Posledným príkladom tejto snahy je list adresovaný občanovi Číny, ktorý na sociálnej sieti zdieľal zábery ukradnutých protypov Apple. Písomný dokument z 18. júna 2021 odoslala právnická firma Fangda Partners, ktorá Apple v krajine zastupuje.
V liste informuje dotyčnú osobu, že bez povolenia zverejnila veľké množstvo informácií, týkajúcich sa nepredstavených Apple produktov, čím dobrovoľne porušila obchodné tajomstvo značky. Nasledovala žiadosť o zastavenie ďalšieho rozširovania informácií a o podpísanie súhlasu s podmienkami.
O kauze informoval Vice, ktorý predtým v rámci svojho pátrania odhalil celý trh pohybujúci sa v šedej zóne, kde zamestnanci Apple a Foxconn v Číne tajne vynášajú doteraz nevydaný hardvér z tovární. Následne je prostredníctvom prostredníkov tento “tovar” predávaný zberateľom či leakerom, ktorí sa o úlovky radi podelia online.
Listy, ktoré Apple rozposiela v čoraz väčšom množstve sú jasnou známkou toho, že značka sa všemožne snaží zabrániť únikom prostredníctvom jednotlivcov mimo Spojených štátov.
zdroj: Vice