MS Office 2004 – kontrola slovenského pravopisu

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software MS Office 2004 – kontrola slovenského pravopisu

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 20 )
  • Autor
    Príspevky
  • #55482
    MomEn
    Účastník (Participant)

    Pár dní hľadám na rôznych fórach riešenie, ale doteraz márne. Nainštalovala som slovak spelling do MS office 2004, ale kdesi bude asi zrada, pretože chybné slovo nepodtrháva červenou čiarou, akoby nefungovala automatická oprava. Kontaktovala som aj technickú podporu SK Microsoft, ale bolo mi povedané, že s macovskou verziou office nemajú skúsenosti :-(( Vie mi snáď v tejto komunite niekto poradiť? Ďakujem.

    #115687
    simumarek
    Účastník (Participant)

    Tiez riesim podobny problem a neviem ako na to, mam Aspell a v NeoOffice mi normalne kontroluje diakritiku ale v Office 2004 ho k tomu nejako neviem donutit, vedel by mi niekto nejako poradit?

    #115688
    Kompi
    Účastník (Participant)

    Office 2004 :), komu ide normalne skrolovat myskou medzi stranami, nech zdvihne ruku :), ten komu ide normalne OFFICE 2004, nech zdvihne ruku. Ale co sa nikto nehlasi :).

    Verte mi, ze tam je daleko viac chyb ako len toto. Uz aby bola polka januara a hned davam 2008 verziu…

    #115690
    dex
    Účastník (Participant)

    Aspell nepôjde v Office. Aspell funguje iba v Cocoa apps. Neviem, akú kontrolu pravopisu si nainštalovala do Office 2004, ak fakt oficiálnu slovenskú od Microsoftu a pre Mac verziu Office, tak WOW.

    #115695
    Jalko
    Účastník (Participant)

    no ale tie aspell slovniky stoja za hovno

    a office ide fakt naprd, ci uz 2004 alebo ta neoficialna 2008. snad to bude v oficialnej verzii nejako lepsie

    #115704
    Jarmille
    Účastník (Participant)

    skrolovanie (tipujem, ze mate na mysli “skakanie” vzdy na tu stranku, kde je kurzor) sa da poriesit odskrtnutim boxu “match font with keyboard” v preferences wordu.

    #115705
    Jalko
    Účastník (Participant)

    no neviem ako kolega, ale ja som mal na myslisli skor vseobecne desne pomale prostredie, hlavne graficke. “skrolovanie” rozsiahlejsich dokumentov je sprevadzane az hnusnym nedokreslovanim

    #115707
    Jarmille
    Účastník (Participant)

    jaj tak, obavam sa, ze na to liek neexistuje. :) (a som skepticka ohladom ocakavani, ci 2008 bude vobec nejakym liekom na 2004-ku, okrem toho, ze je pre intel…)
    len word pre mac bol znamy aj vyssie spomenutou “featurou”, ktora sa uvedenym postupom “logicky” vypinala, takze preto. :)

    #115708
    Jalko
    Účastník (Participant)

    no 2008 bola v testovacej verzii takmer na rovnako ak sa jedna o mnou spominane “vychytavky”, takze dost pochybujem, ze to bude vo finale lepsie

    #115717
    Kompi
    Účastník (Participant)

    Inak to match font with keyboard, sranda, ze som si to nevsimol, konecne to ide ako ma. Mimochodom sme to tu z na inom fore riesili, ale nikto nevedel. Dakujem Jarmille, Velmi si mi pomohla.

    #115722
    Jarmille
    Účastník (Participant)

    rado sa stalo.
    akoze “nevsimol”, ved vravim, ze je to strasne logicke, ze sa to akurat tam vypina, na to musi prist kazdy na prvykrat, no nie? :))))
    holt, ms office…. :)

    #115729
    simumarek
    Účastník (Participant)

    Takze ak to spravne chapem ak mi ide kontrola pravopisu v NeoOffice mam radsej ostat pri nej ako MS Office? Tam jednoducho tu kontrolu nerozbeham?

    #115732
    Kompi
    Účastník (Participant)

    To Jarmille : to mas pravdu, :) svak nakoniec mikrosoft je mikrosoft :)

    #115750
    dzankou
    Účastník (Participant)

    ten kto pouziva OSX a MS Office:
    nechem z tohto fora robit war forum ale ked ma niekto zaujem:
    http://rapidshare.com/files/81723745/Mac_OS_X_-_Office_X.zip

    #115756
    Jalko
    Účastník (Participant)

    dzankou, lol, ty si bozi! ak to bude spolahlivo fungovat, tak mas u mna pivo :) ja som nieco take este kym som ms office pouzival hladal, ale bez ziadneho valneho uspechu

    #115769
    wbear6
    Účastník (Participant)

    Nechces byt zly, ale snad si nemyslite ze MS by bol tak blby aby urobil rovnako kvalitny produkt na Windows a na iny OS. Ci to uz berieme z hladiska lokalizacie, funkcnosti, spolahlivosti … Napriklad ako dlho sa vam bezne otvara taka prezentacia s obrazkami hudbou a efektami? Mne na MS asi 2 sekundy ak nie nemej a na MAC -u , hmm pol minuty?

    #115774
    dzankou
    Účastník (Participant)

    nie je zac, funguje, ale na niektorych priraduje pri svk klavesnici czech proof tools, treba sa s tym trochu pohrat inak funguje..

    #115814
    simumarek
    Účastník (Participant)

    No nahodil som si to ale nejako sa tomu moc nechce gramatiku kontrolovat, mam este nieco ine nastavit aby to islo?

    #115816
    dzankou
    Účastník (Participant)

    1. ked mas nieco napisane, text vyznac (jablko – A), Tools/Language – vyber – Slovak a check spelling
    takto by to malo fungovat
    2. mozno skus mat nastavenia v system prefernces na Slovak, problemom je ze Czech a Slovak je jedno a to iste a nevie to system rozlisit a prednostne dava Czech

    U niektorych to ide upln eautomaticky ked je nastavena svk klavesnica, u niektorych nie
    Je to zahada ktoru nevyriesil nik:(

    #115818
    simumarek
    Účastník (Participant)

    Jasne dakujem uz mi to konecne ide :-D

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 20 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.