Imovie 09 zobrazuje vrúbkované video

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Imovie 09 zobrazuje vrúbkované video

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 23 )
  • Autor
    Príspevky
  • #61501
    framil
    Účastník (Participant)

    Určite máte aj viacerí s tým problém, postrihal som si v Imovie rôzne videá a dal SHARE do iDVD. Tam som si vytvoril DVD menu. Po vytvorení a napálení DVD som pustil v DVD prehrávači. Zistil som následovné nedostatky:

    1. Video je veľni škaredo zobrazované – nie sú plynulé prechody frames ale všetko také kostrbaté.
    2. Nezobrazí mi menu, ktoré som vyrobil v iDVD, ale začne hneď videom. (ak keď na macbooku mi pri vložení DVD zobrazí aj menu…)

    Neviem si poradiť, je to už nad moje možnosti, tak vás prosím o pomoc…

    Ďakujem

    #150758
    HajLender
    Účastník (Participant)

    skarede video skus vyriesit exportom z imovie do file format “dv” a nie priamo do share do idvd. a potom to dv video vloz do idvd. Uz sa to tu niekedy rozoberalo, ze je obraz vyrazne kvalitnejsi a mozem potvrdit. Preco ti nezobrazujem menu v prehravaci, to neviem. Skusal si aj iny prehravac (okrem booku)?

    #150762
    framil
    Účastník (Participant)

    ale ktora moznost je export do DV? Ako to mam zvolit, ked pri nastaveni exportu pre iTV robi koncovku m4v?

    #150906
    framil
    Účastník (Participant)

    naozaj netusim, ako mozem urobit ten export do dv…prosim, o navod, striham a natacam svadby uz dlhsie a chcel by som tu pracu pekne preniest na moj mac, no zatial je to viac pracne a menej kvalitne ako na win…tak ak mozte, pomozte, nech sa naozaj mozem pochavalit vybornym kvalitnym DVD vyrobenym na Mac…Dakujem

    #150907
    HajLender
    Účastník (Participant)

    skus to cez “export movie using quicktime” tam sa da zvolit do coho to chces.

    #150908
    framil
    Účastník (Participant)

    a ohadom toho, ze zobrazuje velmi predigitalizovane a trosku neostro – cim to je. Povedali mi ze kodekmi…tak co mam robit?

    #150909
    piggee
    Účastník (Participant)

    Vsetko nasvadcuje k tomu, ako keby si mal zdrojove video filmovane v PAL a export v iDVD robil do NTSC formatu. skus si to pozriet, lebo podla toho co pises by to aj sedelo. ine rozlisenie, ina sirka pixla, iny pocet fps

    #150910
    Glog
    Účastník (Participant)

    Popíšte, akú zaznamenávaciu techniku používatel, aké sú parametre surového výstupu a aké možnosti exportu volíte (send to iDVD je najviac zabugovaná vec, akú kedy Apple v týchto dvoch opomína už dlhý čas).

    Keďže ste ale podľa vašich slov profesionál, mali by ste sa poobzerať po niečom lepšom, ako dva end-user programy pre američanov… Napríklad Final Cut, alebo produkty Adobe – Premiere a Encore.

    A pigy, prepáčte, ale som editor a toto si nemôžem odpustiť: “nasvedčuje” je tvorené od slova “svedčiť” –––> ä -> e.

    #150911
    framil
    Účastník (Participant)

    ja som video tocil na DV kameru 4:3, preniesol som ho cez Firewire na PC a tak nasledne do Mac (kedze mam 13 Alu bez Firewire). Viem, ze to nie je odporucany postup, no nemyslim si, ze by to az takto stracalo kvalitu…V projekte v Imovie mam nastavene 4:3…

    #150912
    HajLender
    Účastník (Participant)

    co znamena velmi predigitalizovane?
    Co sa tyka ostrosti k tomu sa neviem vyjadrit, moja stara miniDV kamera nerobi / nerobila nikdy nejak extra ostre video – cakal som od nej viac (ale na klasickej telke je to stale OK)

    #150913
    Glog
    Účastník (Participant)

    4:3 je len pomer strán, ten veľa nehovorí. Pigy síce nevie po slovensky, ale jeho úvaha o hodení do iného televízneho štandardu má potenciál.

    Surový materiál spĺňa všetky vaše požiadavky?

    #150914
    piggee
    Účastník (Participant)

    a ako je nastaveny projekt v idvd?? Sice pisem jak madar, ale s tym videom sa zivim, tak o tom viem viac ako o pisani, tak niejako to doriesime :)))

    A hlavne iDVD ma defaultne nastavene NTSC, tak by som sa ani necudoval :))

    #150916
    framil
    Účastník (Participant)

    v IDVD mam nastavene PAL 4:3, Best performance….Ked pustim orig. video na PC, tak ukazuje ostro, no zda sa mi, ze na mac robi neplechu cely quicktime, lebo na mac-u mi uz originalne video zobrazuje rozmzane…a nasledne po vytvoreni hocijakeho formatu z Imovie robi video vrubkovane – ako keby sa pozadie hybalo…

    #150918
    framil
    Účastník (Participant)

    mam takychto otazok viac, nemohli by ste mi niekto poskytnut blizsi konakt? mail, skype….dakujem vsetkym…

    #150919
    piggee
    Účastník (Participant)

    skus zavesit nejaku 2 sec. sekvenciu zdroju niekde na net?? mozem ti na to pozriet

    #150920
    Glog
    Účastník (Participant)

    Aj ja môžem, tiež sa celkom vyznám, ale asi to nebude potrebné.

    piggee: Prepáčte, že som to zase staval na slovenčine. Profesionálna deformácia.

    #150921
    framil
    Účastník (Participant)

    ok, zavesim az vecer, momentalne som v praci, dakujem za ochotu….

    #150922
    slavozv
    Účastník (Participant)

    a robil si to na iMovie 08 ci 09?

    #150923
    piggee
    Účastník (Participant)

    Glog: to je v poho, mne to je jasne, ze mam gulas v pisani.

    #150925
    framil
    Účastník (Participant)

    slavozv: prve video som robil v 08, ale ked som updatol na 09, nezmenilo sa to…

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 23 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.