MB air alebo pro 13″ ?

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware MB air alebo pro 13″ ?

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 21 až 40 (z celkového počtu 67 )
  • Autor
    Príspevky
  • #214706
    Leryth
    Účastník (Participant)

    *termix* sa cudujes ze”len” pri flash videu ? ved je obecne zname ze MAC OS X ma s flashom problem …

    #214707
    Jalko
    Účastník (Participant)

    95 stupnov maval aj moj plastovy macbook. dost brutalitka. raz som cital, ze na nom ktosi uvaril vajce:)

    #214708
    Leryth
    Účastník (Participant)

    *- Jalko -* tak aspom teraz vidis aky je MAC viacucelovy :D

    #214709
    termix
    Účastník (Participant)

    @Leryth: Ano, stale je to len flash. Je to bezny prvok kazdej druhej webovej stranky. Ziadny macbook by s tym problem mat nemal, maximalne sa trosku zdvihlo cpu usage, ale nie aby sa kvoli dakemu prvku na webe musel podtaktovat a stat sa nepouzitelny. Vsak s tym nemozes pozerat ani plnohodnotne web.

    Jedine na co je to vhodne, je citanie emailov, browsovanie po webe so zapnutym click-to-flash a pisanie dokumentov. Tam vyuzitie macbook air konci. Ja osobne by som si radsej kupil iPad, tieto zariadenia maju v podstate rovnake moznosti.

    Teraz mam MBP a pri zapnutej integrovanej grafike a pozerani flash videa ma do 50 stupnov. Myslim ze to je dost rozdiel.

    #214720
    Stanley1
    Účastník (Participant)

    chcem to iba na maily, písanie, net, … zadrbávka mimo domu ;)

    proste mimo tomu, na doma mám normálne PC s 21 monitorom, možno časom aj nejaký iPC.

    Nejde o nosenie v taške, ale o nosenie v ruke ako zošit.

    len iPad je väčší iPhone a nemá Mac OS.

    teraz som ešte viac mimo, asi pred kúpou oba stroje požičiam a uvidím čo to bude hovoriť.

    Zas nechcem nosiť žehličku :-D

    #214721
    M@rtin
    Účastník (Participant)

    Ehm, s tym, ze MB Air je aj na serioznu pracu nesuhlasim.

    #214725
    w3q
    Účastník (Participant)

    Myslím si, že ak neunesieš MBP, tak už to je s tebou zlé nedobre a s tým ti nepomôže ani MBA.

    #214726
    Leryth
    Účastník (Participant)

    *- Stanley1 -* — iPad je vacsi Iphone ? ano mas pravdu a co je potom AIR? … skus nam napisat co vsetko budes robit na MB Air lebo ak su to fakt len emaily , pisanie a net tak to spravis aj na iPade a usetris 1000€ lebo ipad stoji 500 a Air 1500 … ale ako vidim si asi switcher a chces pravdepodobne skusit Mac OS :)

    #214730
    Serpantes
    Účastník (Participant)

    Jalko s tym vajcom to bude asi hovadina, 95C bola pravdepodobne teplota samotneho jadra, z toho jadra sa to odvadza cez samotny plast cpu, cez pasiv + vetrak atd.. Keby mala case naspodku 95C tak ma apple pekny pruser :D … a teplota jadra 95C nie je ziadny extrem, ja bezne ficim na 105C

    #214749
    Stanley1
    Účastník (Participant)

    w3q:
    s váhou nie je problém svalov je dosť ;-), nejaký ten tlak 150 kg, drep 200g, mrtvý 250 kg ;-)
    ale +image je to naozaj ako žiletka

    leryth:
    mám možnosť získať niečo lacnejšie, neviem či to ešte do príchodu iPadu vydrží a neviem si predstaviť písanie na ipade.

    ja na tom nechcem pracovať, ja chcem na tom zabiť čas mimo domu ;-)

    len si neviem predstaviť napr., že to mám pripojené niekde na kábli, potom niečo zároveň kopírovať na USB a ešte mať napr. pripojené nejaké iné USB rozhranie

    #214752
    mmhardky
    Účastník (Participant)

    Ber Air. Podla toho co citam, je to pre teba najlepsie. Mam MBP 13″, a je to celkom slusna vaha mat to cely den na pleci. Musim priznat, ze vahou MBP som bol neprijemne sokovany. Air je na tom rozhodne lepsie.

