Ipad mini2 retina: 1x mesačne vybiť na 0% ?

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Ipad mini2 retina: 1x mesačne vybiť na 0% ?

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
  • Autor
    Príspevky
  • #103295
    Garm
    Účastník (Participant)

    Zdravím.

    Na stránkach applu sú ohľadne toho konfliktné informácie. Píšu že Ipady je potrebné aspoň raz mesačne vybiť na 0% a nechať nabiť na 100%.

    Pokiaľ viem tak lithium-polymer batérie nemajú pamäť, tak neviem načo je to dobré. Vlastne im aj úplné vybíjanie škodí.

    Vy svoje vybíjate? Ja sa snažím vždy držať medzi 20% a 100%.

    #397726
    odklizec
    Účastník (Participant)

    I kdyz ipad vybijes na 100%, tak baterka neni uplne vybita. Procento baterky zobrazene v iOS je jen cislo pro uzivatele, ne skutecna uroven baterky. Takze ho klidne vybij, nic se nestane.

    #397727
    inspektorko
    Účastník (Participant)

    Ahoj, vybiť na 0% sa ani neda, lebo ipad sa vypne pred dosiahnutim kritickej urovne baterky .
    Ja ho raz za cas/ 2 tyzdne , mesiac/ necham vybit cca na 5-10 percent a dam nabit.

    #397728
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    Baterie riadene elektronikou nikdy na “nulu” nevybijes. Nulova hodnota je myslena skor ako uroven kedy uz dane zariadenie prestava pracovat.
    Vybitie do nuly nie je koli pamatovemu efektu ale skor koli celkovej kondicii baterky takze raz za cas cca. 3-5 tyzdnov je dobre ju vybit a nasledne plne nabit. Robim to tak uz od svojho prveho IP3G a nikdy som nemal ziaden problem s bateriou

    #397733
    Garm
    Účastník (Participant)

    Ok takže raz za mesiac ho nechám vybiť. Stačí na 5% alebo ho vybiť až kým sa vypne? Trochu mám strach že tým znížim životnosť a výdrž batérie.

    Dik.

    #397737
    inspektorko
    Účastník (Participant)

    Stačí na 5% alebo ho vybiť až kým sa vypne , je to jedno.

    #397746
    dfx
    Účastník (Participant)

    Vobec to netreba robit. NAjlepsie je nestarat sa o bateriu a nabijat ju vtedy, ked zariadenie budete potrebovat pouzivat na baterku.

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.