Aktualizacia OS X 10.6.5

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Aktualizacia OS X 10.6.5

Zobrazuje sa 18 príspevkov - 81 až 98 (z celkového počtu 98 )
  • Autor
    Príspevky
  • #236009
    Karol61
    Účastník (Participant)

    Čo sa týka MAC mám ho pár mesiacov a tiež som prešiel z Win 7 na OSX.
    Keď čítam tie články občas ma prepadnú myšlienky či som spravil dobre. Našťastie moje skúsenosti s MAC sú zatiaľ pozitívne až na maličkosti ale tie sú väčšinou zapríčinené len tým, že v OSX ešte neviem pracovať tak ako vo Win teda na IT úrovni. Dúfam len nebude pravda to, že sa výrobca nebude venovať novodobým iPad a podobne a zabudne na to čoho je vo svete nie málo a tým je OS :-)

    #236029
    petiar
    Účastník (Participant)

    No, ja som sa teda včera odhodlal k tejto aktualizácii a okrem toho že mi po reštarte asi x krát vyhodilo okno že či môže akýsi proces “master” akceptovať prichádzajúce pripojenia, systém si nepamätal moju WiFi sieť a ani nevedel koľko je hodín a aký je dátum a asi tri minúty (po tom reštarte) hučal MBP ako vrtuľník, až som sa bál, tak všetko prebehlo v pohode. :-)

    Správalo sa to takto aj niekomu z vás?

    #236171
    Karol61
    Účastník (Participant)

    To s hučaním ventilátora po štarte som zažil aj ja ale keď som vypol MAC a pre istotu ak vytiahol prívodný kábel z el. siete nakoľko elektronický vypínač čo používa MAC nemusí úplne vypnúť počítač. Po zapnutí sa to už neprejavilo. To bola jediný problém čo som zatiaľ zistil po upgrade na 10.6.5. :-)

    #236305
    yggdrasilsk
    Účastník (Participant)

    Zdravim fanusikov apple, chcem sa tiez podelit o moju skusenot s updatom 10.6.5 Mne tento update uplne “rozhasil” system, mrzne, neraguje, hlti sa pamat, pokym neukoncim manualne niekolko procesov je to nepouzitelne… Doteraz som sa s ymto nestretol, moj macbook pro 2008 pouzivam zhruba dva a pol roka a do tohoto updatu mi zamrzol asi 2krat. Viem, ze vysla aktualizacia na safari, ale v tom problem zjavne nie je kedzde sa mi ten isty problem stal pred 5min. Uvazujem nad instalaciou cisteho systemu s tym,ze update jednoducho nedam. Navyse casto pocut disk vrcat ako to bolo u visty… Jenoznacne nedoladeny update velka chyba a sklamanie. Ak na nejakych novsich strojoch ide tak v poriadku, ale doteraz updaty behali pre vsetkych, zial tento posledny nie. Zaraza ma, ze apple ani len nevidal nejaku mini aktualizaciu na odstranenie problemu. Ak mate nejake napady ako to vyriesit bez preinstalovania, som vdacny.

    #236317
    bawy
    Moderátor

    práve som robil čistý install 10.6…hľadám aktualizácie a software update mi ich nechce nájsť..neviete ako to rozchodiť.. ?:)

    #236320
    howoarang
    Účastník (Participant)

    Ahojte, ja som po update na 10.6.5 nepostrehol nejaky rozdiel, mozno po instalacii a restarte system dlhie nabiehal, ale to len raz a teraz to ide ako pred update. Nemam tam zatial nainstalovanych vela aplikacii, nakolko som robil reinstal systemu pred 2 mesiacmi.

    #236327
    yggdrasilsk
    Účastník (Participant)

    kua tak ja neviem v com to je….mozno nejaka aplikacia tretej strany robi zlu krv. Asi zajtra skusim cisteho snow leoparda a nasledne 10.6.5 a uvidim

    #236508
    petiar
    Účastník (Participant)

    No, tak dnes som prvýkrát po update na 10.6.5 odpojil MBP zo zdroja a po asi 30 minútach práce je z baterky 25% dole a ostáva mi 2hod 45min do úplného vybitia. A viac hučí – myslel som si že to bude len krátko po update ale nie, je to fest cítiť.

