iPhone 5 – diskusia, skusenosti, postrehy

Domov Diskusné Fóra Pomoc: iPad, iPhone, iPod, iTunes iPhone 5 – diskusia, skusenosti, postrehy

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1,081 až 1,100 (z celkového počtu 1,445 )
  • Autor
    Príspevky
  • #333595
    Rob
    Účastník (Participant)

    to polino: super a kde si zohnal?

    #333600
    Matys
    Účastník (Participant)
    #333602
    mmhardky
    Účastník (Participant)

    Inak to, ze ta stranka iphone-usa.sk veselo funguje dalej a zodpovedne organy s tym nie su schopne nic urobit je strasne. Rovnako strasny je aj pristup mladych ludi, obvinujuc viac podvedeneho, nez podvodnika. Ked som v Rakusku na univerzite preberal na hodinach prava podobne pripady a (velmi tvrdu!) legislativu, nikoho nenapadlo byt apologeticky ku osobe s umyslom podvadzat. Takyto mindset bol rakuskym studentom absolutne cudzi.

    To, ze na Slovensku sa v podobnych pripadoch takmer unisono snubi akasi skodoradost s lahostajnostou k umyslu podvadzat je jasny znak toho, ze ani nadchadzajuca generacia v tejto krajine nic nezmeni a zostane to tu nadalej gangster-friendly krajinou.

    #333603
    speedman
    Účastník (Participant)

    mmhardky: presne to som mal chuť na birdz napísať len sa mi tam nechcelo registrovať, ale tu to už urobím. Podvedeného týpka sa tam myslím zastala len jedna dievčina, ostatní ho mali na smiech. Absolútne nikto nerieši drzosť a chrapúnstvo podvodníkov. Možno preto, že si veľa ľudí už zvyklo každého považovať za podvodníka, čo musí byť nádherný vnútorný život. Alebo sú škodoradostní a ľahostajní ako píšeš a potom si ich ten ich iphone-usa počká v inej podobe. Alebo jednoducho preto, že to je jednoduchšie. Úžasné.

    Polino: pochvál sa odkiaľ a za akých podmienok?

    #333610
    tomcatt
    Účastník (Participant)

    @Ovvad
    Pred cca týždňom-dvoma ai spomínal, že sa chystáš ísť si kúpiť jeden biely ip5 32 do UK..
    ako to dopadlo? je tam dostupný alebo nie?
    budúci týždeň budem v londýne, preto sa pýtam, snáď by som si jeden doniesol…

    #333612
    mmhardky
    Účastník (Participant)

    Speedman: Je to ako pises. Lebo to ze nenaleti na taktyto podvod, lebo vie ako je to s impotom iPhonov, neznamena ze ho niekto poriadne nenatiahne napriklad pri predaji pozemku. A potom sa mu zasa nejaky skuseny realitak bude vysmievat, ze ako mohol tak hlupo naletiet nejakym naschval prekrutenym udajom o geologickom podlozi alebo co. Princip je vsak ten isty.

    Ja som napriklad kolkokrat na dobierku kupoval napriklad sanitu do kupelne. To som akoze naivny blbec, ze si na nete najdem nejaku firmu v trencine a objednam to cez ich stranku, pokial si tam este aj zavolam a popytam sa co a ako?

    #333613
    mmhardky
    Účastník (Participant)

    No ale nazad k teme. Nevie nahodou niekto, kedy sa Apple ch ysta predavat v USA neblokovane iP5 normalne na predajniach? Za 2 tyzdne tam totiz ide kamarat, tak rozmyslam aka je sanca.

    #333614
    odklizec
    Účastník (Participant)

    mmhardky/speedman, kdyby lidi nebyli sprosti, podvody tohoto typu by nemely sanci. Pokud ma nekdo velke oci a uveri zjevne nerealne nabidce, kdyz vsude kolem iP5 bud nejsou nebo se prodavaji za vyrazne vyssi cenu, nezasluhuje slitovani. Uz to, ze pristoupi na dobirku pri tak drahe veci, je do nebe volajici blbost. Ti co tyhle podvody delaji, jsou bezesporu svine. Ovsem ten, kdo dneska na podobnou pitomost skoci, je bud clovek naprosto naivni, nebo s pulkou mozku. Clovek pri smyslech a ve veku 20-50 let na tohle nemuze skocit. A pokud skoci, je prinejmensim stejne chamtivy, jako ten podvodnik, protoze si mysli, jak vydrbe se systemem vyhodnou koupi, ktera ovsem neexistuje. Rika se tomu skola zivota. Minus penize, plus zkusenost. Je urcite zbytecne se mu smat nebo kopat do nej. Vytrestal se uz totiz sam a snad si to bude pamatovat.

    #333617
    mmhardky
    Účastník (Participant)

    Odklizec: Si si ale vedomy, ze v inych krajinach to takto neberu a snazia sa tomu proaktivne zabranovat? To je prave ta mentalita krajiny, ktora IMHO podmienuje aj mieru korupcie atd. Urcite by bolo zaujimave spravit sociologicky prieskum do akej miery sa obcania stotoznuju s takymto socialnym darwinismom a korelovat to s mierou korupcie v danej krajine.

