Mesiac po tom, čo vyšli dohady ohľadom toho, že Apple kúpil technológiu schopnú zachytiť pohyb v reálnom čase od firmy Faceshift, spoločnosť z Kalifornie potvrdila kúpu, ale odmietla komentovať bližšie detaily.
Podľa informácií TechCrunch, ostalo vo firme pracovať veľké množstvo pôvodných zamestnancov, ktorí teraz pracujú pre Apple z ich európskych kancelárií.
Pred tým ako Apple kúpil Faceshift, táto firma vyvinula kvalitný softvér na rozpoznávanie tváre, ktorý vylepšuje technológiu “motion capture” (zachytávanie pohybu) v reálnom čase, s nízkymi nákladmi na spracovanie. Použitím 3D senzorov a kamery sa Faceshift vyhýba klasickým technikám zachytávania pohybu, napríklad vyznačovaniu referenčných bodov, čo často používajú herci v akčných filmoch s množstvom digitálnej úpravy. Nedávno bola táto technológia použitá napríklad pri natáčaní nového dielu Star Wars.
Kúpením Faceshift, Apple rozširuje svoje portfólio v oblasti technológie rozpoznávania tváre. Jednou z prvých takýchto firiem bola v roku 2010 švédska spoločnosť Polar Rose.
Apple takisto získal izraelskú spoločnosť PrimeSense, spolupracujúcu na hardvéri pre Microsoft Kinect a softvéri pre Xbox, v roku 2013 a vlastní viacero patentov v tejto oblasti.
Nie je jasné, čo Apple plánuje robiť s týmito technológiami, pretože zatiaľ ju využíva len na rozpoznávanie tvárí v aplikácií Photos. Budúce plány môžu zahrňovať animácie v reálnom čase vo Facetime pri rozhovore, biometrická bezpečnosť alebo nový dizajn užívateľského rozhrania.