Mac OS X 10.5 a nefunkčný internet

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Mac OS X 10.5 a nefunkčný internet

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 20 )
  • Autor
    Príspevky
  • #56003
    romi
    Účastník (Participant)

    zdravim, po instalovani 10.5. mi nefunguje pripojenie na internet. (pripojenie stonline, ADSL po kabli, pouzivam router Vigor 318, USB…). Zistil som ze funguje len do 10.3.9. Potreboval by som vediet aky router je najvhodnejsi pouzit (kupit) na mac 10.5 aby to fungovalo. Dakujem

    #114992
    Kompi
    Účastník (Participant)

    Ja som kupil belkin a som nadmieru spokojny, otazka je len v cene, neviem kolko stoja na slovensku. Som velmi spokojny. A myslim, ze priatelskejsiu znacku macu asi nenajdes v tomto smere z hladiska podpory.

    #114994
    romi
    Účastník (Participant)

    pocitam ze si asi v zahranici… takze mi nevies povedat ci to bude funkcne pod stonline… mrknem na stranky belkin

    #114996
    Jarmille
    Účastník (Participant)

    akykolvek router, ktory sa ovlada cez web rozhranie

    napr. ja mam rovnake pripojenie a pouzivam d-link

    #114997
    tyshan
    Účastník (Participant)

    ja mam vigor 2600 a spokojnost

    #115010
    Tommy_Verceti
    Moderátor

    ja mám microcom mal som dlink ani s jedným nie som spokojný sú to šmejdy lenže dobré routery lepších značiek sú veľmi drahé… raz si ho však kúpim :) ale aj tieto mi s leopardom idú v pohode aj cez wifi… odporúčam pripájať cez sieťový kábel alebo wifi + webové rozhranie a nemal by byť problém

    #115050
    romi
    Účastník (Participant)

    jarmille: akykolvek router asi nie, lebo ten moj nefunguje. Nemozem sa proste dostat cez web rozhranie na admin router (pod 10.3.9 v pohode)

    #115134
    Mano5
    Účastník (Participant)

    romi: bavime sa o routroch. Neviem ci vigor 318 je urcite router. Nie je to nahodou len USB ADSL modem? Vsetci, ktori ti odpovedali mali pravdu v tom, ze mozes pouzit cokolvek, ak to budes nastavovat a spravovat cez LAN a WEB rozhranie. NIE cez USB. Ja mam tiez T-Com a uz som instaloval niekolko Wifi routrov (aj takych, ktore nedodava T-Com) a nikdy nebol vacsi problem. Mensie len s Wifi zabezpecenim ale to sa vzdy vyriesilo.

    #115136
    Mano5
    Účastník (Participant)

    romi: este aby som nezabudol. Problem moze byt (nemam s tym vsak osobnu skusenost, len som cital niekde na nete), ak mas Magio. Routre, ktore k tomu dava T-Com maju upraveny firmware, a zevraj teraz uz 2 LAN porty na tychto routroch su rezervovane pre Magio boxy. Ked nebude zena aspon 3 dni doma, tak to skusim overit s nejakym inym routrom, ci to Magio pojde. Teoreticky v tom nevidim problem ale pocul som, to co som napisal. Ja len viem, ze Magio box ma vlastnu IP adresu uplne odlisnu od tej, ktoru ma router a pouziva ju na pripojenie na internet.

    #115137
    mayoxy
    Účastník (Participant)

    ja mam Repotec nejaky. ani neviem aky. Tiez si myslim ze musi fungovat akykolvek router..

    #115170
    cyberbobak
    Účastník (Participant)
    #115231
    zee
    Účastník (Participant)

    ak by si uvazoval aj wifi router tak mrkni aj na toto: http://forum.www.macblog.sk/discussion/1672/1/wifi-router-aky-kupit/

    #115348
    romi
    Účastník (Participant)

    mano5: mas pravdu je to len USB modem, magio nemam, este ma napadlo skusit sa napojit cez pocitac kde mi net ide, ale bolo by to trochu od veci mat kvoli tomu pustene dva pocitace.
    budem musiet sa mrknut po nejakom routeri
    zee: diky pozriem info

    vsetkym diiiiky za info

    #115354
    cyberbobak
    Účastník (Participant)

    romi: ten driver nezabral ???

    #115359
    romi
    Účastník (Participant)

    cyberbobak: bohuzial nic, nemozem sa napojit na admina nech robim co robim, (nechapem preco to pod 10.5. proste neide) Pozeral som info (vid hore) a asi investujem do nejakeho routera edimax, asus…

    #115848
    romi
    Účastník (Participant)

    takze nakoniec som kupil ASUS WL-600g, a rozchodil som to…
    len jedna vec co som si vsimol, ze sa spooooooomalilo nacitavanie webstranok

    #115851
    renad
    Účastník (Participant)

    Vigor 318 treba čo najrýchlešie poslať do večných lovíšť. Osobne som ho dvakrát v T-come reklamoval, t.j. zhruba každého pol roka som mal nový. Bolo to neštastie.

    #115869
    romi
    Účastník (Participant)

    renad: nooo mne vigor fungoval ako hodinky cca 4roky. (len teraz som ho musel vymenit, lebo som pod 10.5.)…Teraz sa ale trapim s asusom…pomaly to zacinam rozbiehat…s wifi sa mi to zatial nedari snad na to pridem (v tomto som uplny laik)

    #115870
    renad
    Účastník (Participant)

    S wifi sa mi nedarilo tiež, ale nakoniec som to nastavil s pomocou technika z Macsystemu (diktoval mi to do telefónu). Nevedel som nastaviť zaheslovanie siete. Nakoniec sme to vyriešili cez WPA (ostatné možnosti nejako nešli). Som v tom laik.

    #115871
    romi
    Účastník (Participant)

    renad: tak to ma este cakaju pekne vecery… jedine co ma desi je ocividne spomalene natahovanie stranok. (zacinam nervozne poklepkavat po stole. Napr. spustim google a na uvod stranky cakam cca 6sec.) Pod vigorom to fungovalo ako blesk. Neviem ci je to systemom alebo teraz novym pripojenim…Budem musiet dat asi novu temu ohladne pripojenia

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 20 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.