Ceny iPhone 6 a iPhone 6 Plus

Domov Diskusné Fóra Ostatné Ceny iPhone 6 a iPhone 6 Plus

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 21 až 40 (z celkového počtu 55 )
  • Autor
    Príspevky
  • #389997
    JOK3R
    Účastník (Participant)

    Jožino, veď a 5S ti nevyhovuje?

    Ja čím viac pozerám na iP6, tým viac sa mi začína ten dizajn páčiť, teším sa dlhšiu výdrž, aj veľká uhlopriečka mi vyhovuje, pretože:
    S iPhonom telefonujem dá sa povedať minimálne, používam ho na fotenie, točenie videí, hudbu (spotify), komunikáciu (mail, imessages, fb), ….. a v tomto všetkom mi väčšia uhlopriečka príde lepšia.
    A áno, mám aj iPad mini, ale naozaj sa mi ho nechce vláčiť a iP6+ mi nahradí dve zariadenia (iP5S a iPad mini)

    Ceny sú šialené, s tým súhlasím. Myslím že do budúcna mohol apple vytvoriť dve rady iPhonov – 4″ a 5,5″, vybral by si každý.

    #390009
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    Jozi, problem je, ze 5S nepredstavuje buduce smerovanie dalsich modelov a clovek ma VELMI limitovany cas, kedy este zozenie zabaleny, 64 GB model. Nie, z druhej ruky nechcem, nie 32 GB predavany paralelne s iPhone 6 nechcem.

    Okrem toho, mam problem so spracovanim 5S. Potrebujem citit v ruke urcitu masu, 5S sa mi zda prilis lahucky. OK, da sa zvyknut, kazdopadne design 4/4S pokladam za neprekonatelny, skutocne clovek z neho ma pocit, ako z fotaku Leica.

    Ano, mozno si kupim 5S. Ak este budu po bazaroch, zabalene origos (pouzivane nechcem). Ale ak sa Apple s iPhone 7 nespamata, tak to bude moj posledny iPhone vobec.

    Neustale navysovanie cien, teraz totalne odflaknuty design (bradavica, anteny), narast rozmerov a sialene palky za vyssie kapacity, ked je cenovy rozdiel cipov par Eur je nieco, co sa mi prehlta coraz tazsie.

    Niezeby som na to nemal, naopak. Tu ale ide o princip a ochotu zaplatit za nieco, co proste taku hodnotu jednoducho NEMA. Rovnako neleziem do snobskej restauracie, kde clovek za 100 Eur dostane na tanieri male hovienko, pretoze to nezodpoveda cene.

    #390011
    Khaan
    Účastník (Participant)

    Ak by som si kupil iPhone v USA a chytili by ma s tym na letisku, kolko by som platil clo popripade dan? Vie mi niekto povedat?

    #390013
    Bowden
    Účastník (Participant)

    Apple rok 2014 a novinky vyslovene tento rok nezvladol. A to uz od samotneho streamu eventu, cez iP6 az po hodinky. Navyse, dostupnost iP6 je uplne mizerna, Slovensko nie je v prvej, ani druhej vlne, mam pocit, ze sami neverili tomu co robia a tomu zodpoveda aj dostupnost a skladove zasoby. Uplne zbytocne sa nechali uniest lopatami od Samsungu, normalny clovek nepotrebuje pomaly 6″ telefon. To iste hodinky. Ja nepochybujem, ze sa budu predavat ako teple rozky, ale bezny Apple uzivatel (tym nemyslim teplosov s iPhonom, kde konci ich pouzivanie Apple produktov) cakal novu Apple TV, termin uvedenia Yosemite a iOS 8, ktory nevyzera ako service pack, ale produkt, ktory si zasluzi o cislo vyssie cislovanie. Okrem samozrejme dalsich 10 veci, ktore na ukor vydavania lopat zanedbava.

    Tento rok som vylozene nasraty, zrusenie Aperture, paskvil iPhone 6 a hodinky, ktore samostane nevedia nic…. uz aby tento rok zkoncil, Ive vyspal opicu, kopol do vrtule a uplne neschopny Cook konecne pohol ritou a zacal robit nieco uzitocne.

    #390015
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    Bowden, nezabudni na 3 miliardy USD za Beats, ktory vobec, ale vobec nic adekvatne neponukol. Sluchadla, streaming? Vsetko extremne podpriemerne. Cook vzdy hovori o Jimmi Iovine a Dr. Dre, ale to fakt za 1 osobu (ktora moze umriet, odist, whatever) a jednu skakajucu opicu stalo za to?

    #390042
    dfx
    Účastník (Participant)

    No mne sa nezdaju tie ceny sialene. Ak zvazim, ze iPhone 6 je nahradou za iPhone 5S, tak ceny su rovnake, len miesto 32GB v 5S mam 64 GB v 6 a miesto 64GB v 5S mam 128GB v 6. Takze je to lepsie pre zakaznika, lebo za rovnaku cenu dostane viac.

    Za iPhone 6 plus si pytaju o 100 eur viac, ale to je novy produkt. Kto ho nechce, nemusi ho kupit.

    A cena iPhone 5S klesla o 100 resp 150 eur ( 16GB resp 32GB model ). Znova len pozitivum.

    Ja som sa obaval, ze tie ceny budu vyssie, ale ma v podstate prijemne prekvapili.

