iMac 27″

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware iMac 27″

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 21 až 29 (z celkového počtu 29 )
  • Autor
    Príspevky
  • #266701
    HajLender
    Účastník (Participant)

    25tisic 18 MP fotiek, 20 hodin HD videa; to vsetko treba spracovat skonvertovat atd…. a bude to len horsie :)
    Ver mi, ze je lepsie ked mas video exportovane do hodiny ako do 6 hodin; je lepsie ked sa stabilizacia spravi za pol hodinu a nie 4 hodiny atd atd….

    a je to investicia do buducnosti – aby komp vydrzal co najdlhsie bez potreby upgradu. 4 jadra 8 virtualnych jadier – verim, ze to bude trvacnejsie riesenie do buducna ako i5. a tych 167 EUR to uz je fuk pri takej sume, najma ak mi vydrzi masina dlhsie, nehovoriac o tom ze sa potom asi aj lepsie predava.

    #266712
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    Julien : Je dost navodov ako otacky upravit alebo eliminovat. Ten kto si na to netrufa nech to nerobi, ved to je kazdeho osobna vec :-)

    #266717
    Julien
    Účastník (Participant)

    Hej jasne ale ked je ten ventilator nastaveny automaticky tak je to dobre a ked to bude babrat moze sa dostat tam kam nikto nechce ak ma chapes :)

    HajLender myslis, ze sa to SSD oplati pri tej konfiguraii ktoru mas repsektive ktoru mam ja ?
    Ako tebe mozno hej ale ten rozdiel uvidis ozaj iba pri tom nahravany obrovskych mnozstiev fotiek alebo videa ja pracujem s klasickymi obrazkami a videjka sa budem ucit pre mna by to bolo nepostradatelne.
    Pretoze v rychlosti OS ako sameho o sebe to rozdiel nespravi pretoze uz pri tej i5 ide vsetko po kliku na sekundu. A pri i7 8 threads to je uz fakt zbytocne iba cisto koli OS.

    #266722
    piggee
    Účastník (Participant)

    v tomto ma madmann pravdu, ze ten stroj ani jeden z vas nevyuzijete. Ja mam tiez 27″ imac ale este dualcorovu verziu (neickovu) a kazdy den na tom robim postrocesing videa. Finalcut + aftereffects a bohate mi to staci. Porobil som na tom niekolko reklam, uputavok, zvuciek a pod. Na fotky? Pouzivam aperture a nemam pocit, ze by som potreboval pridat viac ram (4gb), ci rychlejsi procak. A to ma moja aperture library 200 GB. Zacina mi to pripominat par fotografickych serverov. Tam ludia tiez pisu ako by potrebovali 200 Mpix hasselblat, aby ich fotky boli lepsie, ale ked si clovek pozrie ich portfolio, tak uvidi akurat rodinne fotky, s kompo na stred a plne prepalov a divnych uprav.

    #266724
    Julien
    Účastník (Participant)

    piggee mas pravdu je vela takych ludia ako priznam sa ani ja niesom PRO vo fotografovani ale (som este student) a otec mi povedal, ze mi kupi ten pocitac ale kedze je taky drahy tak berem High End aby som to mal aspon na 7-8 rokov.

    #266730
    stefan.stefanov
    Účastník (Participant)

    Chalani ktory sa bojite nemoznosti montaze ssd pokial nie je v zaklade, ano mate pravdu ale nie pri 27″ iMacu. Kto je z ba a ma zaujem, rad namontujem aj dodam… V podstate akukolvek upravu a opravu okrem LB… :)

    #266743
    piggee
    Účastník (Participant)

    Julien: ono nie vzdy najdrahsia konfiguracia je casovo najvyhodnejsia. V mojej byvalej firme sme kupovali strihaci pult. Mali sme na vyber medzi SD verziou a HD verziou. Predpoklad na hd bol taky, ze najblizsich 5 rokov sa HD robit nebude, tak sa kupil SD. Po piatich rokoch sa kupoval zase novy HDkovy. Clovek by povedal, ze nezmyselne, ze mal sa rovno kupit HD, ale treba si uvedomit, ze cena technologii klesa rychlejsie ako jej vyuzitelnost, takze sa celkom usetrilo. pred piatimi rokmi mal SD cenu 100 tis. a HD 1,2 mil. Po piatich rokoch mal HD cenu 150 tis. Takze viac sa oplati kupovat to, co realne aj vyuzijes..

    #266747
    HajLender
    Účastník (Participant)

    SSD sa oplati kazdemu, je to vzdy badatelny rozdiel v rychlosti. Silny procesor sa nekupuje kvoli OS ale kvoli programom, ktore ho vedia vyuzit. To ci sa ti rychlo spusta app alebo nie, je skor otazka disku a nie procesoru.

    A to ci ja vyuzijem alebo nevyuzijem svoj komp viem asi lepsie ja ako vy. Myslim si ze vytazenie procesora na +/-780% za posledne 2 hodiny hovori jasne za seba :) a druha vec je, ze s tymto kompom chcem vydrzat cca. 4-5 rokov, takze je vhodne mat rezervu.

    A komu staci na strihanie v FC c2d a nema s tym problem, tak som rad a on musi byt este radsej, kedze si moze tym usetrit kopu penazi. Kolko ludi tolko chuti, ja som so svojim c2d 2.4ghz uz nevydrzal

    #266776
    Julien
    Účastník (Participant)

    Stefan a co graficka ?

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 21 až 29 (z celkového počtu 29 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.