iPhone 5 – diskusia, skusenosti, postrehy

Domov Diskusné Fóra Pomoc: iPad, iPhone, iPod, iTunes iPhone 5 – diskusia, skusenosti, postrehy

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 541 až 560 (z celkového počtu 1,445 )
  • Autor
    Príspevky
  • #328624
    palinho
    Účastník (Participant)

    No s bateriou to mam ja asi horsie ako zo 4. Pripadne tak ak ako po roku uzivania 4.
    Neviem skusim ho 3x uplne vybit a potom sa to mnozno zlepsi. Dalsi malicky problem mam pri sluchatku mam trosku nejasnjsi hlas nvm ci to sietou predtym som mal orange. Ale moc zle to nieje. Inak iphone je ryhclejsi a ziadne ine nedostatky nepocitujem :)

    #328629
    bawy
    Moderátor

    palinho: no ešte pár krát ho úplne vybi a zničíš si načisto tu baterku..
    Batérie ktoré majú iPhony a vôbec všetky terajšie zariadenia nenášajú vybitie a tým strácajú svoje “zdravie” takže v prvom rade nevybíjať do mŕtva ale tak pri 10-15% už nabijať.

    #328630
    palinho
    Účastník (Participant)

    Este som ho ani raz tak nevybil. Fu to som nevedel kedysi to odporucali.

    #328632
    JFK.
    Účastník (Participant)

    “žničiť” je silné slovo, s tým musia počítať, sú aj pipky, blondíny, ktoré netušia o týchto veciach…
    takže zničiť ju nezničíš, ale asi tým nič nezískaš :D

    #328633
    bawy
    Moderátor

    JFK.: každým vybitím do mrtva tá baterka stráca svoj health a už nikdy nevie vrátiťˇkapacitu do pôvodnej veľkosti, takže čím viac sa bude vybíjať do úplna tým menej baterka vydrží.

    #328636
    karci
    Účastník (Participant)

    Fuha to som nevedel. Ja som bol v tom ze je to praveze dobre takto “naformatovat” baterku, ako sa to robilo volakedy. Takze vravis, ze nabijat uz okolo 10, 15 %?

    Este ma zaujima ci nevadi, ked ifon nabijem z 30-40 % do plna, niekedy sa stava ze nieje uplne vybity, ale viem, ze na druhy den by uz moc nevydrzal, tak ho vnoci nabijem na 100.

    #328637
    bawy
    Moderátor

    samozrejme že nevadí..
    tieto “formátovacie” techniky t.j. vybiť do prázdna a nabiť do plna platili pri Ni-Cd batériach (nikel-kadmium)
    Pri Li-ion, Li-pol baterkách to už neplatí, jediné čo platí je prvých pár krát nechať telefón nabiť na 100%

    Inak je to iba baterka, proste treba to požívať, keď sa baterka vybíja dať nabiť, fakt v tom nie je žiadna veda.

    #328638
    macblogger
    Účastník (Participant)

    Zbytocne to riesite, ak chcete iPhone pouzivat komfortne, aj tak kazdu noc skonci na nabijacke a rano si ho vezmete so 100%. Urcite je istejsie druhy den zacinat so 100% bateriou ako s 45%.

    #328639
    JFK.
    Účastník (Participant)

    ^^
    presne tak, nabíjať každy deň je comfy :P

    #328646
    Risko
    Účastník (Participant)

    Neviem odkial máte info chlapi ale sám Apple na svojej stránke píše že ich batérie by sa mali raz mesačne kalibrovať t.j vybiť až dokým sa zariadenie nevypne a potom nabiť na 100% A aj keby to bola pravda tak iPhone by sa vybil ‘do mŕtva’ až keby si ho vybil kým by sa nevypol a nechal by si ho ešte pár dní tak (lebo aj keď sa vypne ešte stále nejakú šťavu v sebe má.)

