Spotrebiteľská skupina v Belgicku obvinila Apple službu AppleCare

Belgická spotrebiteľská skupina Test-Aankoop/Test-Achats obvinila Apple pre jeho službu AppleCare z toho, že sa neriadi miestnymi spotrebiteľskými zákonmi. Skupina už podala podnet na belgický obchodný súd.

Apple v minulosti čelil podobnej žalobe v Taliansku, ktorá bola uzavretá len minulý mesiac. Apple musel zaplatiť viac ako 1.4 milióna USD, upraviť informácie na svojej webovej stránke a ukončiť ponuku AppleCare v talianskych predajniach Apple.

Zdroj: Blog de Jose Miguel Ruiz

komentárov
  1. Presne preto sa Applu do EU moc nechce vdaka vsetkym podobnym sprostostiam … 30 statov , 30 zakonov a este nad nimi aj EU komisia …

    0
    0
  2. sprostostiam? nie je nahodou vo vsetkych EU statoch rovnaka – zo zakona dvojrocna – zaruka? ak sa nemylim tak applecare je o tom, ze apple dava zaruku len rok a ak chces dvojrocnu zaruku, zaplat si za apllecare.

    0
    0
  3. @ Vase Meno to predrazene jablko je nam presne na to, na co by ste vy pocitac nikdy ani nevedeli vyuzit.. takze si pekne zostante pri vasom chybovom windowse..

    0
    0
  4. Lenze problem v zasade je zatial vsade rovnaky… Neposkytuju 2 rocnu zaruku. Co je objektivne povedane zvlastne, kedze by ju v EU mali poskytovat prakticky vsade

    0
    0
  5. Rocna zaruka? A za dlhsiu platit? To uz kde sme.. Ked mozu ini preco ma byt apple vynimka? Nemal by prave apple vydrzat aj 4 roky bez nutnosti reklamacie? Spinia si tymi snahami o znizenie trania zaruky meno, aspon vl mne to vybolava zle pocity. Ak chcu zarabat este aj na zaruke tak to dovi dopo

    0
    0
  6. Celá dvojročná záruka je nezmysel. Je to zase ďalšia ochrana slaboduchých spotrebiteľov a podpora špekulantov. Rovnako ako na trhu práce.
    Inteligentný človek si vie zrátať dve a dve. Vie si zvážiť, nakoľko je pre neho dôležitá cena, kvalita, značka, dĺžka záruky, vlastnosti tovaru, skúsenosti iných užívateľov a testy odborných médií …
    Na základe tohoto všetkého sa vie rozhodnúť. Teda ak chcem uprednostniť cenu pred dĺžkou záruky, prečo by mi mal niekto brániť?

    Potom sa nedivme, že americké firmy tu predávajú výrobky v pomere EUR:USD 1:1. Ešte aj tá nešťastná DPH-čka. Jedna vec by ale mala platiť – zmluvné podmienky medzi dodávateľom a odberateľom by mali platiť pre celú Európu rovnako (ako je to v USA), ale nemal by ich nikto diktovať. Malo by ísť o slobodnú dohodu dvoch partnerov – predávajúceho a kupujúceho.

    0
    0
  7. @ Peter

    “Potom sa nedivme, že americké firmy tu predávajú výrobky v pomere EUR:USD 1:1”

    to myslis celkom vazne? Skutocne si myslis,ze je to preto,ze v ramci EU je 2 rocna zaruka?

    “Ešte aj tá nešťastná DPH-čka”

    to som tiez nepochopil, v amerike je tiez,len ma iny nazov a od statu k statu inu vysku.

    V zasade som tvoj prispevok celkovo nepochopil, ty si zastanca toho,ze zaruka by vlastne ani nemala byt, ved staci,ze vyrobok predava firma XY, ktorej ty na zaklade “odbornych posudkov” a vlastnych skusenosti doverujes?

    Tak to by sa vyrobcovia velmi potesili, keby bolo viac takych “slaboduchých” spotrebitelov :)

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť