MB air alebo pro 13″ ?

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware MB air alebo pro 13″ ?

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 41 až 60 (z celkového počtu 67 )
  • Autor
    Príspevky
  • #214803
    macblogger
    Účastník (Participant)

    keff: kolko macbookov air si mal ?

    #214817
    Stanley1
    Účastník (Participant)

    no hrávam online hry, také som myslel a tie sú robené na flash.

    proste nuda hodim nejaké online hry a niečo zahrám na odreagovanie.
    video je robené tiež vo flashy a nikto to nechce zmeniť

    skusim počkať na ten iPad čo to bude hovoriť, len o nákupe nerozhodujem ja, ale kamarát, proste bud zoberiem ked on, čiže pre mňa výrazne lacnejšie, alebo potom draho.

    #214828
    Leryth
    Účastník (Participant)

    zaujimave zrazu sa vsetko da robit na AIR ako jeden tu vravi tak druhy onak :D … piste sem prakticke priklady aby vedel oco ide ked to chce kupovat napr ze ked pusti film ci sa vtom momente nestane s AiR zehlickovysavac:D lebo pokial viem aspom u prvej gen to bolo s AIR dost zle…

    #214831
    macblogger
    Účastník (Participant)

    prakticke priklady…par realnych majitelov air vratane mna tu pisalo svoje priklady…potom pride par truhlikov ktory vsetko mali a vsetko videli pritom air nikdy nepouzivali ale za svoj nazor polozia zivot…

    co mate vsetci s 1. generaciou ? pokial viem je rok 2010 a nie 2008…cize zavadzat s faktami z pred dvoch rokov je viac nez zcestne…navyse aj vtedy sa to dalo vyriesit kedze velmi vela kusov malo zle nanesenu teplovodivu pastu…

    #214853
    Stanley1
    Účastník (Participant)

    samozrejme budem kupovať terajšie modely, možno aj FL verziu.
    a samozrejme, mi ide o reálne skúsenosti, čím viac ľudí napíše, tým lepšie pre mňa, že si môžem vybrať.

    #214856
    macblogger
    Účastník (Participant)

    moja rada ako majitela macbooku air:
    ber to.

    vykonnostny rozdiel nepocitis pri praci ktoru na nom chces robit – teda podla toho co si napisal.
    a dizajnovo je to skvost, kazdeho zaujme.

    #214860
    keff
    Účastník (Participant)

    macblogger: Ani jeden, ale nepotrebuju ho vlastnit abych nevedel ze 2GB jsou pro me malo (u procesoru plati ze kazdy Hz k dobru je pozehnani) a rozhodne si nevystacim jen s jednim USB portem.

    Nadruhou stranu kdybych to mel jako pocitac do obyvaku, do kavarny atd. tak nevidim jediny duvod proc bych neporidil MBA a to same jsem tu napsal i Stanleymu.

    #214884
    dubak
    Účastník (Participant)

    mb air je krasny pristoj, tiez si myslim ze velky rozdiel vo vykone so zakladny mb pro nie je a hlinikove su oba cize oba musia hriat
    ja som tiez uvazoval na air ale dva hlavne minusy boli cena a jedno usb to je naozaj malo pokial nemate vsetky zariadenia riesene cez bt

    #214992
    Jalko
    Účastník (Participant)

    @Serpantes neviem na kolkych stupnoch to vajce varil, to tam nepisalo:)

    #214998
    Peko00001
    Účastník (Participant)

    Premenuj tuto temu na: Nekonecna tema, pretoze aj tak ti tu nikto neporadi a bude tu len nekonecne mnozstvo nazorov a “rad”. Sam si urob “poriadok” v tom naco to potrebujes a potom si to porovnaj s parametrami vyrobkov od Apple a voala – mas odpoved

    #215001
    lre
    Účastník (Participant)