    #214755
    macblogger
    Účastník (Participant)

    ludia :D
    vacsina z vas videla air maximalne v obchode…nemate ani tusenia o com hovorite…ja mam air a vykonovo sa moze rovnat s pro, bezny pouzivatel rozdiel par desatin ghz ani nepociti…v pohode sa da robit vsetko ako na pro.
    ma 1 usb, no a. kolko veci mate normalne zapojenych na vasom macbooku. klavesnica a mys ide aj cez bluetooth…
    ma aj vlastnu pripojku na ethernet, monitor a dalsie.

    je to plnohodnotny pocitac, skuste s nim pracovat viac ako 30 sekund pohladu v obchode a pochopite o com hovorim…

    #214756
    termix
    Účastník (Participant)

    No vsak ja som s nim pracoval viac ako tridsat sekund a fakt sa to nedalo :D Ale to bola prva generacia, to musis uznat ze bola fakt nepouzitelna :D

    Kebyze je ten macbook pouzitelny, tak si ho velmi rad necham, pretoze vyzera uplne uzasne :)

    #214758
    Frankie
    Moderátor
    #214759
    keff
    Účastník (Participant)

    macblogger: Tak vykonove se s Pro urcite rovnat nemuze a pracovat vic nez 30 sekud bych s nim rozhodne nechtel, jedine pri bezne kancelarske praci a pousteni filmu, tam by to opravdu poznat neslo. Bohuzel prace nekterych zahrnuje i jine cinnosti nez odpovidat na maily, psat zpravy v textovem editoru a ve volnych chvilich se divat na filmy.

    Ale pro Stanleyho je to na zabiti volne chvile lepsi nez MB Pro. Zase na druhou stranu ja bych si na zahnani nudy urcite zvolil iPad misto MB Air.

    #214766
    maslis
    Účastník (Participant)

    súhlasim s macbloggerom. Air je super, používam ho už rok a pol. Stačí si doma urobiť wifi a nepotrebuješ sa nikde pripájať, cez USB si akurát dobijem iPhone a občas použijem USB kľúč. Tlačiareň mám tiež cez wifi. doporučujem Air

    #214769
    iGor pro
    Účastník (Participant)

    air je super počítač a keby si chcel strihať a rendrovať nejaké video tak by bol preblém ale inak zastane normálne každú serióznu robotu . ak ho chceš brať vonku tak o pro ani neuvažuj.
    skvôr sa skús zamyslieť nad ipadom .. je menší, ľachsí, píše sa na ňom skvelo , je lacnejší a zažiješ s ním ovela viac zábavy ako s macbookom :)

    na pro kašli, vynikajúca kombinácia je imac+macbook air+ipad+iphone :) teraz mám mbp15 ale odkedy mám ipad tak sa z neho v spojení so cinemou stal iMac ktorý leží len na stole a preto viem že pri ďalšiom upgrade idem určite do kombinácie iMac+air

    #214771
    Stanley1
    Účastník (Participant)

    jo ešte jedna vec, ako riešite flash? pozerám často videá a hrám flash hry ;-)
    a prehrá to aj film? nemyslím žiadne HD.

    maslis:
    no nie všade máš možnosť wifi, v jednom kancli sa pripájam na 100/100 Mb eth. musím ísť cez kábel, lenže niekto príde a treba mi zapojiť USB,… bez vypnutia eth. hubka ani adaptér mi nevadí.
    Samozrejme mimo domu, kanclu,… wifi

    keff o iPade som iba čítal, musel by som počkať naň a poskúšať, písať,….

    iGor na strihanie,… mám doma PC
    Neskôr niekedy možno, ked bude 2 tis. € zbytočných :( aj iMac

    jo a nový iP 4 je konečne pre mňa použiteľný ;-) ten chcem určite

    #214775
    iGor pro
    Účastník (Participant)

    ak chceš mb na flash hry tak kašli na to :D
    flash dosť šťavý procák na apple mašinách a neviem ako by na tom bol zrovna air …
    zober si potom ipad … máš na to 150 000 aplikácií a hier ktoré sú určite lepšie ako flash hry :D

    #214793
    suley
    Účastník (Participant)

    ak ti ide o portabilitu a nie vykon, tak pozrozmyslaj nad iPadom. Mozem iba doporucit!! A za prachy co ti zostanu si mozes este nieco kupit, napr Mac Mini.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 21 až 40 (z celkového počtu 67 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.