konečne Mac OS X 10.6 na PC

Domov Diskusné Fóra Tipy, triky, modding v Mac OS X konečne Mac OS X 10.6 na PC

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 21 až 29 (z celkového počtu 29 )
  • Autor
    Príspevky
  • #179561
    tyr
    Účastník (Participant)

    suhlasim s gidy-m. Ano dnes je mozne co sa tyka pc vsetko a dokonca som aj videl pc postavene len na pasivnych chladicoch bez diod. A este jeden velky suhlas s igi-s.

    #179565
    igi-s
    Účastník (Participant)

    Uz som Applista, presiel som na Mac OS, kupil som si MacBook Pro, vyhovuje mi Mac OS, mam ho rad, paci sa mi vacsina Apple produktov aj ked su drahsie ako PC eqvivalenty a celu domacnost menim na Apple a odstavujem PC. Nie vsak preto, ze by WIndows a PC boli zle. TO v ziadnom pripade. Ked sa zvolia vhodne komponenty PC bezi bez najmensich problemov a aj s pasivnymi bezventilatorovymi chladicmi pomocou (HeatPipe a podobne), bezi na tom aj MacOS a clovek za to da casto polovicne az stvrtinove ceny ako za Apple HW. Stale vsak nechapem Apple ovce, ktore ziju v nejakej paralelnej Apple dimenzii myslac si, ze LEN a LEN Apple vyraba skvele Notebooky a hardwer a jeho vyrobky su proste dokonale. Ha-Ha. Stale sa Macbooky porovnavaju s Asusmi, Acermi a ostatnymi shitmi. Vacsinou to porovnavaju taki, ktori v zivote nemali dobry Dell ci Vaio a o supporte spolocnosti Dell pre svojich zakaznikov s 24h servisom, kde sa Vam ospravedlnia za vsetko (pomaly aj za to za co nemoze ich HW a moze chyba Windowsu a vyriesia problem) sa moze Apple len snivat. Mam rad Apple, cenim si vklad do inovacie a ako meni zivotny styl ludi ale pozeram sa nan a na jeho produkty triezvo v kontexte inych vyrobkov na trhu, ktore casto netrpia neduhmi Applu a Applu to zaovcovany uzivatelia odpustia. S tym Apple pocita. Ale aj Apple vela veci poserie, stale sa nieco vynori co a aky patent Apple niekomu ukradol (ale je to aj opacne) alebo ho uziva nelegalne.
    Otazka: A k comu su Ti potahy od Mercedesu ked mas Mercedes (Apple) mesiac v oprave lebo tam praskaju plasty alebo nieco nefunguje… Potom je asi lepsie BMW (Dell), ktore Ti pridu opravit na druhy den, alebo Ti daju nahradny voz a pritom su mily, ospravedlnia sa a hlavne vyriesia problem a Ty nie si bez auta…. (to len reakcia k tym debilnym analogiam akoze Apple je “top”, spicka, vrchol a vsetko ostatne v PC svete su Favority)

    #179577
    raul
    Moderátor

    igi-s trosku to prehanas, nie? Ved to co si napisal, vsetci vieme, netreba to pisat tak utocne, si myslim…

    zdruzenie “apple ovce” :) vznikli z uplne ineho dovodu ako zit v nejakej paralelnej Apple dimenzii myslac si, ze LEN a LEN Apple vyraba skvele notebooky a hardwer a jeho vyrobky su proste dokonale. To si teda vobec nepochopil…

    meee

    #179579
    Anonymný
    Neaktívny

    ja plne suhlasim s igi-s.

    #179586
    RioM
    Účastník (Participant)

    Súhlasím s igi-s. Tiež pomaly prechádzam v celej domácnosti (a postupne aj vo firme kde pracujem) na Apple. Ale tiež si nemyslím, že by Dell alebo Sony nevedeli vyrobiť lepší HW. Vedia. Ale tiež to niečo stojí. Napríklad chcem kúpiť domov nejaký malý tichý počítač. Tu je Apple (Mac mini) dokonca lacnejší ako Dell (Dell Studio Hybrid) a len o niečo drahší ako Acer (Acer Veriton).