    Čo je veľa, to je veľa. Oddnes oficiálne NEodporúčam kúpu produktov Apple.

    #236509
    kalap
    Účastník (Participant)

    Nazdar, kupil som macbook pro 15, i5-2,4 v pred 35 dnami a po nainstalovani update 10.6.5 co ho mam uz asi tyzden a nieco som zaregistroval niekolko zmien co su urcite na 100% sposobene updatom
    -baterka jednoznacne ma dvojnasobne mensiu vydrz
    -ak mate otvorenych niekolko stranok v taboch a inych oknach flash bannery a applikacie nacitava dlho a mrzne pri nacitavani na 3-7 sekund !
    -od updatu som dostal 2x kernel Panic! (najskor zlyhanie pri nacitavanie flash bannerov alebo html , javascript ) obe sa mi staly pri internetovani.
    -systemove porcesy zatazuju processor viacej ,
    -dashbord a expose animacia uz vacsinou nieje plynula! uz len sa zobrazi bliknutim
    -start mensie oneskorenie

    zhodnotenie (niketore veci som si vsimol aj plus, ale safari , flash a nacitavanie stranok je neskutocne zle pri vicerich oknach a dlchsej prace!)

    #236593
    Karol61
    Účastník (Participant)

    ja keď som v Júly 2010 kupoval iMac 27 palc. som žil v tom čo sa o Macintochi hovorilo. Ale ako čítam skúsenosti teda nie len rečičky čo sa vedú tak začínam mať veeeeľké pochybnosti o skutočnej kvalite čo sa týka OSX a to aby som sa modlil aby aj Hadrware nebol takej kvality. Ja zatiaľ nemám žiaden problém ale keď to všetko čítam tak ma napadá či to nespeje k horšiemu a ozaj sa nevenujú len tabletom. Chcelo by to asi nejaké serioznejšie vyhlásenie k upgrade 10.6.5.

    #236608
    yggdrasilsk
    Účastník (Participant)

    do updatu 10.6.5 som ziadne softverove problemy nemal, ale ako vsetko sa mi macbook pro pokazil zhruba po 2 a pol roku…opravene v ramci zaruky kedze mam applecare…asi to zaci byt slabsie, su na vrchole…kvalita mozno nie je taka ako byvala.

    #236609
    dzafo
    Účastník (Participant)

    No tak uz aj ja som najprv odrezal a az potom odmeral :S Po update na 10.6.5. zaznamenavam na Mac mini 2009 podstatne spomalenie systemu hlavne ked pracujem vo photoshope tak je to asi kazdych 30 s nacitavanie. Downgradnut sa na 10.6.4 asi neda co ? :D

    #236619
    yggdrasilsk
    Účastník (Participant)

    to by aj mna zaujimalo…system na 10.6.4 bol svizny bez problemov.

    #236622
    kalap
    Účastník (Participant)

    dobra spava! 10.6.6 je uz vonku pre developerov. Vraj to dava vsetko doporiadku. Coskoro bude dostupna aj pre nas.

    #236633
    petiar
    Účastník (Participant)

    Takze ponaucenie: instalovat len aktualizacie s parnym cislom na konci! Neparne su vzdy blby vtip! :-)

    #242201
    kvaaaaak
    Účastník (Participant)

    Ahojky, z dovodu vymeny disku za vacsi budem preinstalovavat system. Myslite, ze nemam instalovat 10.6.5 ale dat si radsej nejaku nizsiu verziu? Da sa to? A ak ano, ktoru by ste mi doporucili? K macbooku som dostala medium s 10.6.1

    #242213
    iMartin
    Účastník (Participant)

    6.1.2011 bude 10.6.6 s Mac App Store

    #242283
    iMartin
    Účastník (Participant)

    kvaaaaak, momichodom nemusis kvoli tomu preinstalovavat. staci si urobit zalohu s Time Machine na nejaky externy disk. potom uz das iba obnovit zo zalohy.

Zobrazuje sa 18 príspevkov - 81 až 98 (z celkového počtu 98 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.