iMac 21.5″ Quad Core i5 2.9GHz

Domov Diskusné Fóra Ostatné iMac 21.5″ Quad Core i5 2.9GHz

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 23 )
  • Autor
    Príspevky
  • #97684
    Michal Zajacek
    Účastník (Participant)

    Dobry den, potreboval by som poradit, chcem prejst z windowsu na apple, vyhliadol som si tento imac, iMac iMac 21.5″ Quad Core i5 2.9GHz | new premium web – m:zone a tu prameni moja otazka, ide o to, potreboval by som ho na upravu fotografii a videi, je postacujuci? Nema mi kto v mojom okoli poradit a predavac si tiez nebol celkom isty, okrem toho ze povedal 30 krat apple je super, nic som sa nedozvedel. Dakujem za akukolvek odpoved.

    #372845
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Pošli priamy link na ten iMac :-)

    #372847
    suley
    Účastník (Participant)

    na foto a video bude urcite postacujuci.
    mala rada, nesetri na RAMke.

    #372855
    jigga1411
    Účastník (Participant)

    No prave s tym videom by som si ani nebol taky isty.. Pokial chces masinu na Rychle renderovanie HD videa tak neviem ci ti iMac bude stacit. AK ti nebude vadit ze budes cakat na vyrenderovanie…..

    #372857
    Michal Zajacek
    Účastník (Participant)
    #372861
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    pamäť 8 GB (2x 4GB) 1600MHz DDR3 pamäť (max. 16GB)

    ————-

    určite by som si priplatil za 16 GB RAM (tak ako vraví suley – nešetriť na RAMke). Neviem, či sa neskoršie dá doplniť.

    #372862
    Michal Zajacek
    Účastník (Participant)

    Je to vymenitelne, teda ju mozem rozsirit casom..

    Jigga, pokial mi to nebude 1:30 hodinove video renderovat 12-14 hodin ako teraz na kompe, tak budem stastny ako blcha.

    #372864
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    1:30 hodinove video renderovat 12-14 hodin ako teraz na kompe

    —————

    akú konfiguráciu má ten komp?

    #372866
    Michal Zajacek
    Účastník (Participant)

    intel(r) core 2duo E8400 3Ghz 8gb ram, ge force gtx 460

    To je to co si chcel vediet? Ak mam byt uprimny, skladal mi ho uz davnesie kamarat, ja som fotograf, a v tychto veciach sa absolutne nevyznam, iba som mu povedal co chcem, aby mi tam sli upravovat fotky.

    #372872
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Ku grafike:

    http://forum.notebookreview.com/gaming-software-graphics-cards/729307-nvidia-gtx460-1gb-desktop-vs-nvidia-gt-750m-gddr5-2gb-laptop.html

    No a čo sa týka procesoru, tak iMac má o dosť výkonnejší

    A ak si ešte priplatíš, môžeš mať miesto HDD o dosť výkonnejší SSD disk (vyššia rýchlosť read/write a výrazne rýchlejšia doba odozvy)

    #372875
    suley
    Účastník (Participant)

    Tiež robím s fotkami, do 4 ročného MBP som dal 8GB RAM a SSD, ak neodíde logic board alebo niečo iné, tak si viem predstaviť kľudne ďalšie 2-3 roky.

    #372876
    McJobs
    Účastník (Participant)

    “Je to vymenitelne, teda ju mozem rozsirit casom..”

    RAM u 21.5″ iMacu casom nerozsiris kedze nie je uzivatelsky pristupna, narozdiel od 27″ modelu

    #372879
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Pozeral som konfigurátor, aký je výkonový rozdiel medzi i5 2,9 GHz a i7 3,1 GHz? Je to cítiť?

    #372882
    Michal Zajacek
    Účastník (Participant)

    Peterson: Hm, lebo mne vraveli ze tam sa v zadu iba nieco vyberie a viem tam dat nove. Ale o tom ze iba u 27 to mi ten predavac nepovedal.

    #372889
    dfx
    Účastník (Participant)

    Michal Zajacek: Treba priplatit za 16GB RAM a este aj za fusion drive, pripadne rovno kupit ssd disk, len tie maju malu kapacitu a vysoku cenu. A este odporucam iMac kupit s Magic Trackpadom namiesto Magic Mouse.

    #372890
    gunkaaac
    Účastník (Participant)

    dfx: zaujimal by ma tvoj dvovod preco kupit trackpad a nie magic mouse. dik

    #372891
    Michal Zajacek
    Účastník (Participant)

    Cize sa mi to teda neoplati kupit v takej zostave akej to tam je..

    #372893
    mcmatej
    Účastník (Participant)

    Ked robis specificku robotu tak pocitaj s tym, ze si musis aj specifikovat svoje pracovne nastroje…ale myslim, ze nie je lepsia moznost ako si pri tejto robote vybrat mac :) Takze ja odporucam 16gb ram a 128 SSD a externy disk (niesu drahe a maju velke kapacity) :)

    #372942
    dfx
    Účastník (Participant)

    gunkaaac: Dovod, preco magic trackpad a nie magic mouse je taky, ze sa s nim robi omnoho pohodlnejsie ako s mysou. Daju sa na nom pohodlnejsie pouzivat gesta ako na magic mouse. Mam viac ako 4 roky macbook a este som k nemu mys nepripojil.

    A este jedna vec. Ak by nahodou nevyhovoval, tak by sa urcite velmi rychlo nasiel niekto, kto by vymenil magic mouse za magic trackpad.

    Michal Zajacek: Ta zostava nie je na upravu fotografii a videa. 8GB RAM je na to malo a disk je pomaly 5400 otackovy.

    Ta zostava je pre bohatych amikov, ktori na nom citaju maily, pisu statusy na facebook a obcas urobia nieco male v iWorks alebo iLife programoch.

    #372943
    shadower
    Účastník (Participant)

    tak trackpad je super …ta mys ehm …mal som ju asi hodinu a potom som ju rychlo predal :) mala …neklze poriadne, a gesta to je totalne utrpenie …
    trackpad je fantazia

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 23 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.