Mail

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 21 až 25 (z celkového počtu 25 )
  • Autor
    Príspevky
  • #151295
    mrzo
    Účastník (Participant)

    2 pitchka (preboha zmen si nick :-) ) – ano imap@gmail.com je fakt spravny imap server na gmail – si precitaj vsetky tie linky co ti tu davame a podla ktorych to dokaze nastavit skutocne kazdy…

    2 Hasan – ja sa ale dovolim priklonit k nazoru, ze to bolo dalej od Maca a jeho systemu a blizsie k tej stolicke :-) – k POP vs. IMAP sa tu uz nebudem vyjadrovat, za prve to tu uz bolo niekolkokrat porovnavane a za druhe sa tooho da hodne nastudovat vsade na nete vo vsetkych moznych jazykoch. Len ti poviem, ze to co chces dokaze prave IMAP a ak sa to tak nesprava tak by som hladal zase v “systeme”

    #151296
    raul
    Moderátor

    mne zas stale vypisuje MAIL CANNOT VERIFY IDENTIFY OF IMAP.GMAIL.COM a v opise nejaka chyba SSL.
    Potom mam na vyber connect, ale vypise to znova.. ked dam Show certificate, tak tam viem zaskrtnut trust certificate, ale pri dalsom spusteni to pise znova.. a pri kazdom konte, ktore mam v mail.app…
    Tiez neviem, cim to je…

    #151297
    mrzo
    Účastník (Participant)

    2 raul – hmm divne, pri hrani sa s Gmailom si nepamatam na ziadne problemy s certifikatom, tak nejako som predpokladal, ze maju certifikat podpisany nejakou doveryhodnou root autoritou, ktoru uznava aj Apple a ani teraz som nenasiel ziadny specialny certifikat od gmailu v keychaine. V Safari nemas podobne problemy, neodpalil si si nejako defaultne certifikacne autority zo systemu?

    #151298
    raul
    Moderátor

    mrzo: nepouzivam safari, ale operu (aj ked ma v poslednej dobe hneva, takze asi prejdem na safari), takze ti neviem povedat…
    Co sa tyka tych defaultnych certifikatov, tak to ti fakt neviem povedat, ale mozno aby som este upresnil moj problem.. Po tom, co kliknem na connect, tak mi maily v poho stiahne, iba mam pri konte taky sedy vykricnik.. Takze nie zeby to nefungovalo, ale asi bude niekde chyba v nastaveni…

    #151817
    kacerdonald
    Účastník (Participant)

    Zdravím
    Mne ide všetko vpohode len som sa chcel spýtať, či mi niekto nevie poradiť, prečo mi prídava do názvou príloh čo posielam mailov in’é prípony ako vsukočnosti majú. Napr. mám spakovaný súbor .rar a keď ho niekomu pošlem príde mu .rar_ a už mu nejde otvoriť. Viem stačí to len vymazať a ide to otvoriť, ale pre “talentov”, ktorým maily posielam je to velký problém a zakaždý to vysvetlovať, čo stým majú robiť ma prestalo baviť. To platí aj pre iné prípony ako word, exel, atď. Požívam Mail veria 3.5
    ďakujem za poradenie

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 21 až 25 (z celkového počtu 25 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.