    #328648
    Raduz
    Účastník (Participant)

    Mozem potvrdit, ze baterka na novej 5-ke ide rychlejsie dole ako na 4 S. 5 minutovy telefonat 3% dole + 10 minút surfovania a nastavovania dalsich cca 10% dole. Tiez sa mi zda, ze sa viac zadna strana prehrieva ako na starsich modeloch…ale ta vaha je paradna

    #328652
    karci
    Účastník (Participant)

    Hej. Baterka je dan za vahu a hrubku. Mozno jedneho dna niekto vymysli future baterku ktora vydrzi tyzdne.. :)

    #328654
    ruidos
    Účastník (Participant)

    ma niekto podobnu skusenost ako Raduz s priehrevanim? je to az tak citit pri beznych veciach?

    #328658
    JFK.
    Účastník (Participant)

    Raduz a ako to je s lokalizačnými službami? nebeží ti “geod” vkuse , resp. “locationd” to jest, že Time Zone alebo Reminders geofencing a podobné vkuse zisťuje location, také blbosti skús povypínať, nekameňujte ma, že iPhone má mať dostačujúcu baterku na všetky featurky, ja viem, ale tak vyskúšajte niekto povypínať systemové lokalizácie niektoré atď… možno to bude lepšie

    #328659
    iTuxx
    Moderátor

    macblogger: ako si s tym BB spokojny? aka je vydrz na bateriu? Mal som asi tyzden BB 9000 ale strasne zamrzal.
    inak, ja som si pausal sice nebral, ale novy telefon som si tiez kupil: Nokia Lumia 800 a som z nej velmi milo prekvapeny. Nechapem preco tak vela ludi na tie telefony nadava. iPhone 5 je pre mna nezaujimavy, lebo je to to iste co 4S len natiahnute a v trochu inom obale. A samozrejme drahsie :-)

    tato diskusia mi ta trocha z daleka pripomina rady cakajucich oveciek na otvorenie Apple Storov a predajni operatorov :-) no offense

    #328661
    macblogger
    Účastník (Participant)

    Zatial mi ide vsetko v pohode, akurat si neviem zvyknut na divne zvonenia ktore vacsinou ani nepocujem kedze su to podivne brnkajuce tony harfy, a o smske ani neviem ze mi vobec prisla, este to musim cele prenastavit ale teraz cez vikend na to kaslem lebo nepotrebujem mat mobil pri sebe nonstop. Bateria sa celkom drzi, uz 2 ci 3 dni co ho mam bez nabitia a je to v pohode, zatial som tak odhadom (neukazuje percenta ale len bar) na 60-70%. (zapnute mam 3G aj wifi)

    #328666
    igino
    Účastník (Participant)

    macblogger: a ja som si prave tie BB zvonenia stiahol do iPhone4S. :-)

    #328668
    odklizec
    Účastník (Participant)

    Bawy, to co rikas o uplnem vybiti je pravda, ale jen v pripade, kdyby iphone nekontroloval aktualni kapacitu baterky a umoznil jeji uplne vybiti, co se smozrejme nedeje. Takze zadnou paniku! To ze iphone ukazuje 0% neznamena, ze baterka je vybita uplne do nuly! To jen znamena, ze baterka dosahla urcite urovne vybiti, kterou apple nastavil jako “0”. Baterka ale neni uplne vybita, takze ne, neni vubec zaden problem ji vybijet az na 0%. Naopak se to cas od casu doporucuje, protoze telefon si aspon prekalibruje min/max hodnoty kapacity baterky.

    #328674
    macblogger
    Účastník (Participant)

    Z iPhonu som bol ako pes vycviceny na zvonenie “Xylophone” cize toto je taka ukludnujuca hudba ktoru ledva pocujem, ale casom si zvyknem.

    #328678
    mynick
    Účastník (Participant)

    zadná strana sa prehrieva? možno preto lebo je tam hliník?!

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 541 až 560 (z celkového počtu 1,445 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.