Podľa jej záverov sú inteligentné hodinky schopné spoľahlivo určiť znížené okysličenie. Spoľahlivosť meraní je porovnateľné s medicínskymi oxymetrami.
Test spočíval v monitoringu 24 zdravých ľudí, ktorí zároveň mali na zápästí Apple Watch Series 6 a na prostrednku rovnakej ruky pulzný oxymeter.
Počas testovania dýchali účastníci v troch fázach. Najprv dve minúty v rámci úvodnej stabilizácie vdychovali ambientny vzduch. Následne v rámci desaturačnej fázy prešli na plynovú zmes so zníženým kyslíkom (12% O2). Tým sa im dočasne znížilo okysličenie krvi. V záverečnej časti testu sa opäť vrátili k inhalácii ambientneho vzduchu, až kým sa okysličenie neustálilo na normálnej hodnote. Merania pomocou Apple Watch a pulzným oxymetrom prebiehali každých tridsať sekúnd.
Rozdiel, ktoré zaznamenali hodinky a oxymeter, bol pri bežnom okysličením 0% v rámci všetkých meraní. Pri zníženom okysličení (90%) bola odchýlka 1,2%.
Apple prvýkrát predstavil funkciu merania okysličenia krvi s príchodom Apple Watch Series 6. Táto zdravotná funkcia je samozrejme súčasťou aj nasledujúcich generácií ako Apple Watch Series 7 a Series 8.
zdroj: MyHealthyApple
komentár
;) este dajakych tych desat dni vydrze a beriem ich