Apple údajne uzatvára dohody o OLED displejoch s LG a Samsungom

Je už zrejme len otázkou času, kedy Apple vo svojich iPhonoch presedlá z LCD na OLED technológiu displejov. Podľa správ za posledný mesiac bude rokom migrácie pravdepodobne 2018. Najnovšie informácie naznačujú, že spoločnosť je už veľmi blízko k finálnej dohode s dodávateľmi.

Tými budú práve LG a Samsung – obe kórejské spoločnosti plánujú do výroby OLED displejov investovať približne 12,8 miliardy amerických dolárov. Finančnú pomoc údajne poskytne zo začiatku aj Apple. LG by pritom malo zaobstarať o tretinu viac zákazok ako Samsung, v pláne je už aj konvertovanie starších výrobných liniek z LCD na OLED.

Ako sa vravelo začiatkom mesiaca, dodatočnú produkciu OLED panelov v roku 2018 bude možno zabezpečovať aj Japan Display.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple predstavil iPhone 16e

Tak ako sa čakalo, Apple naozaj predstavil nový vstupný model do svojej ponuky. Firma ho však začala predávať pod menom iPhone 16e.
Apple Maps
pokračovanie článku

Apple Maps možno začnú zobrazovať reklamy

Niet divu, že Apple sa eventuálne pokúsi monetizovať väčšinu svojich služieb. No zatiaľ čo niektoré služby vyslovene vyžadujú aktívne predplatné, iné si budú musieť na seba zarobiť same, v záujme zachovania bezplatnosti.