iPhone 5S prináša nový čip pre zdravotné a fitness aplikácie

iPhone 5S je prvým smartfónom na svete so 64-bitovým procesorom. Tým však novinky v tejto oblasti nekončia, popri novom procesore Apple A7 sa totiž nachádza aj nový procesor M7. Pod týmto označením sa skrýva špeciálny čip určený výlučne na spracovávanie pohybových dát z kompasu, akcelerometra a gyroskopu. Kontinuálne meranie pohybových dát, ktoré prebieha dokonca aj počas spánku, má podľa Applu umožniť úplne novú generáciu aplikácií určených pre zdravý životný štýl a fitness. Unikátne riešenie pomáha aj predĺžiť výdrž na jedno nabitie, keďže ide o samostatný čip, s ktorým môžu aplikácie tohto typu fungovať aj na pozadí. Prvou aplikáciou využívajúcou novú technológiu bude Nike+ Move. Tá je schopná zistiť, či používateľ práve chodí, šoféruje alebo sa nehýbe, to všetko v spojení s Nike+ systémom a Nike Fuel integrovaným v Game Center.

Porovnanie čipov v iPhone 5S (vľavo) a 5C (vpravo)

komentárov
  1. @ Suro: To sa moze aj s telefonom. :D
    Ono je to vpodstate vporiaku, Apple reaguje na zariadenia uzivatelov, rozne naramky, … ktore pocutaju kroky, kalorie a podobme. Ked to budu mat v telefone, nemusia si ich kupovat. U nas takychto veciciek nie je vela vidiet, ale v USA a zapadnej europe su dost rozsirene.

    P.S. Inac ci niekto zije zdravo alebo nie, o tom nerozhoduje pouzivanie nejakeho zariadenia.

    0
    0
  2. System pra ukazatel zdravia mame kazdy v sebe bez toho aby mi to hovoril telefon …. Ked sa clovek citi sliny a zdravy vtedy je asi fit nie ? Ked sa citim stale unaveny a nervozny asi nieco neni v poriadku …

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple predstavil iPhone 16e

Tak ako sa čakalo, Apple naozaj predstavil nový vstupný model do svojej ponuky. Firma ho však začala predávať pod menom iPhone 16e.
Apple Maps
pokračovanie článku

Apple Maps možno začnú zobrazovať reklamy

Niet divu, že Apple sa eventuálne pokúsi monetizovať väčšinu svojich služieb. No zatiaľ čo niektoré služby vyslovene vyžadujú aktívne predplatné, iné si budú musieť na seba zarobiť same, v záujme zachovania bezplatnosti.