iPhone 5 – diskusia, skusenosti, postrehy

Domov Diskusné Fóra Pomoc: iPad, iPhone, iPod, iTunes iPhone 5 – diskusia, skusenosti, postrehy

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 701 až 720 (z celkového počtu 1,445 )
  • Autor
    Príspevky
  • #329810
    Cibike
    Účastník (Participant)

    ja ho od utorka uz mam, samozrejme ze z Telecomu (nechapem ludi co vidia na Orange, ma to nejake vyhodi si tam vziat pausal? lebo mne ten Happy L pride ako dokonaly pausal pre mna).. inak co sa tyka telefonu, chcel som cierny (paci sa mi, ze je sumerny z prednej strany (nezavadza tam vlavo ten svetelny senzor vedla sluchatka) a aj displej pri vypnutom stave splynie so zvyskom tela a aj pri aplikaciach ktore nebezia este fullscreen (a ze ich je dost), tak si skoro nevsimnete, ze vam nejdu na celu obrazovku.. nano sim je masaker, ludia co maju velke ruky musia nadavat ako chore vrany ked ju zakladaju, ja co mam “elektronicke prstiky” som mal mierny problem, aby som neochytal celu zlatu kontaktnu cast… inak funguje ako ma, baterka je taka nahehehehe, ze iP4 ked som pred dvoma rokmi kupil, tak sa mi zdala vydrz lepsia.. novy konektor je ok, ten stary bol naozaj hovadsky siroky.. jack na spodnej strane je trapny, to sa mi nepaci ze ho tam dali, displej je fajn, ze je konecne v nejakom pouzitelnom pomere, takze videa idu fullscreen… lahky je brutalne, home button je mensie, keby bolo este troska mensie, tak uz narazim prstom o hrany toho vyrezu v skle (opät lutujem ludi s velkymi rukami).. cierny finish je super, vyzera to naozaj elegantne, o bielom som tento raz ani len neuvazoval (hlavne zmieneny svetelny senzor to dosral na celej ciare).. s pukanim skla ani matnym finishom nemam problem.. sluchatka hraju paradne, troska ich trebalo nechat sa rozohrat aby bol zvuk ok, ale teraz po niekolkych desiatkych hodin je to ok.. pristup na predajni super.. ach, teraz som si spomenul, ze mam “len” 30% baterky, no naposledy som ho nabijal v stredu, takze to je vlastne lepsie ako pri iP4, takze beriem spet :D ..inak velmi pozitivne hodnotim nove dual channel wifi ci ako sa to vola, proste net mi na domacej n-kovej wifine na optike bezi utlramegahyperexa rychlo a aj 3G sa zrychlilo (oproti iP4), video ok, foto ok, siri ok.. sleep, ani vrrrrr button nehrkoce.. jedine co mozno mierne pocut je optika vo fotoaparate, ale rovnaky zvuk robil aj iP4 (troska viac hluku to robilo), takze to je v pohode umna… signal ok, prepinanie medzi 3G, EDGE, WIFI je rychlejsie a plynule, uz ziadne vypadky signalu a nefungujuci net… väcsiu ram dost citi, uz ziadne spomalenie prepinania medzi aplikaciami v pripade ze ich mate otvorenych v multitaskingu niekolko desiatok, rovnako stranyk zostavaju naloadovanie v safari aj ked mate otvorene vsetky zalozky… mapy ok, sice dedova vinica zmizla z mapy sveta a je tam teraz len spalena cierna zem, ale tak to je detail (koho by uz v apple trapilo juzne slovensko)..mierna zmenad dizajnu aplikacii, hlavne prehravaca je ok, aj ked stara bola v pohode…nastaveni telefono je po kok a este viac, uz mi to zacina pripominat nejaku androidovu vec, no stale to este tak tragicku neprehladnost nedosiahlo.. obal nekupujem, folie tiez nie, nikdy som ich nemal na ziadnom iP, pride mi to ako blbost, sak ten kov sa zase neposkriabe sam od seba, takze ked s tym nerobite niekde na stavbe tak podla mna v nohaviciach sa mi pri beznej praci nema co stat a nejaky ten skrabancek po roku k tomu uz patri… inak celkovo spokojnost, na dva roky mam pokoj a neobmedzeny 3G net je super, teraz budem stale robit hot-spot na chate :D

    #329813
    majdy
    Účastník (Participant)

    Cibike: pekné zhrnutie, odkiaľ si? :)

    #329814
    Jaem
    Účastník (Participant)

    sairik, stare kable boli “analogove”. Pokial cinan nepoprehadzoval kabliky na pinoch, tak sa nemalo az tak co pos.rat. Horsie to uz bolo s nabijackami z ebay, dealextreme a ine cinske noname (auto aj klasicke), stacilo neustriehnut prud a napatie a v lepsom pripade nenabijali, v horsom mohli poskodit mobil.
    U iPhone 5 je situacia uplne odlisna – konektor je digitalny, s adaptabilnym prepinanim pinov. Tam uz nestaci spravne napajkovat kabliky. A iba blazon by pre 10 usetrenych eur na kabliku riskoval poskodenie telefonu za minimalne 650€. A ani cena za Lightning to 30-pin adapter nie je vysoka, ak zvazime, ze ma v sebe maly DAC a potrebuju ju len ludia k uz aj tak nie lacnemu auto, ci audio prislusenstvu. Na nabijanie a synchronizaciu je zbytocny.