    Mam MBA prva generacia rok 2008 procesor 1,6 GHz Dual Core Mobile, 80gb HDD 2GB RAM
    pracoval som s nim dva roky CS4 /Photoshop, indesign, illustrator/, mysql a apache. par mesiacov aj MS Office ale potom som presiel na OpenOffice. Pripojeny vacsinou k externemu monitoru 23″.
    Nie som hrac takze mozem poskytnut iba skusenosti s tymto sw.
    CS4 bezala nehovorim, ze nejak rychlo ale bezala. /najlepsie ak sa robilo s kazdym programom samostatne/
    nahorsie to bolo s internet browsermi /zatazoval hlavne flash, ale aj AJAX/ stacilo na par sekund proces zabit a program nanovo nastartovat. activity monitor mi jasne dava na javo, kedy tak treba spravit
    Mysql a apache som vlastne ani necitil.

    Pripojit ho ide ku ktoremukolvek usb hubu. mechaniku od apple k nemu cez hub nepripojite. So samsungom to mam overene.

    V zasade plati, ak nemate k nemu nic pripojene a aj siet je wifi ide uspokojivo.

    Ak som si chcel pustit film, zacalo sa peklo. Neviem ci to bol iba moj kus, ale grafika naozaj nestihala az tak ze sa opozdovala za zvukom coraz viac. MBA bol horuci a hucal. Vajicka by sa vsak na nom neuvarili /takze filmy po case prestal pozerat/

    Teraz mam MBP 15.4″ 2,8 GHz 4GB RAM a 500 HDD. ano je tazsi, vacsi no kym nespustim stranku co je prepchata flashom a nezabudnem ju zavriet tak nevidim, ze by som ho zatazoval. Vaha a velkost mi nevadi.Este som ho nepripojil k externemu monitoru. nejak mi to nechyba.

    Keby som mal poradit urcite MBP nie je nad cim rozmyslat, vykon sa zide.

    cize zaver: MBA nestoji za tie prachy ak ho chcete pouzit aj na vykonnejsie veci aj ked len obcas

    #215007
    dubak
    Účastník (Participant)

    ked uz sa tu tak casto spomina flash, viete o nejakom plugine do mozilly co by ma upozornil ze som na stranke ktora je preplnena flash reklamami? nemyslim ziaden flash blocker lebo to rozhadzuje uplne stranku naruby

    #215014
    termix
    Účastník (Participant)

    dubak: Pouzi safari a click-to-flash :)

    #215058
    miroslavmilan
    Účastník (Participant)

    Musim suhlasit s uzivatelom Ire.

    Zaroven treba dodat, ze 2nd gen. MBA je vyrazne lepsia hlavne co sa tyka grafiky (GeForce oproti Intelu). Takze filmy sa na nom uz daju tiez v pohode pozerat, ak to zrovna nie je HD video na YouTube, tam nestiha a vseobecne Flash ho stale velmi zatazuje (ale to uz je samozrejme CPU a nie grafikou).

    Co sa tyka hmotnosti, tak 1.36kg a 2 kg je vacsi rozdiel, nez si mnohi dokazu predstavit. Sam by som tomu neveril, no mal som moznost priameho porovnania – mal som zapozicany MBP 13″ pocas toho ako bol MBA v servise, a musim povedat ze ten rozdiel je uplne priepastny. Aj po stranke dizajnu a celkoveho pocitu (MBA je naozaj krasny a elegantny), tak aj vahy – kym Air na pleci ani necitim, niest MPB uz si clovek 2x rozmysli, ci ho naozaj potrebuje. Takze som bol velmi stastny, ked sa mi Air vratil, nevymenil by som ho za nic a nelutujem tie Eura navyse, co by som usetril pri kupe 13″ MBP.

    Na druhu stranu Air by som si ako jediny pocitac do domacnosti asi nekupil – jednoducho mu trochu chyba vykon, na to aby praca s nim bola uplne bezproblemova (rozumej spustim hocico, mam pootvaranych kolko okien chcem), horsie sa chladi pri zatazi, ma horsi touchpad (nie je skleneny) a tiez jedna vec, o ktorej sa velmi nehovori – nema zdaleka taky dobry displej ako sucasne MBP (mozno len od 15″ vyssie, neviem isto). Je to vyborny laptop , no nie je spickovy vo vsetkom.

