Nové výsledky prezentujú porovnanie zariadení pri spustení natívnych aplikácií. Apple Developer Transition Kit (ADK), vybavený čipom A12Z SoC z iPadu Pro v Mac mini tele, v nich prekonal základný MacBook Air. V prvých porovnaniach sa testoval výkon ADK v podmienkach emulácie, kde získal skóre 800 (single-core) a 2600 (multi-core). Čo nebolo nijak ohromujúce. Teraz však 9to5Mac priniesol výsledky testovania pri natívnych iPad aplikáciách (keďže ADK je poháňaný iPad procesorom). Pozrite si porovnanie z Geekbench:
Výsledok ukazuje, že v single-core získal ADK skóre 1098 a pri multi-core 4555. Pre porovnanie, tohtoročný MacBook Air dosiahol single-core výsledok 1005 a 2000 bodov pri multi-core.
V praxi teda už v tejto fáze vývoja nová architektúra prekonáva Intelom poháňané zariadenie – najmä pokiaľ ide o činnosť viacerých jadier. Výsledky sú o to viac pôsobivé, ak si uvedomíme, že v prípade Developer Transition Kitu ide o prvú verziu hardvéru, ktorého účelom ani nebolo byť jednotkou v rýchlosti, ale ktorý mal primárne slúžiť vývojárom pri práci.
Kam by veci mohli zájsť, ak sa Apple rozhodne otestovať hranice, je celkom zaujímavým námetom na premýšľanie. :)
zdroj: 9to5Mac
komentáre
Toto je vsetko v poriadku, kym sa nebudeme hrat na to ze porovnavame HW vykon s inymi zariadeniami napr na Windows.
Doteraz platila filozofia, ze Mac je vyladeny a netreba mat silny HW na efektivnu pracu. Verim tomu, ze sa to cele nezmeni ked sa karta obrati lebo to len potvrdi, ze reklamujeme len to co sa nam hodi a tvarime sa (nie sme o tom presvedceni) ze je to spravne.
Okrem toho, vacsinou to tak byva ze predchadzajuce modely su prekonane novymi modelmi co sa tyka vykonu…som si isty ze aj novy mac mini s intel procesorom by prekonal sucasny macbook air :)