    #329815
    sairik
    Účastník (Participant)

    seriete ma s tou ciernou verziou :) hodte tu prosim vas realne fotky cierneho a bieleho iphonu, proste bezne momentky, ziadne nasvietene studio :) dik :)

    #329835
    howoarang
    Účastník (Participant)

    pokial nie si blondyna, tak ti biely nebude pasovat :D

    #329836
    ruidos
    Účastník (Participant)

    sairik snad ti toto pomoze :-)

    #329846
    majdy
    Účastník (Participant)

    Ach, do konca života sa to tu bude teraz tiahnuť somnou, asi si zmením fotku, alebo založím nový profil :/ :D :D Ale bude sa hodiť aj k mojím vlasom, lebo bude musieť :D

    #329851
    Cibike
    Účastník (Participant)

    majdy: PO city :)

    sairik: hodil by som nejake foto, ale nemam to cim odfotit, lebo jediny chopny fotak ma prave ten iPhone (skoro vôbec nefotim, dnes sice idem do tatier a kedze je brutalne jasno, tak urcite nejake tie panoramaticke vzniknu, no inak spravim tak jednu fotku za dva tyzdne) a staru 4-ku som uz predal.. kazdopadne co môzem povedat slovami je, ze ten biely je rovnako “sexi” ako keramicka tefal panvica, proste biela a bodka.. no ten cierny je taky zvlastny, uz ho mam par dni a stale ked ho vyberiem z vrecka tak sa chvilu pozeram ze ou jee ten matny finish a kontrastujuce lestene okraje lesknuce sa na slnku :D ..biely bol podla mna unikat v case 3G, bolo ich minimum, takze to bolo fajn, ale teraz co som sa pytal na predajni, chcu ludia same biele, takze si myslim, ze sanca ze narazis na Slovensku na dalsieho typka s bielym je dost velka, resp. min. na rovnakej urovni ako ze najdes typka s ciernym, takze to by som nebral ako + oproti ciernemu

    #329852
    JFK.
    Účastník (Participant)

    majdy v decembri: “JFK si mal pravdu, som taký debil, že som si zobral biely, teraz sa cítim ako teplouš alebo ako nejaká blondYna a kamaráti majú čierny a je ovela krajší, navyše sa hodí úplne k všetkému, lebo čierna je taká neutrálna farba” :D

    #329855
    majdy
    Účastník (Participant)

    :D :D to sa nestane neboj sa (dúfam :D) a mne sa bude hodiť ku všetkému, lebo všetko príslušenstvo a čo od apple mám tak mám v bielej a polrok dozadu som kúpil krásne biele marshally, že mi budú pekne zapadať k bielemu iPhonu a všetky káble mám biele :D … biela je tiež “taká neutrálna farba” :D

    #329856
    sairik
    Účastník (Participant)

    asi pojdem do ciernej, proste elegant velky :-D

    len tak pre zaujimavost, biela a cierna nie su farby :-D nepatria do farebneho spektra :-D su to len odtiene sedej :-D peace :)

    #329857
    JFK.
    Účastník (Participant)

    a aké sú tie Marshally? predpokladám, že myslíš slúchadlá…, lebo potom je ešte značka Franklin&Marshall(oblečenie) :D

    @sairik

    a šedá je farba vo farebnom spektre? http://bit.ly/ScnhxI

    #329862
    sairik
    Účastník (Participant)

    @JFK
    nie nieje :)

    #329863
    JFK.
    Účastník (Participant)

    @sairik
    tak potom čo akože, sú odtiene šedej, to si napísal ako keby šedá bola farba :D

    #329865
    Xavier
    Účastník (Participant)

    @sairik – sivá (šedá je bohemizmus), čierna a biela sú farby!! :D Sú akurát achromatické. A rozhodne môže byť v (hybridnom) spektre aj biela, aj čierna, aj ich sivasté odtiene.

    #329875
    majdy
    Účastník (Participant)

    Myslím slúchadlá, presne tieto mám http://www.youtube.com/watch?v=H4g-5X8ifPw
    Aké sú? Akurát minulý mesiac som ich reklamoval lebo sa odlepil vankúšik, ale nečudujem sa, boli somnou už všade, často len tak pohodené v taške a poskladané napevno, prežili si toho, vymenili mi ich do 24 hodín za nové takže super servis a o nové sa budem lepšie starať :)
    Inak konštrukcia bola stále veľmi kvalitná aj po polroku, aj keď už nie tak úplne pevná ako na nových. Zvuk je fajn. Čisté presné basy, hlavne niesú prebasované, veľmi pekne zvládnuté výšky, akonáhle sa rozohrali obľúbil som si ich a som spokojný s nimi a moc a dizajnovo sú TOP za tú cenu spĺňajú to čo by mali :) Počúvam rôzne žánre.

    Potom, keď už budem mať bielučký iPhone ti spravím fotku ako krásne to ladí spolu aj s Marshallmi :D

    #329880
    JFK.
    Účastník (Participant)

    Vyzerajú fajn :))
    -vysvetlite mi niekto ako to funguje s tým “rozohrávaním sa slúchadiel” nechce sa mi to hladať…
    kolko to trvá, od čoho to závisí a tak .. :D

    #329884
    Xavier
    Účastník (Participant)

    rozohrávanie? :D to je skôr o tom, že si ty zvykneš na ich zvuk… :D

    #329885
    Engi
    Účastník (Participant)

    Kupoval niekto iPhone 5 bez viazanosti v Telekome? Rad by som vedel ci ho predaju bez akcie ked maju take male mnozstva.

    #329889
    marian1292
    Účastník (Participant)

    Ja som to spravil tak:
    Dostal, otvoril, nasadil na uši, pustil a nič. Dám hlas na max, a postupne sa zhlasňováli a ja som dával slabšie. Zvuk bol prvých 15 minút mizerný, ďalšiu polhodinu nič moc, potom dobrý a asi po hodine a pol som si už užíval kvalitu super zvuku. Odvtedy sa to nezlepšuje.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 701 až 720 (z celkového počtu 1,445 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.