Edward Snowden predstavuje ochranný obal pre iPhone

Edward Snowden, ktorý sa preslávil odhalením nie príliš lichotivých informácií o spolupráci NSA s americkými technologickými firmami, sa vracia na scénu. Teraz však nie s novými informáciami, ale s vlastným obalom pre iPhone 6 a iPhone 6s.

Ako sa ale dalo čakať, nie je to bežný ochranný obal. Tento totiž myslí v prvom rade na vás a na vaše súkromie. Spolu s hackerom Andrewom „Bunnie“ Huangom vytvorili koncept obalu, ktorý monitoruje, či sa váš iPhone pripája k sieti aj keď je na ňom aktívny režim Lietadlo a na akúkoľvek neželanú aktivitu vás upozorní. Snowden argumentuje, že režim Airplane Mode v iOS 8.2 a novších už nechráni súkromie tak, ako by mal a prirovnáva ho len k spínaču na obrazovke telefónu. Pod kapotou totiž stále funguje GPS modul a všetok potrebný hardvér je naďalej zapnutý. Aj preto podľa Snowdena môžu hackeri napadnúť iPhone, ktorý je v režime Lietadlo.

Na zadnej strane obalu sa nachádza monochromatický displej so všetkými potrebnými informáciami, ako aj zopár senzorových ovládacích tlačidiel. Kvôli spotrebe bude displej využívať pravdepodobne e-paper technológiu. Ochranný obal sa k telefónu pripája pomocou slotu na SIM kartu. Káble sú však dostatočne tenké na to, aby sa do telefónu dala dať naspäť SIM karta spolu s pôvodnou vaničkou od Applu.

Takto by sa podľa Snowdena mohli novinári, aktivisti a zástancovia ľudských práv chrániť pred sledovaním zo strany vlád, pričom poukazuje na prípad zavraždenia americkej reportérky Marie Colvin, ktorú mal vystopovať a popraviť Assadov režim v Sýrii.

Edward Snowden iPhone Case

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple predstavil iPhone 16e

Tak ako sa čakalo, Apple naozaj predstavil nový vstupný model do svojej ponuky. Firma ho však začala predávať pod menom iPhone 16e.
Apple Maps
pokračovanie článku

Apple Maps možno začnú zobrazovať reklamy

Niet divu, že Apple sa eventuálne pokúsi monetizovať väčšinu svojich služieb. No zatiaľ čo niektoré služby vyslovene vyžadujú aktívne predplatné, iné si budú musieť na seba zarobiť same, v záujme zachovania bezplatnosti.