Aktualizacia OS X 10.6.5

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Aktualizacia OS X 10.6.5

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 21 až 40 (z celkového počtu 98 )
  • Autor
    Príspevky
  • #233901
    FL
    Účastník (Participant)

    Nehovorim ze vypocitaval dobre, ale aspon som mal dobry pocit, ze mi ukazovatel vydrze ukazuje tolko, kolko apple deklaruje.

    #233904
    ervin11
    Účastník (Participant)

    Ja mam lepsi pocit, ak mi ide vsetko spravne… :) Trebalo by to vsak odskusat (vydrz) – pred update a po update.

    #233906
    pablos
    Účastník (Participant)

    no ja som este comp po aktualizacii 2x nerestartoval, ale co som spozoroval je rapidny narast v rychlosti odozvy. Vsetko frci rychlo, aplikacie naskakuju takmer hned, co som uz pri 10.6.4 velmi trpol a planoval som nakup 4GB ram. Teraz som sa trosku skludnil s kupou RAM, lebo to akosi super frci :) a to uz nejaky ten den ci dva presli od vydania aktualizacie, kedy som ju hned instalol. Inak mam MB Unibody Late 2008

    #233925
    JFK.
    Účastník (Participant)

    zvýšenie rychlosti odozvy nebolo ani v tom čo apple deklaroval o 10.6.5 aktualizácií..takže to sa ti asi len zdá :D ale teoreticky , je tam deklarované zvyšenie stabilty..čo sa môže pre stašie MBP hodiť :-))

    #233934
    Karol61
    Účastník (Participant)

    ja som nainštaloval nový upgrade 10.6.5. a všetko co som mal v Slovenčine vo verzii 10.6.4. oslalo v Slovenčine len mail program je v angličtine. Spravilo to ešte niekomu ? Mám iMac nie book.

    #233941
    Richard Rehak
    Účastník (Participant)

    To co ma byt. Tiez mam s tou batrekou problem. Normalne som tak pri praci mal 8 hod a teraz ze 4:29???? WTF???

    #233942
    Adrian91
    Účastník (Participant)

    Mne sa oveľa dlhšie zapína

    #233944
    pablos
    Účastník (Participant)

    @JFK tak nemuselo tam byt napisane o zrychleni rychlosti, tak ale fakt mi vsetko frci rychlejsie. mozno nieco optimalizovali alebo aktualizacia vymazala nejaky bordel nahromadeny v compe

    #234012
    win2mac
    Účastník (Participant)

    Nepocitujem ziadne vyrazne zmeny, bootovanie trva rovnako, subjektivne sa aj mne zda system trochu sviznejsi. Rovnaky pocit mam ako na iMacu tak aj na MacBook Pro (late 2010). Problem s baterkou na MBP, resp. hodnotami vydrze sa u mna neprejavili. Za rovnakych podmienok rovnaky odhad vydrze ako pred updatom.

    #234013
    JFK.
    Účastník (Participant)

    @win2mac …odkiaľ máš MPB late 2010 :D…aj ja chcem taký :D

    @pablos
    …áno, asi to bude vymazaním cache súborov alebo tak
    a ináč…s tou baterkou….skuste vybit aspon na 20% a potom nechajte nabijat celu noc alebo aspon 2 hodiny po uplnom nabiti…mne sa zdá,že teraz to už ukazuje normálne :-)

    #234487
    Karol61
    Účastník (Participant)

    Asi nebude všetko s novou verziou 10.6.5 všetko na poriadku keď to Aplle stiahol zo serverov.

    #234509
    petiar
    Účastník (Participant)

    Ešteže som čakal na výsledky od vás, milí betatesteri a neinštaloval. Vďaka! :-)

    #234512
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    No inak v poslednej dobe badam mierny upadok stability Mac Os X. To co bolo priznacne pre Win v minulosti teda nestabilita a mrznutie, bohuzial sa deje cim dalej tym viac v Snow Leopard. Po par plazovych lopticiek denne po ktorych nasledoval uz iba tvrdy power off si musim vypocut caste vysmechy. Kdezto win ide so stabilitou hore tak u OS X to ide pomaly dole vodou. Je to fakt smutne ze tak drahy stroj ktorym sa chvalime pre jeho zladenost zaziva taketo faily.