    Tiez amm dojem, ze je naivne si mysliet, ze obozretnost takymto podvodom zabrani. Vsetko zavisi od situacie, nemozes byt totiz zbehly v kazdej oblasti. Napriklad ako lekar by som ta tak strasne mohol obabrat na predpisovani predrazenych liekov ze az, a nebudes to pri danej informacnej asynchronite schopny posudit. Rovnako pri roznych pofidernych pseudoliekoch a kurach zneuzivajucich utrpenie chorych. Neveril by si kolko je zarucene ucinnych prostriedkov prot tinnitusu a ako je lakave v ne verit a vyskusat to. Napriklad aj pre mna bolo tazke uverit, ze tinnitus ktorym trpim je nevyliecitelny a chcelo to velku davku samostudia presvedcit sa o tom. Ale to uz som odbocil.

    Neviem vsak, preco by mal kupujuci nutne vychadzar z toho, ze ho chcu podviest a mat prehlad aka je dosptupnost iPhonu a ake su ceny v inzeratoch. Ano, ja vidim ze to co pisu na tej stranke je absolutne absurdne, avsak mam uz s nakupom iPhone nejake skusenosti.

    Dobierka je absolutne legitimny sposob platby. S tym, ze ju podvodnici zneuzivaju sa nesmieme zmierit, ale tvrdo proti tomu bojovat, aby ju mohli poctivi predajcovia normalne vyuzivat. Ved to mal byt povodne pre kupujuceho najbezpecnejsi sposob platby. Opakujem, ze ja som uz na dobierku kupil kopec pomerne drahych veci.

    #333618
    Benne
    Účastník (Participant)

    Mmhardky, staci vraj na predajni vypytat Verizone verziu a nech to zaregistruju ako only device, teda bez viazanosti ;)

    #333619
    mmhardky
    Účastník (Participant)

    Fakt? A ako je to vlastne s tymi LTE verziami? Priznam sa, uz som stratil prehlad. Ani uz neviem kolko je typov iP5 v USA. Tusim 3, ale nie som si isty… Niekde som cital ze pre EU je najlepsia ta od ATT, potom zasa ze Verizon… Vyznas sa v tomto?

    A co sa tyka GSM, resp. 3G siete, su vsetky modely v USA rovnake?

    EDIT: Podla tohoto uz zohnat off-contract iP5 cez Verizon nie je take lahke http://forums.macrumors.com/archive/index.php/%252525252525252525252520download%252525252525252525252520piarco%252525252525252525252520/t-1479832.html

    #333627
    odklizec
    Účastník (Participant)

    mmhardky, to neni o informovanosti nebo neinformovanosti. To je o zdravem selskem rozumu! Kdyz neco vypada moc dobre, nez aby to byla skutecnost, je to odrb. Staci se jen malicko zamyslet! Uz jen napriklad takova drobnost, ze firma sem bude vozit iP5 z US za mene, nez jaka je tady bezna cena. A jak se asi vyhnou dani/clu? Jedine podvodem. Takze je velka sance, ze to cele je podvod. Clovek chtel za kazdou cenu usetrit a ignoroval zjevna varovani. Zkratka uveril, ze ten kousek sklicka je pravy diamant a dojel na to. Ne ze by byl malo informovany. Byl zkratka hrabivy az mu to zatemnilo mysl. A jestli nekdo podporuje ty zlodeje a podvodniky, pak je to prave tento blazen a jemu podobni. Chtel usetrit nebo mit iP5 hned? Mel zkusit ebay, kde ma jakous takous zaruku. Ne uverit zjevnemu podvodu. Platit dobirkou je notmalni, pokud se jedna o zavedeny obchod. Ne narychlo vytvorene web strance, kdese staci malicko zamyslet, aby clovek pochopil, ze to blbost. Staci jen pouzivat mozek a podvodnici jako tito maji po ksefte.

    #333629
    Duri_88
    Účastník (Participant)

    Ja uplne suhlasim s mmhardky.A to ako sa ku nemu chova posta a policia je na zamyslenie.

    #333637
    odklizec
    Účastník (Participant)

    Posta dela svoji praci. Kdyby stopli/vratili penize kazdemu, kdo na poste otevre balik a nelibi se mu obsah, byli by zavaleni zalobama. Nikdy neni jistota, ze obsah baliku nekdo nevymenil/neponicil v dobe od odeslani po doruceni baliku. Ze na to prdi policie a ze vysetreni kazdeho prdu trva roky, no bohuzel. Co byste chteli ve state, kde policajti jezdi v zime na letnich pneumatikach a maji limity na projezdeny benzin. Bude to trvat jeste par (desitek) let, nez se dostaneme tam, kde je vyspely svet. A do te doby je treba pouzivat tu kulatou vec na krku.

    #333643
    polino
    Účastník (Participant)

    Tak ja som objednal radšej z Apple.cz a mesiac si pockal

    #333644
    speedman
    Účastník (Participant)

    no hej, doklady ale asi cez apple.cz nemôžu byť na slovenskú firmu. a niekoho treba otravovať s prebratím dodávky..

    #333667
    NaKeRiNo
    Účastník (Participant)

    Horuca novinka z Orange KE z dneska rana…dalsiu varku ip5 ocakavame az po novom roku…je mi z nich uz smiesne ako kazdy den vymyslaju nieco nove…je to uz trapne…

    #333714
    Cibike
    Účastník (Participant)

    kua aj vam tak pada facebook appka po update na iOS 6.0.1?

    #333723
    martin.zlek
    Účastník (Participant)

    Mne padá tiež no update sm ešte nerobil

    #333738
    peto7532159
    Účastník (Participant)

    Cibike: iP4, pred chvíľou som updatol a áno, asi raz za minútu

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1,081 až 1,100 (z celkového počtu 1,445 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.