Aktualizacia OS X 10.6.5

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Aktualizacia OS X 10.6.5

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 61 až 80 (z celkového počtu 98 )
  • Autor
    Príspevky
  • #234683
    renad
    Účastník (Participant)

    Aj tú “lopatu” musíš vyčistiť od blata … či nie ?
    A samotnému OS X sa stačí povenovať “preventívne” polhodinku mesačne … a niekedy ani to netreba.

    #234685
    wakkee
    Účastník (Participant)

    pokial mate nejake problemy s rychlostou, skuste fixnut permission na disku a pripadne spustit cleaning v onyxe, celkom to ozivy system. Inak co sa tyka mrznutia mac os, tiez som to nezazil za rok co mam maca a oproti win sa mi paci jeho svizna odozva ked potrebujem a nemusim cakat kym sa rozmysli, ze uz je cas.

    #234688
    petiar
    Účastník (Participant)

    renad: No veď jasné, ale nesmieš to brať tak doslovne. Ja viem že to časovo nie je nič čo by niekoho akýmkoľvek spôsobom ubíjalo, ale aj tak.

    wakkee: Áno, poznáme. Repair permissions, Onyx, vytvoriť nového usera a skúsiť to tam a najnovšie aj preinštalovať systém sú bežné rady na odstránenie problémov. Najmä tá posledná bola kedysi údajne len doménou Windows ale ako vidíme, už máme túto vymoženosť aj na Mac OS X. ;-)

    #234690
    igino
    Účastník (Participant)

    Som na Mac-u nejaky ten rok a v zaciatkoch som mal tiez maniu instalovat a skusat more software. Na jednu poziadavku 2-3 softy. Postupne sa mi potreby vykrystalizovali a zostal som pri vyslovene len potrebnych programoch a aj toho cistenia “lopaty” je teda menej. Mam zakupeny CleanMyMac, tym prebehnem system raz za cas a vsetko bezi ako ma. Naposledy som robil instalaciu systemu, ked som kupil vacsi disk. Ten vsak chcem vymenit teraz za mensi, SSD-ckovy. Ako som pisal v inej teme, odrazu mi je 128GB bohate dostacujucich. :-)

    #234712
    Benne
    Účastník (Participant)

    no vyborne… uz mi zacina blbnut Wifi na MBP po nahodeni 10.6.5. Behom dvoch hodin som ho par krat uspal, bol pripojeny na wifi a vsetko ok. Po asi 4. prebudeni sa mi nechcel mb napojit na wifi, pisalo, ze connection timed out. Asi trikrat som zapol a vypol AirPort, na treti krat to uz nabehlo nejak. Stalo sa to aj vam ?

    #234719
    wakkee
    Účastník (Participant)

    Benne> toto mi robi bezne a robilo mi to aj pred updatom. Co som cital na nete je to starsi bug.

    #234724
    Benne
    Účastník (Participant)

    no pekne… da sa s tym nieco robit ?

    #234725
    jigga1411
    Účastník (Participant)

    mam doma Mac mini Late 2009 2,0 Core2Duo a 10.6.3 mi narobilo paseku pri bootovani trvalo to snad aj minutu a pol.. potom prisla 10.6.4 a bootovanie sa zlepsilo a teraz 10.6.5 ja zase krok spat. Bootovanie trva asi minutu a kym sa mi spusti ovladac na tablet a skype (soft spusatni pri starte) tak sa mozem ist “najest” a nemyslim si ze by som mal neujako zastarany komp. A to som este hned po update spustil CleanMyMac a poupratoval co sa dalo.

    #235521
    risototh
    Účastník (Participant)

    Tak fajn, po update mi nejde spustit iPhoto. Kliknem, spusta sa, zere procak co to da a tam to ostane… Ziadne okno. Nic. Sa mi ten os x rozpada jak nejaka mrcina. Ale az od updatu na 10.6.5

    #235523
    EdDy
    Účastník (Participant)

    Jak pozerám tak skoro v každom druhom vlákne sa už kydá na Apple :D this can’t be right

    #235596
    win2mac
    Účastník (Participant)

    problem je, ze ste rozmaznani… :)))

    #235606
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    repair disk permissions
    ak nepomoze tak reset PRAM / NVRAM

    #235612
    jigga1411
    Účastník (Participant)

    No oprava mojho prispevku po update Safari na najnovsiu verziu sa cely boot pocitacu vratil k normlau ba este zrychlil…. som spokojny

    #235616
    monicqa
    Účastník (Participant)

    vy mate problemy :D
    radsej mi povedzte kedy bude slovencina pre 1é.6.5, som namotala 3 ludi aby si kupili Mac, a teraz cakaju len na to, aby mohli slovencinu nainstalovat :D

    #235618
    Marcel77
    Účastník (Participant)

    Mne ide MBP 13″ 2,4 úplne rovnako pred aj po aktualizácii. A všetkých čo poznám, tak tiež nemajú s ničím problém. A tiež si myslím, že ľudia v Apple vedia čo robia a sú to iní odborníci. Niekedy pri čítaní tém sa nestačím čudovať, čo všetko ľudia do svojich kompov cpú, menia, špekulujú….potom nech sa nečudujú, že po takom zásahu akou je aktualizácia OSX im niečo nejde :)

    #235670
    risototh
    Účastník (Participant)

    Uz som milion krat dal repair disk permissons. Dodnes neviem, na co tato kravina je. Tak bud system vie, ake tam maju byt prava, alebo nevie. Na co to mam furt opravovat? Dokonca som vyhodil iphoto, nainstaloval, to samozrejme iba napisalo, ze ho mam updatnut a bol som presne tam, kde pred tym. Dokonca som skusil aj presunut iphoto library, nech si vytvori novu a nic, stale rovnaky problem. Procak na strope. Super. A za toto clovek plati? Mam pocit, ze ich uz zaujimaju len iShity a iOSy… Na OS X kaslu jak sa len da.

    #235677
    petiar
    Účastník (Participant)

    “Uz som milion krat dal repair disk permissons. Dodnes neviem, na co tato kravina je. Tak bud system vie, ake tam maju byt prava, alebo nevie. Na co to mam furt opravovat?”

    Moja reč! :-)

    #235750
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    system VIE ake maju byt permissions na systemovych adresaroch a preto (logicky) ich aj vie opravit. Ked isntalujes aplikaciu ktora si pyta admin prava (treba zadavat password) tak zaroven ta instalacia vie prepisovat atributy suborov/adresarov a niekedy prave ta aplikacia nevie ake su tie spravne prava.

    #235754
    win2mac
    Účastník (Participant)

    @risototh: su ludia, ktori dokazu pokazit aj zeleznu gulu :)

    sorry, nedalo mi :)

    #235762
    risototh
    Účastník (Participant)

    myslim, ze nepatrim medzi nich. windows som bez preinstalovania pouzival bez problemov skoro 5 rokov. a v podstate som, ako som pisal, do updatu na 10.6.5 nemal ziadny problem ani s os x.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 61 až 80 (z celkového počtu 98 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.