Všetky spája spoločný menovateľ. Tým je pandémia koronavírusu. Poďme si však podrobne rozobrať jednotlivé dôvody.
Prvý súvisí s tým, ako sa zmenil životný štýl väčšiny ľudí. Podstatnú časť uplynulých dní trávili doma. Potreba mať teda na ruke smart hodinky bola o niečo nižšia, funkcie pre pohyb a fitness boli potrebné menej. Apple Watch ako periféria pre notifikácie z vášho iPhonu takisto v pohodlí domova nemá taký význam ako obvykle, keď sa váš smartfón nachádza vo vrecku či taške.
Ďalším aspektom, ktorý prispel k nižšiemu záujmu o wearables produkty, bol nižší príjem či dokonca strata zamestnania, kedy človek logicky nemá v prvej desiatke potrebných vecí smart hodinky a ani prostriedky na ich kúpu.
Po tretie, ak aj neprišlo k poklesu príjmu, mohli mnohí ľudia pociťovať neistotu z budúcnosti a tak si radšej peniaze odkladali.
Odhady zatiaľ hovoria o raste na úrovni zhruba 5%. Pre porovnanie, minulý rok dosiahli wearables rast 28%. Pokiaľ ide o počty predaných kusov očákava sa, že sa tento rok predá približne 254 miliónov. Výsledky trochu zachraňoval zvýšený záujem ľudi o monitoring zdravia, ktorý patrí k funkciám viacerých wearables produktov. Práve v tejto oblasti sa očakáva príchod komplexnejších riešení pre sledovania zdravotných funkcií.
Aj vďaka nim by v nasledujúcich rokoch mohol segment nositeľných technológií opäť rásť – v roku 2021 sa očakáva 289 miliónov predaných kusov a o dva roky to má byť 329 miliónov.
zdroj: 9to5Mac