iPhone 5 – diskusia, skusenosti, postrehy

Domov Diskusné Fóra Pomoc: iPad, iPhone, iPod, iTunes iPhone 5 – diskusia, skusenosti, postrehy

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1,041 až 1,060 (z celkového počtu 1,445 )
  • Autor
    Príspevky
  • #332881
    dubak
    Účastník (Participant)

    dnes mi volali z telekomu v BB, že im dnes prišiel jeden kus bielej 16gb, tak že ak ešte mám záujem, môžem si poň prísť…takže som neváhal, aj keď som chcel skôr 32gb verziu, hádam si vystačím aj so 16gb

    #332922
    peeeto
    Účastník (Participant)

    Mne dnes zavolali z retecneho, lebo mi skoncila viazanost, objednal som ip 5 64, /bol skladom na e shope/ a po zavolani do orange, ze kedy ho bem mat mi bolo povedane , ze aj tak ho nedostanem skorej ako zaciatkom decembra, ze skladom uz nemajuz dnesnej dodavky ani kus a pritom na eshope su akoze skladom.
    ip5 64 za cenu 450 eur – program nekonecno za cenu 31 mesacne prvy rok a potom 34,90

    #332966
    petto16
    Účastník (Participant)

    Aj mne dnes volali z retencneho a dostal som info ze iphone v orange mozu zakaznici ocakavat az v priebehu januara, nemaju uz ziadne ani 64 gb (otazne je ci vobec nejake mali) na eshope maju napisane ze je este skladom 64 gb cierny iphone 5 ale to uz je len asi vlastnost ich eshopu. Este ze mam uz z telekomu a bez cakania, aj ked posledny z predajne a nemali uz ziadne dalsie na sklade (lebo chcem cierny).

    #332967
    mmhardky
    Účastník (Participant)

    Chcem sa spytat, od dnes mam v Orange narok na nove dotovane zariadenie aj zmenu pausalu.

    Mal som stabilne tak cca 110 – 130 eurove faktury mesacne koli roamingu a pausalu 3G 500. Uz som u nich dlhe roky a mesacne pod 90 euro to tusim za posledne 4 roky nikdy neslo. Som ovsem pripraveny uplne od nich odist, ak mi nedaju nejaku vyhodnu ponuku na iP5 64GB (kludne si na neho pockam), kedze uz takmer vobec netelefonujem a staci mi iba net (O2 vyzera celkom vyhodne).

    Akym sposobom ich mam oslovit, aby to riesilo retencne? Alebo ma jednoducho vyfuckuju ze dovidenia?
    Mam pockat az kym mi uplne vyprsi viazanost, co bude v januari? Je lepsie ist na pobocku alebo zavolat na 905?

    #332977
    petto16
    Účastník (Participant)

    Dal som preniest cislo a na druhy den mi volali, dostal som ponuku -400 eur na iphone 5 32 gb black pri programe maximum 2 (39,99 eur). Zaroven mi povedali ze iPhone nemaju a bude az zaciatkom roka.

    #332980
    JFK.
    Účastník (Participant)

    petto16, január? …v eshope majú už len 16 GB 4S…ostatné sú 5ťky, alebo ako hovoria v Orange predajniach “päťkové”… A teda oni chcú tvrdiť, že si môžu dovoliť predať iphony až po VIANOCIACH, čo by znamenalo, že celý november, celý december nič?
    -toto je zlý marketing, zlý management, zlá administratíva, či už zo strany Orange alebo Apple.
    (nečudo, že cena akcií Apple (AAPL) padá ako na horskej dráhe)…

    #332981
    mmhardky
    Účastník (Participant)

    petto16, hovoril si im to na pobocke? Pred ci po vyprsani viazanosti?

    #332986
    manimam
    Účastník (Participant)

    @dubak – nechcel by si vymenit svoju 16GB white verziu za moj Iphone 5 black 32GB?

    ak by bol predbezne zaujem, kludne sa ozvi na mail manimam@zoznam.sk

    #332988
    vlastr
    Účastník (Participant)

    Mmhardky:Ak mas naozaj take vysoke faktury tak ta urcite nenechaju odist bez toho, aby sa nepokusili udrzat ta. Urcite chod na pobocku podla mna je to lepsia varianta. Urcite spomen predajcovi svoje poziadavky a urcite spomen ze uvazujes o zmene operatora, lebo ti orange nevie ponuknut to co potrebujes. Predajca bude chciet pocut tvoje poziadavky tak mu ich povedz. Mal by si to znacit a informovat retencne oddelenie. To by ta malo v najblizsi pracovny den kontaktovat a tam ti uz operator ponukne nejake varianty a je na tebe ci ich akceptujes. Potom je to uz len o zjednavani medzi tebou a operatorom. Ak sa nedohodnete tak je potom varianta B a to taka ze mesiac pred koncom viazanosti si podaj ziadost o prenesenie cisla k inemu operatorovi a mali by ta kontaktovat znova. Tam maju poslednu moznost ta ako zakaznika udrzat, takze je mozne ze ti este trosku budu moct ustupit… Ak sa ani vtedy nedohodnete, tak po viazanosti si mozes prestupit k akemukolvek operatorovi…

    #332993
    magero
    Účastník (Participant)

    Takze ja uz mam iPhone5 White, 16GB, v petrzke T-com, na namesti hraniciarov. Asi jedina normalna predajna, kde su mili pracovnici, jeden mali, slecna mi zavolala a hned som tam isiel. Biely je TOP krasny, aj ked som chcel povodne cierny, ale nelutujem. Zatial ide vsetko bez problemov, ziadne defekty :)

    #333036
    NaKeRiNo
    Účastník (Participant)

    Takze myslite ze ked som si moj ip5 16GB black objednal na predajni dna 4.10. tak sa ho pred Vianocami nedozijem? to nech sa ani nepokusia lebo uz teraz som dost nasraty…. :-/

    #333083
    petto16
    Účastník (Participant)

    @JFK: len orange a o2 nemaju iphony. Telekom zrejme nema az taky nedostatok.