    #390048
    JFK.
    Účastník (Participant)

    ceny sme vždy my (apple users) prežili aj prežijeme, ide o to, že už sme smutní čo za tú cenu dostávame chápeš :(

    #390051
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    Zaujimalo by ma, preco tu zahadnym sposobom miznu niektore prispevky, pred casom moj, teraz Bowdenov pod mojim. Cenzura?

    #390063
    bawy
    Moderátor
    #390078
    JOK3R
    Účastník (Participant)

    S tým dizajnom 4/4S máš pravdu, podľa mňa tiež top dizajn, ktorý len ťažko prekonajú.

    Pravda je aj to že na telefón je 5,5″ veľa, ale otázka je či je iPhone viac telefón, alebo multimediálne centrum s podporou telefonovania. Pre mňa skôr to druhé, nerád telefonujem a paradoxne telefonovanie v telefóne využívam najmenej :)

    Preto si myslím že iPhone 6+ je cesta správnym smerom, ale na druhej strane by bolo logickejšie zachovať druhú verziu vo veľkosti 4″ (nie 4,7″ ako to spravili)

    A niektoré veci mi fakt chýbajú – vodeodolnosť, možnosť bezdrôtového nabíjania, väčšia kapacita baterky (dúfam že iP6+ bude na tom lepšie)

    #390081
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    Este raz, cierna opica nie je rasiticka narazka, ale holy fakt :)

    A prosim nemazat, nemenujem, cierna opica je normalne oznacenie zvierata.

    JOK3R: ano, bateria by bodla vacsia, ten 1 mm pridat mali. To ale nic nezmeni na tom, ze je to lopata.

    Vodeodolnost tiez dnes nic specialne ale to vies, lepsie je poslat Ta na reklamacii do prdele, lebo mas zruzoveny nejaky papierik kvoli vlhkosti vzduchu, ako sa tym zaoberat.

    Bezdrotove nabijanie povazujem za blbost. Je to energeticky neefektivne, pomale, kabel tak ci tak ist musi, takze aka je v tom vyhoda? Toto je prave jedna z blbosti pre odfajkavacov tabulkovych parametrov.

    #390083
    JOK3R
    Účastník (Participant)

    Mne sa náhodou celkom pozdáva mať na nočnom stolíku podložku a každý večer tam mobil len položiť, príde mi to praktickejšie ako klasická nabíjačka. Rýchlosť nabíjania ma v tom prípade moc nezaujíma, pretože telefón tam bude celú noc. Otázka je či je dobrý nápad mať takú vec (indukčnú nabíjačku) v noci pri gebuli :)

    Alebo potom toto
    http://www.patentlyapple.com/patently-apple/2013/09/apple-reveals-master-details-of-wireless-charging-system.html

    #390084
    dfx
    Účastník (Participant)

    JOK3R: No pre mna je iPhone vreckovy pocitac s pripojenim na internet, fotakom, kamerou, gps a telefonom.

    Ale chapem, ze Apple nemohol tak prezentovat iPhone, lebo by to znelo prilis zlozito a mnoho ludi by si ho preto nekupilo. Ale prezentovat ho ako telefon s dalsimi moznostami bolo nieco uplne ine.

    #390086
    joer
    Účastník (Participant)

    To Bowden, Jozef Remeň
    Pri všetkej úcte k Timovi a jeho práci začínam mať dojem že začina robiť z Applu dúhový Pride alebo ako sa ta banda volá. Viď co tam poslednú dobu natahal ludí s branze co vobec nemaju nic spolocné s IT technologiami ale skor s oblasti módy atd.

    #390113
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    iPhone 7 rainbow, buzna edition :)

    #392750
    bobo355
    Účastník (Participant)

    Takze taketo ceny by mal mat O2:
    iphone 6 Diamantovy pausal od 133,- Eur

    Ceny za cash:
    iPhone 6 – 16GB 661,- Eur
    64GB 763,- Eur
    128GB 859,- Eur

    iPhone 6+ 16GB 763,- Eur
    64GB 859,- Eur
    128GB 961,- Eur

    #392753
    fifuk
    Účastník (Participant)

    To bobo355, nahodou nejake info o dostupnosti v O2 nie su?

    #392754
    M@thew
    Účastník (Participant)

    @bobo355 to si robíš srandu? :D Ten pseudo operátor dá nižšiu cenu ako ofiko distribúcia? :D

    #392755
    J
    Účastník (Participant)

    Uz som to tu niekde pisal, pokial pojdeme podla kluca – nezvysenie ceny od 5S- tuto moju teoriu potvrdzuje aj cena 6 v nemecku, 699 eur za 16 GB stala aj 5S pred rokom, tak cena pre CZ/SK by mala byt okolo 17 390 Kc 16GB 6stka (630 eur), to znamena ze na tom ma O2 nejaku asi nie velku marzu:) uvidime, uz by snad mali cenu co najskor nahodit na cz apple store, dufam ze bude nejaky sposob predobjednavky

    #392758
    bobo355
    Účastník (Participant)

    Co sa tyka dostupnosti si myslim, ze to bude cca 31. oktober.

    Co sa tyka ceny tak dufam ze moje zdroje su spravne a ceny budu spravne

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 21 až 40 (z celkového počtu 55 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.