    Ale ak MBP, tak potom uz urcite nie 13″ ale aspon 15″, z roznych dovodov – ma dualnu grafiku (zalezi od modelu), lepsi displej, pouzitelne repraky (po bokoch, nie pod klavesnicou). A rozdiel hmotnosti a rozmerov je tam uz uplne zanedbatelny (vyska je uplne rovnaka). Takze 15″ MBP je asi najlepsi pomer medzi vykonom, rozmermi a hmotnostou. Cena je pri takejto konfiguracii priblizne rovnaka ako MBA. Pre fajnsmekrov je tu este samozrejme 17″, tam je vyhodou ze k nemu uz naozaj netreba externy monitor – rozlisenie, velkost displeja a “gamut” je zase o hodny kus dalej, a znesie tie najprisnejsie kriteria aj pre pracu s grafikou.

    Howgh :)

    #215064
    macblogger
    Účastník (Participant)

    Ire: dalsie zavadzajuci nazor s 2008 kusom…preboha ludia je rok 2010 a air je vnutornostami kompletne zmeneny…

    #215067
    Leryth
    Účastník (Participant)

    *- Ire -* – ako to tu uz bolo spominane nezavadzajte tu modelmi prvej generacie akurat to len pletie uzivatela …
    a este nieco pridam ja: nebolo by zle kupit MBP+SSD a vide ta to lacnejsie ako MBA a vykon viditelne vzrastie pri kazdej cinnosti ako viem ze ti nejde o vykon ale proste ked sa ti MB zapne o polovicu rychlejsiu a aplikacie sa pustaju bez cakania a podobne tak to mozno u teba bude stat za zvazenie a mozno nebude heh proste je to len dalsia varianta ktoru mozes zvazit ale aj nemusis proste musis si vybrat co uprednostnujes :)

    //-EDIT-// macbloger predbehol si ma :D ..

    #215079
    Frankie
    Moderátor

    Ja by som aj tak počkal na new MBA, ak ťa netlačí čas tak radšej počkaj, update by mal prísť (nie na 100%) v blízkej dobe. (btw. MBA bol updatovaný v októbri 2008 a júni 2009).

    #215116
    miroslavmilan
    Účastník (Participant)

    Tak aby som bol presny, ja mam ten z oktobra 2008. Tam bol doteraz najvacsi skok oproti predoslej verzii. Jun 2009 ma oproti tomu len kozmeticke zmeny (napr. vraj o trochu vacsiu baterku).

    Na novy Air som veru fakt zvedavy :-)

    #215119
    lre
    Účastník (Participant)

    Podla mna, ten vykon ani pri jednom update neskocil tak, aby to bolo neporovnatelne.

    Pisal som, ze to MBA pouzitelny je s malymi vyhradami.

    Pokial viem na tie trpia oba novsie modely. Keby som mal tieto informacie pred dvoma rokmi. Urcite by som kupil MBP. Na novy air som zvedavy aj ja.

    Inak pouzivanim MBA som zistil, ze proti fyzike /neustale zohrievanie/ zatial ani apple nenasiel vseliek.

    #215150
    Jalko
    Účastník (Participant)

    Pokial ma pamat neklame, tak kazdy update airu bol zaujimavy minimalne jednou vecou, pomer cena/ssd. Tiez ako tak kukam, tak vacsina ludi(vsetci?) co tu opisuju tie strasne skusenosti s AIRom mala verziu s 4200 otackovym diskom. No ci to nebude mat fakt nieco spolocne. Trochu nerozumiem ludom, co si kupia komp so snecim diskom a potom sa cuduju, ze je pomaly. Mozete mat procesor aj core 5 kvatro, ked mu bude sekundovat takyto disk, ziaden zazrak sa okrem matlabu neudeje.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 41 až 60 (z celkového počtu 67 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.