Macbook 2009

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Macbook 2009

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 21 až 40 (z celkového počtu 42 )
  • Autor
    Príspevky
  • #373039
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    ja som to robil cez DiskUtility, ale už sa nepamatam ako. Naposledy, ked som robil bootovatelne ISO Liona a to pred pár mesiacmi.

    #373051
    joer
    Účastník (Participant)

    Tu mas navod na vytvorenie boot USB kluca, je to uplne to iste aj na 10.6.5, nedaj sa zmiast. Po vytvoreni boot USB kluca restartni, podrz ALT a vyber si instal OSX s USB. No a potom uz nie je problem s ApStore si stiahnut update na 10.6.8 a na Mavericka, to ti myslim ponukne aj samo.

    Link navod:
    http://www.ernieflores.net/mac-osx-10-8-mountain-lion/how-to-create-a-bootable-mac-os-mountain-lion-lion-installation-usb-drive/

    #373052
    joer
    Účastník (Participant)

    Inac, tam mas na tych strankach torrent na stiahnutie Mavericka, tak co riesis, stiahni MAvericka, urob boot USB podla navodu co som sem hodil, restartni s ALT a nainstaluj rovno MAvericka s toho kluca a mas pokoj.

    Link Maverick:

    http://www.mac-torrent-download.com/application/apple/mac-os-x-mavericks-10-9-bootable-installer-10-9-intel/

    #373055
    joer
    Účastník (Participant)

    Alebo a to bude pre teba to najjednoduchsie, stiahni si tento programcek a postupuj podla navodu na vytvorenie USB boot kluca.

    OS X Mavericks – vytvoření instalačního USB disku

    #373127
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Keď zapínaš macbook, ozve sa taký tón?

    #373128
    Jacobinho
    Účastník (Participant)

    ako ti to mám popísať? :D túúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú :D

    #373129
    joer
    Účastník (Participant)

    Hm, mas vytvoreny USB kluc bootovatelny s Maverickom? Ked restartnes a drzis ALT tak sa ti ukaze co? Moznost nastartovat s 10.6.8 alebo s Mavericka?

    #373131
    Jacobinho
    Účastník (Participant)

    nie dal som tam ten prvý odkaz čo si mi dal lebo so mavericka nestíhal stiahnuť

    #373133
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    máš tam aj recovery partíciu? Ci vobec nic a vypne sa?

    #373144
    Jacobinho
    Účastník (Participant)

    nemám iba ten boot usb a HDD hej ukáže to chvilku to svieti a vypne sa

    #373150
    Jacobinho
    Účastník (Participant)

    a teraz už mi ani usb vo wine nejde

    #373163
    joer
    Účastník (Participant)

    No lebo ho mas naformatovany na HFS + a to Win nevidi.

    #373167
    Jacobinho
    Účastník (Participant)

    snažil som sa to naformátovať na ten win čo to tam ponúka no nejde mi to vždy to vyhodí chybu

    #373178
    joer
    Účastník (Participant)

    Co riesis – zasun USB do MacBooku, cez Disk utility/najdes v Utilitach/ ho naformatuj na HFS+, cez program DiskMaker X urob bootovatelne USB s Maverickom alebo s OS 10.6.8, restartni s Altom, vyber instal s USB kluca a mas to. Co je na tom zlozite kua? Robis s Macom nie posratymi Windowsami.

    #373184
    Jacobinho
    Účastník (Participant)

    nejde

    #373188
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Máš k Macbooku inštalačné DVD s Mac OS X? Až do verzie Lion sa dodávalo ku každému novému Macu.

    #373190
    Jacobinho
    Účastník (Participant)

    nemám… a už ho mám plné zuby chcem si USB naformátovať naspäť aby mi išlo vo wine len to nejde stále to ukazuje chybu keď ho formátujem v macu a pôjdem ho predať môžem kašlať takú popolnicu

    #373193
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Tak ho naformátuj vo Windowse.

    Mac používa filesystém HFS+ a Windows NTFS.

    #373197
    joer
    Účastník (Participant)

    Ked si ty pako, neznamena ze Macbook je popolnica. Odkial si, ak si niekde blizko by som sa na to mrkol. Ked isiel predtym, musi ist iba ak si tam svojim odbornym windowsackym rozumom nieco dodrbkal.

    #373198
    Jacobinho
    Účastník (Participant)

    práve nejde mi naformátovať ani vo wine lebo mi ho ani nezobrazí

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 21 až 40 (z celkového počtu 42 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.