iPhone 7: Pocuvanie hudby pocas nabijania ?!

Domov Diskusné Fóra Ostatné iPhone 7: Pocuvanie hudby pocas nabijania ?!

  • This topic has 60 odpovedí, 10 hlasov, and was last updated pred 8 years by ????.
Zobrazuje sa 20 príspevkov - 41 až 60 (z celkového počtu 61 )
  • Autor
    Príspevky
  • #486148
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    Mimochodom od noveho roku sa pocita s masovejsim nasadenim novych Li-Metal baterii ktore maju oproti Li-Ion dvojnasobnu kapacitu cize ak sa tieto baterie dostanu do mobilov a BT sluchadiel tak v podstate automaticky odpada “nevyriesitelny” problem sucasneho nabijania a pocuvania hudby.
    Myslim ze apple si to v spojitosti s tymto druhom baterii dobre spocital a aj preto sa odvazil vsadit na bezdrotovu technologiu.

    #486149
    ????
    Účastník (Participant)

    :-)

    #486150
    iTuxx
    Moderátor

    jak ze prvy? sak je jediny :-)

    #486151
    ????
    Účastník (Participant)

    :-)

    #486153
    dfx
    Účastník (Participant)

    s3030150: Kazde pocuvanie hudby je stratove. Mozes mat tu najlepsiu techniku na svete a stale to bude stratove. Uz pri nahravani v studiu dochadza k stratam. A pri reprodukcii dochadza k dalsim stratam. DA prevodnik v sluchadlach je prave lepsi v tom, ze si zakaznik moze vybrat lepsie sluchadla s lepsim DA prevodnikom ako ma v iPhone a nasledne by mal mat lepsi zvuk. Aj cesta zvuku je kratsia, lebo BT prenos by mal byt bezstratovy a az po prevode zvuku do analogoveho nastavaju straty. Ale predstava, ze niekde na ulici clovek ma neruseny posluch, je smiesna. Ruchy okolia vzdy budu rusit zvuk zo sluchadiel.

    #486154
    ????
    Účastník (Participant)

    :-)

    #486155
    iRaynor SK
    Účastník (Participant)

    majdy: napríklad na to ak chcem naraz nabíjať a počúvať hudbu. Alebo pripojiť nejaké príslušenstvo a naraz nabíjať. Alebo pripojiť príslušenstvo a naraz počúvať hudbu.

    #486156
    ????
    Účastník (Participant)

    :-)

    #486157
    dfx
    Účastník (Participant)

    s3030150: Ano, ide o tie protokoly. Ak bude zaujem ludi, tak o par rokov budu nove protokoly s novymi chipmi, antenami, DA prevodnikmi a moze byt najlepsie mat jedne bezdrotove sluchadla s mikrofonom a pouzivat ich aj na ulici a aj doma. Ak si kupi iPhone 7 viac ako 200 milionov ludi za rok, tak je to potencialnych 200 milionov zakaznikov. A k nim su to dalsie stovky milionov zakaznikov, ktori maju starsie iPhony, iPady, androidy, … .

    Ja to odstranenie 3.5mm jacku vnimam ako prilezitost na dalsiu revoluciu, ktora zmeni svet. Ako kedysi vsetci chodili s velkymi a tazkymi walkmanmi a diskmanmi a teraz by bolo smiesne si nieco take vziat na ulicu.

    #486161
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    @s3030150 toto uz beriem.

    PS: vo svojom prvom poste samozrejme odkazy na riesenia mam (aj na redukciu), ale chcel som vediet, ci este niekto je nahnevany, ze tam nie su dva lightningy

    #486163
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    A o stratach pri bluetooth som tu radsej ani nechcel pisat, lebo by to nikto nepochopil. Vidim, ze jeden by sa nasiel :)

    #486168
    JFK.
    Účastník (Participant)

    Odpadávam aká debatka tu začala, len tak ďalej hoši.

    s30, a ako počúvaš hudbu vlastne na iPhone veď mp3 a m4a sú mega stratové v tomto smere, dúfam že fičíš na nejakých Apple loseless codecoch alebo .flac aj keď ten na iPhone nepojde prehrať. Ide vobec ten ten .alac? Každopádne by si mal produkčné spoločnosti najskor požiadať nech ti pošlú Master raw formát, – a potom riešiť taky detail či budeš mať stratu cez Bluetooth, to je asi moj názor no. Keď budeš mať Master format priamo zo štúdia a kvalitne slúchadla, dojdem do Košíc vyskúšac.

    #486183
    JFK.
    Účastník (Participant)

    Minútu mi odosielalo príspevok, zase som odpadol…dnes len odpadávam ????

    #486186
    majdy
    Účastník (Participant)

    Ja len doplním, že Apple dock predáva aj lacnejší a to klasický biely plastový, ktorý je o $10 lacnejší ako hliníkové.

    Osobne mi príde aj krajší ako hliníkové, nesadne síce tak k iPhonu, ale sadne ku celkovému príslušenstvu (slúchadlá, nabíjačky, adaptéry od iPhonu, Macu atď).

     

    Zvažujem kúpu práve tohto docku. Som závislý na dockovaní iPhonu ako som už písal, no doteraz som používal ten na 5s/5, kde už sedmičku nevopchám a teda je čas na upgrade.

    Má s týmto dockom niekto skúsenosti? Na oficiálnom Apple online Store je drvivá väčšina negatívnych reviews, kde mnohým vôbec nefunguje alebo časom prestane fungovať, iPhone sa kolíše, je nestabilný atď…

    http://www.apple.com/shop/product/MGRM2AM/A/iphone-lightning-dock-white?fnode=97

    #486188
    dfx
    Účastník (Participant)

    JFK.: Vsetko ide prehrat na iPhone, dokonca aj flac aj alac, len treba spravnu appku. Ja som uz prehraval h265 video na historickom iPade 2, len to sekalo 1 frame za dve sekundy.

    A mal by si byt tolerantnejsi k netopierim usiam niektorych prispievatelov. Urcite dokazu rozoznat vsetky detaily v master raw zazname na ich dokonalych sluchadlach pripojenych k iPhonu cez 3.5mm jack na ulici plnej ludi a aut.

    #486207
    iRaynor SK
    Účastník (Participant)

    Yop, to že iTunes v Macu/iPhone nevie nejaký formát prehrať neznamená že sa nedá stiahnuť iná appka do iPhonu a v nej prehrať :-) i keď je pravda že potom iTunes na synchronizáciu FLAC nevyužiješ.

    A aká to bola appka na tom historickom iPade 2? Ktosi kdesi písal že spustil 720p na prvom iPade a použil AVPlayerHD, ale nakolko nemám ten iPad a nemožem otestovať, tak neviem čo je na tom pravdy :-)

    #486214
    ????
    Účastník (Participant)

    :-)

    #486215
    dfx
    Účastník (Participant)

    Tuto appku som stiahol

    https://itunes.apple.com/us/app/h265/id768692434

    na iPhone 5S to slo v pohode, na iPade 2 to sekalo.

    720p video v h264 s rozumnym bitratom ide na iPade 2. h265 je daleko narocnejsi na vypoctovy vykon tak som sa ani necudoval, ze to neslo.

    #486216
    ????
    Účastník (Participant)

    :-)

    #486217
    dfx
    Účastník (Participant)

    To uz neviem, ci hrial, ale asi nie. Ja som to len skusal, ci to ide. Tie videa mali len okolo 250MB a mali asi 45 minut, takze bitrate bol dost nizky.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 41 až 60 (z celkového počtu 61 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.