iMac 24″ – vymena disku

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware iMac 24″ – vymena disku

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Autor
    Príspevky
  • #67691
    slavozv
    Účastník (Participant)

    Ahojte
    Po vynikajucich skusenostiach s vymenou hdd za ssd v MacBooku, by som chcel rovnaky krok urobit aj v mojom iMacu 24″ (r.v. 2007). Kedze je to “all in one” neviete poradit ci je takuto vymenu v domacich podmienkach vobec mozne zrealizovat? Viem ze RAM – ky neboli problem tie som uz upgradoval. Zaruka uz je skoncena.
    Ak ma niekto osobne skusenosti s akoukolvek vymenou hdd – ide mi hlavne o to ci nie je velmi obtiazne sa k nemu vobec dostat – nech sa so mnou podeli, pripadne poradi na co si dat pozor. Ak sa k nemu relativne lahko dostanem, samotna zamena za ssd uz nie je problem.
    Dik za vase prispevky

    #196165
    PET
    Účastník (Participant)

    Aky model SSD mas v tom MB ???? Daj link.

    #196166
    slavozv
    Účastník (Participant)
    #196167
    babo
    Účastník (Participant)

    http://www.octomac.com/tech/iMacHD/iMacHDUpgrade.html

    Niekde som ale videl este lepsi postup, len teraz neviem kde (tusim doma mam vo favorites)

    //edit: aha, tu je: http://www.amfiteatar.org/content/view/155/57/lang,en/ Jediny kvazi problem je tam dat dole display po odskurtkovani, treba prekonat tie magnety… a na to zrejme fakt budu tie prisavky idealne. Zvysok je pri opatrnej praci zvladnutelny

    #196168
    slavozv
    Účastník (Participant)

    dakujem ti velmi pekne, ak najdes este nieco o com si pisal rad to uvitam

    edit: bol si rychly, myslel si sklo? nie? a nie display

    #196171
    bawy
    Moderátor

    Ja sa bojím, že tam ten disk nedáš, nakoľko do iMacu idú 3,5″ disky..

    #196172
    slavozv
    Účastník (Participant)

    to viem, mam k tomu co potrebujem, aby tam pasoval ako “rit na serbel”
    to preco ho chcem vymenit pochopi kazdy az vtedy ked SSD vyskusa, a to tento ktory chcem dat do iMac-u je este o polovicu rychlejsi ako ten v Booku

    #196173
    babo
    Účastník (Participant)

    eee, jasne, ze som myslel sklo… myslim A hovorim B pisem C a spravne je D :) :)

    #196175
    slavozv
    Účastník (Participant)

    OK pochopil som, v kazdom pripade velka vdaka, zajtra sa do toho pustim a potom dam nejaky feedback

    #196456
    slavozv
    Účastník (Participant)

    tak uz je nove SSD v iMacu, dostat sa k povodnemu HDD nebolo vobec zlozite – tak 10 min. Aspon mam teraz predstavu ako je to v iMacu usporiadane, potom mala uprava na ukotvenie noveho SSD znovu zlozenie a zapnutie. Disk som mal predtym naklonovany s povodnym HDD cez Carbon Copy Cloner. Ta odozva jednotlivych aplikacii je uzasna, neda sa to ani z daleka porovnat s HDD, ikonka v docku poriadne ani raz nevyskoci a app je otvorena, konecne uz neviem co je to ta farebna tociaca sa lopticka, narast rychlosti prace napr. v takom Aperture je az neskutocny, neskor to testnem na nejakom benchmarku a mozno to sem hodim ak bude zaujem

    #196466
    babo
    Účastník (Participant)

    a ako si odklopil to sklo? pouzil si fakt tie prisavky? Pytam sa, lebo v iMac 24” su WD a na tie mam ja prekliate alebo co… takze uz vidim, ako 3 tyzdne po konci zaruky disk odide a budem rozoberat.. :)

    Benchmark by urcite zaujal. Osobne by som sa solid-state bal skor kvoli dlhodobej spolahlivosti a momentalne nizsej kapacite (to sa asi coskoro zmeni), ale rychlost to musi dvihnut perfektne, o tom niet pochyb

    #196473
    slavozv
    Účastník (Participant)

    babo cau, hore na sklo ( nie je to sklo , ale nejaky tvrdeny polykarbonát) som dal 2 prísavky zhruba niekde v rohoch a naozaj len jemne som to potiahol, “sklo” bolo hned nadvihnuté, potom vyskrutkovat 12 skrutiek po obvode AL rámu zvnútra (pod sklom) + 1 skrutka na RAM – kach, potom odpojiť 2 konektory na borde – ak sa to tak da nazvať – odskrutkovať (8ks) a nadvihnúť display a odpojiť 1 konektor pod ním a si “doma”. Ano aj ja som tam mal WD a jeden z dôvodov prečo som sa ho rozhodol vymeniť bolo práve to že po cca 3 rokoch používania sa mi zdalo – možno len subjektívne – že je hlučnejší a ako by stratil rýchlosť v prístupovej dobe.
    Dnes večer dám nejaký bench. Ale poviem ti stojí to za to , samozrejme že sa môže poserkať, ale to sa može akýkoľvek, záruku mám 3 roky, zálohu si robím pravidelne a počet prepisov je taký, že dovtedy aká je životnosť budem mať dávno nového Maca
    Ešte raz ti ďakujem za tip, pomohol, aspoň som sa utvrdil v postupe demontu
    Pekný deň
    Slavo

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.