    @mmhardky
    : po vyprsani viazanosti na pobocke som bol len zrusit objednavku z 28.9. na iphone 5. Nasledne som siel do telekomu a dostal som ho bez cakania. Medzi casom som uz ziskal aj nejake kontakty na telekom a uz ties nic na sklade nemaju, teda aspon nie dnes.


    @NaKeRiNo
    : povodne som v orange objednaval 28.9. cca o 12:00 cakal som do 25.10 kedy som tu objednavku bol zrusit a zobral som iphone z telekomu, ak by som 28. zasiel do telekomu tak by som nic necakal, aktualne je uz aj telekom vypredany, avsak este mozu byt na niektorych pobockach. O2 ma v ponuke ale ziadne nema na sklade ani v predajnach.

    #333085
    NaKeRiNo
    Účastník (Participant)

    @petto16: no najhorsie na celej veci je to, ze mne pred mesiacom skoncila viazanost v Orange, tak som to tam bol jak debil znova podpisat na dalsie 2 roky s tym, ze mi k tomu daju iP5…tak telefon nemam a pausal pekne platim…keby som vedel ako na tom bude telekom, tak by som si preniesol cislo…teraz si mozem tak chodit nadalej zvysovat tlak do orange-u :-(

    #333086
    petto16
    Účastník (Participant)

    no to by som nechcel, mne koncil v orange pausal 6. septembra, takto by som sa neupisal :)

    v zmluve mas uvedene dokedy ti ho maju dodat? pripadne si prever ci to maju vo VOP

    #333095
    mmhardky
    Účastník (Participant)

    vlastr: Diky moc za info! Cenim si to.

    Pozeral som to teraz na ich stranke a ze Vasa priemerna vyska faktury – 119 eur….

    Priznavam, zle som si to menezoval. Vzdy som prevolal vela z roamingu a nikdy som si nedal ten ich roamingovy balicek, lebo sa mi nechcelo studovat ten ich krypticky cennik…
    Pritom som pretelefonoval tak mozno mesacne 100 minut a poslal 50 sms…
    Viem ze iba pausal bol 75eur, plus 16 eur za 5GB dat pre iPad. Cize 91 eur bez co i len jednej prevolanej minuty :)

    No moja chyba, strasne zly pausal ten 3G 500.

    Inak ako je to s tou zmenou cisla? Je to bezplatne? Aj keby clovek odisiel k O2 a za pol roka si to rozmyslel a isiel nazad k Orange, ci presiel na T-Mobile?

    #333098
    petto16
    Účastník (Participant)

    Neviem kolko sa teraz za zmenu cisla plati ale telekom aj o2 davaju zlavu myslim ze 50 eur, rozratanu do nasledujucich faktur.

    Skus si pozriet pausal podnikatel od telekomu, mozna ti bude vyhovovat. Pripadne na pobocke ti nastavia presne taky aky potrebujes.

    #333102
    vlastr
    Účastník (Participant)

    Mmhardky: nemas za co, ak viem tak pomozem. Toto ti pomoze spravit si predstavu co treba absolvovat:
    http://mobilmania.azet.sk/clanky/vsetko-o-prenose-mobilneho-cisla-k-inemu-operatorovi-aktualizovane/sc-3-a-109601/default.aspx

    Ceny sa mozu trochu lisit ale nemalo by to byt nic extremne.
    Akurat treba rozlisovat to, ze ak sa u niekoho zaviazes na nejaku dobu tak si nemozes behat len tak po operatoroch len ak vyplatis zmluvnu pokutu. Ak ale budes mat pausal bez viazanosti tak si mozes prenasat cislo kedy chces a ku komu chces…

    #333107
    macblogger
    Účastník (Participant)

    Aj ja som kedysi mal “3G” pausal od orange…neskutocna sracka. Dnes za 40e v Orange = neobmedzene volania do vsetkych mobilnych sieti v SR, neobmedzene mnozstvo SMS/MMS do vsetkych sieti, neobmedzeny internet.

    #333132
    JFK.
    Účastník (Participant)

    kto sa chce cítiť neobmedzene, za 60€ máte v Orange Biznis Profi = unlimited volania do všetkych sietí sveta, unlimited sms/mms po celom svete do všetkych sieti, 5 GB internet + 50 MB roaming internet + nejaké VIP výhody…
    -mne by sa mal tento balík aktivovať s príchodom iPhone 5 a Nano SIM, na ktorý čakám presne mesiac dnes :'(

    #333150
    bawy
    Moderátor

    v Telekome v optime majú biele 16tky. Keď som sa slečny opýtal, či mi ho predá aj bbez viazanosti váhala asi 20 sekund a nakoniec povedala nie..verím, že ak by som veľmi chcel, predala by mi ho.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1,041 až 1,060 (z celkového počtu 1,445 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.