    #179592
    tomasko7
    Účastník (Participant)

    Tiez som apple ovca, ale dufam ze zdravy rozum a usudok mi nechyba…nabuduce ked bude chciet autor temy zase informovat siroku verejnost ( uz v tedy minimalne tri dni starou informaciou) a sucou tak akurat do bleskoviek, mohol by sa aspom vyvarovat slovicok ako “konecne ” a pod…tiez nechapem to vecne porovnavanie s automobilmi, asi je tu vela milovnikov rychlich kolies a skripajucich brzd…tak isto su odveci aj zabomysie vojny PC verzus Mac, kde aj samotne apple veselo prilieva olej do ohna svojimi reklamami….mna osobne by potesilo viac nez reklami, keby sa konecne zacali viac zaujimat aj o krajiny strednej europy, pretoze tu tiez ludia zliezli zo stromov uz davno a nezaujimat sa len o krajiny s velkym kupnym potencialom…potom by sme nemuseli cakat mesiac na servis atd…Kazdy z nas ma svoj dovod preco si zaobstarat Mac…naco to stale dokola porovnavat s PC …mozno nie je lepsi a mozno ani horsi…rozhodne je iny…meeeeek

    #179655
    howoarang
    Účastník (Participant)

    igi-s. super si to napisal. mne sa takisto pacia vyrobky od Applu aj ked nevlastnim ziaden z nich :-D, mam len Mac OSX na svojom laptope od Dellu, ale nemam sa naco stazovat, ide to skvele, hlucny laptop nie je vobec a navyse tam mam take parametre ako macbook pro a kupil som ho ani nie za 20% z ceny apple macbooku pro. myslim ze u nas je zbytocne vrazit do macbooku take nehorazne peniaze, ked technologie idu stale dopredu a o rok ci o dva bude macbook zastaraly a vtedy si clovek bude klast otazku, preco tolko do toho vrazil, ked si mohol MacOSX nainstalovat aj na bezny laptop za omnoho nizsiu cenu.

    #179658
    xRiCky
    Účastník (Participant)

    Ak ti ide IBA o OS X tak mozno (hoc osobne nesuhlasim) ale treba porovnat aj vyhotovenie MacBooku a Dellu..pouzite materialy, dizajn, kvalita displaya, vydrz baterky, vaha a celkovy pocit z produktu a myslim si ze to je prave rozhodujuce pri Apple…to co vela ludi ani nevnima resp. neuvedomuje…prosto chyti ten stroj a hned na prvy pohlad povie ze toto este nevidel, ze to je ina masina a nemusi byt ani zapnuty a o takom pocite z produktu sa vela vyrobcom ani nesniva. A to je to co robi Apple komunitu, Apple komunitou…celkovy Look´n´Feel zo symbiozy HW a SW. Takze nie je to len o operacnom systeme..hoc tvori prevaznu vacsinu dovodov prechodu na Mac…

    A nechcem rozputavat dalsi flame o Apple cenach (hoc su na slovensku trochu privysoko) ale porovnatelne notebooky /telo z hliniku, LED display a dalsi HW, 8hod na bateriu/ od Sony a Dell stoja dokonca viac ako MB Pro..

    #179660
    xRiCky
    Účastník (Participant)

    A este som k povodnej myslienke chcel doplnit ze ten Look´n´feel ktory ma Apple je zodpovedny za to ze sa do Apple “zamiluje” tolko ludi…Ziadna ina PC znacka nema taku komunitu ako Apple a to o niecom svedci…pre vela ludi nie je Apple “iba” pocitac…a myslim ze cim dalej tym viac ludi zacina prichadzat resp. chapat preco tomu tak je…jednoducho to ukoncim Apple klasikou (ved ako inac ;) :D) ..Think Different…

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 21 až 29 (z celkového počtu 29 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.