Macbook Pro Retina 2013 vs. Macbook Pro Mid 2012

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Macbook Pro Retina 2013 vs. Macbook Pro Mid 2012

Zobrazuje sa 6 príspevkov - 21 až 26 (z celkového počtu 26 )
  • Autor
    Príspevky
  • #373940
    TomasPB
    Účastník (Participant)

    Uvidíme ako na tom budú tieto nové SSDčka v Haswelly.. Ale to uvidíme asi až časom. Dúfam, že rozdiel nebude až taký ako keby to bol klasicky HDD.

    #373948
    miskosvk
    Účastník (Participant)

    Tomas z PB, presne tento kusok som kupil zaciatkom Decembra, a neviem sa s nim vyhrat, uz aj lego mam pekne vystavene na polici :D

    Mam ho kvoli fotkam (LR+PS) a superdrive som kupil usbckovy “keby nieco” ale zatial som ho nevytahol z krabice…Mam asi 60GB hudby, disk je full na 50%, fotky na externom drive, a nepocitujem malo miesta resp. spomalenie…obvzvlast v dnesnej dobe miliona cloudov, drobpoxov, a inych boxov…

    Myslim ze si vybral najlepsie ako si mohol. Ak keby si chcel vymenit dojmy/pojmy, pis sem alebo miskosvk@gmail.com

    #373949
    miskosvk
    Účastník (Participant)

    @Lixx – tiez sa mi to zda byt odrb/resp sucasna technologicka limitacia, ze SSD disky sa nemozu zaplit doplna, lebo su pomale/nepouzitelne…pride mi to ako totalna chujovina, to je to iste ako keby som si kupil auto a mohol s nim chodit len 100km/h max, lebo potom uz bude zrat 50L/100km…blby priklad, ale chcem tym povedat ze ked si kupim 256GB SSD tak by som mal podla spravnosti mat na nom narvatych 250GB a mal by ficat ako prazdny…

    #373965
    iMartin
    Účastník (Participant)

    @miskosvk: Kto nerozumie, ten si vymýšla konšpiračné teórie :D Výrobcovia sa dohodli, že plné SSD disky budú pomalšie!

    SSD radiče sú zložité čipy, ktoré zapisujú tak, aby udržali čo najdlšiu životnosť buniek. Rovnomerne rozkladajú záťaž a často používané súbory kľudne môžu po disku doslova cestovať. Pri zápise na prázdny disk nie je problém nájsť málo používané sektory, ale keď je disk plný, tak musí popresúvať viac vecí. Z toho plynie, že ak máš dlhodobo plný disk, tak sa rýchlejšie opotrebujú bunky.

    #374032
    TomasPB
    Účastník (Participant)

    Retina je pecka. Zatiaľ vôbec neľutujem ani cent :-) Displej milión bodov.. Neviem sa naň vynadívať :-)

    Všetko pekne plynule, svižné. Vypadá to ako keby Macbook vopred vedel, čo chcem spraviť :-)
    Hlučnosť som zatiaľ žiadno nepostrehol. Touchpad ako vždy to asi netreba ani písať. Už ho mám zapnutý asi 2-3 hod. A ukazuje čas ešte 6:32 hod. :) Takže pekne.

    Čo som zatiaľ mal len taký problém tak asi s inštaláciou tej aktualizácie EFI. Ktorá ma opravovať (FIX) problém s touchpadom a klávesnicou aby nezamrzla. Zatiaľ som sa s týmto problémom nestretol ale preventívne som to tam chcel nainštalovať ale akosi mi to nejde.
    Napíše mi to táto aplikácia nieje pre toto zariadenie podporovaná alebo niečo také. Neviem prečo, kde je chyba. Či potrebujem na to nejaký iný soft ešte?

    #374033
    TomasPB
    Účastník (Participant)

    Inač vďaka za rady pre retina. MEGAAAA :-)

Zobrazuje sa 6 príspevkov - 21 až 26 (z celkového počtu 26 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.