziu pre istotu)

    #149752
    raul
    Moderátor

    Rudolfo: ano, mrzo je super… nie, uz ani v apple rodine to nie je normalne :-(

    #149759
    Rudolfo78
    Účastník (Participant)

    ..no ja mám za posledný necelý rok čo som prešiel na Apple len tie naj skúsenosti…hlavne aj s týmto MacBlog sajtom, kde mimochodom chodievam od počiatku kúpi iMac (keď som ani nevedel kde je zavináč atď.) a vždy ak ma niečo (pre mňa) neriešiteľné napadne, tak tu to na 90% nájdem…želám všetkým veľa zdaru a úspechov…peace :))

Zobrazuje sa 14 príspevkov - 1 až 14 (z celkového počtu 14 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.