    #234530
    Karol61
    Účastník (Participant)

    Ja som kúpil iMac v july 2010. Prešiel som z Win 7. Tešil som sa , že ozaj budem mať lepší comp. Ale súhlasím s ereserv6, že Win ide k lepšiemu a Mac ako sa mne zdá k horšiemu. Ak zvážim ako musí užívateľ prechádzať z Win k Mac hlavne pozháňať si soft tak už som niekoľko krát oľutoval prechod na Mac a to hlavne kôli spomínanej stabilite. Zdá sa , že nie som sám. Skutočnosť o stabilite OSX sú zdá sa minulosťou a ostali len reči. Ja len dúfam, že opravia OSX alebo ako píšu verzia 10.7. bude lepšia.

    #234533
    mayoxy
    Účastník (Participant)

    ak si myslite ze operacny system je len o stabilite tak to je smutne. a uz som to tu raz pisal niekde. vlastne ne raz. windows nikdy nebude lepsi ako osx. chapete? nikdy ! aj keby zajtra dali 300 service packov a neviem coho este. aj keby bill gates stal denne pri tebe pri pocitaci a kontroloval ci daco je zle. U operacnych systemoch ide aj o ine veci nez len o stabilitu… a.. zbytocne nervy.

    #234536
    mrzo
    Účastník (Participant)

    Po pravde nechapem o com tocite… S poslednym updatom som nemal ziadny problem a kazdy update Mac OS X pre mna v podstate znamenal zlepsenie, posun dopredu… Stabilnejsi desktopovy system ako Mac OS X som zatial nemal… Nevravim, ze to je dokonalost sama, ale ale za tie vyse dva roky co mam Mac, to bol ako pisem posun dopredu…

    2 mayoxy – nikdy nehovor nikdy, MS sa tiez snazi… Po pravde jednym z hlavnych dovodov preco som presiel na Mac bol Windows Vista :-), ale Windows 7 nie je zly OS a viem si predstavit, ze keby nebolo Maca alebo sa nahodou v buducnosti nehorazne pokazil, presiel by som s kludom na Windows. Som ale rad, ze ziadna opisovana situacia nie je zatial realna a mozem s potesenim pouzivat Mac OS X…

    #234539
    FL
    Účastník (Participant)

    to:mayoxy

    Mylis sa, operacny system je praveze o stabilite. Na co mi je rychly a perfektne optimalizovany system pre hardver, ked pri praci mi to mrzne, nastava kernel panic, a ked sa vytvori swap, tak vidim farebnu lopticku tak casto, ze za ten cas, by som stihol restartovat aj cely mac. Ked som mal este niekedy win 7 s 2GB ram, tak to islo sviznejsie aj ked sa mi vytvorilo swap. Na macu mam 4GB ram a ide to svizne len do vtedy, kym sa nevytvori swap. A zase 150 euro na 8GB ram sa mi nechce len tak vyhadzovat. Jednoznacne sa Apple na nas Mac userov vykaslal. Sak v 10.6.x dokonca nie je 64bitovy ani len kernel, dokonca novy iLife urobili len 32 bitovy. iTunes je stale v Carbone napisane, Safari je sice najrychlejsie ale tolko ramky zerie, ze ja ho radsej vypinam, namiesto minimalizovania ked “dointernetujem”. Som vazne zvedavy, co prinesie 10.7 Lion, dufam, ze nie len “full screen applications” a dajaky mix expose a spaces, ale popracuju aj na vnutornych sluzbach systemu, stabilite, sprave ram a pod. Ale kedze apple sa v poslednej dobe venuje len iOS (aj to na 3Gcku ide jak vista na pc), tak vela od toho neocakavam. Dufam ze budem potom milo prekvapeny :)

    #234540
    Anonymný
    Neaktívny

    .. vaham a stale citam vase reakcie, ale ako som si vsimol .. bude lepsie neriskovat a ostat na 10.6.4 este nejaku dobu .. bo nemam ziadny problem a vsetko funguje dost rychlo na moj vkus .

    #234541
    FL
    Účastník (Participant)

    No ale musim priznat, sice 10.6.5 mi “ukazuje” mensiu vydrz baterky, ale este mi ani raz nezamrzla. 10.6.4 mi mrzla tak 4 krat za mesiac. Takze urcite nastalo zlepsenie v stabilite.

    #234544
    wakkee
    Účastník (Participant)

    ja nemam vobec ziadne problem s 10.6.5, co som cital tak robil problemy na servovej verzii mac os a nie klientskej. No ale vzdy plati, ze pri kazdom update treba mat zalohu keby nieco a s time machine si nemozem stazovat.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 21 až 40 (z celkového počtu 98 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.