Pred 13 rokmi predstavil Steve Jobs prvý iPhone

Svetová premiéra smartfónu od Apple sa uskutočnila pred zrakmi návštevníkov Macworldu v San Franciscu 9. januára 2007.

Najúspešnejšie Apple zariadenie

Jobs vtedy uviedol iPhone ako produkt, ktorý v sebe spája tri rôzne zariadenia. iPod s dotykovým ovládaním, vizionársky nástroj pre internetovú komunikáciu a samozrejme, mobilný telefón.

Od roku 2007 kalifornská spoločnosť predala viac ako miliardu iPhonov. Apple smartfón sa aj napriek nižším predajným číslam za uplynulý rok stále drží svojej pozície najúspešnejšieho produktu v histórii značky.

13 rokov vývoja

Počas trinástich rokov sa iPhone postupne zdokonaľoval a prinášal nové a širšie zamerané funkcie. V roku 2010 sme sa tak dočkali Retina displeja, o rok na to Siri a iCloud. Rok 2013 priniesol autentifikáciu odtlačkom prsta, v 2016 sa iPhone stal vodeodolný, ponúkol dvojicu šošoviek fotoaparátu a prišiel o klasický slúchadlový jack.

O rok neskôr sme mali možnosť vidieť dizajn s takmer bezokrajovým displejom, kde overovanie zabezpečoval Face ID. K tejto viac-menej ustálenej podobe v rokoch 2018 a 2019 pribudli väčšie displejem či v prípade fotoaparátu nočný režim a trojica šošoviek fotoaparátu.

Podľa odhadov a predpovedí analytikov by nadchádzajúci model pre rok 2020 mal byť výraznou zmenou – dizajnom aj parametrami. Informácia zatiaľ hovoria o 5G iPhone, ktorý bude tvarovo vychádzať z iPhonu 4 a ponúkne trojicu veľkostí displeja ako aj opäť vylepšenú technológiu fotoaparátu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple predstavil iPhone 16e

Tak ako sa čakalo, Apple naozaj predstavil nový vstupný model do svojej ponuky. Firma ho však začala predávať pod menom iPhone 16e.
Apple Maps
pokračovanie článku

Apple Maps možno začnú zobrazovať reklamy

Niet divu, že Apple sa eventuálne pokúsi monetizovať väčšinu svojich služieb. No zatiaľ čo niektoré služby vyslovene vyžadujú aktívne predplatné, iné si budú musieť na seba zarobiť same, v záujme zachovania bezplatnosti.