Gitarista s YouTube menom justkylevids sa rozhodol zistiť, ako to bude vyzerať, ak bude filmovať iPhonom 4 z vnútra jeho gitary. Tento pokus ukazuje, ako funguje nahrávanie iPhonu 4. CMOS senzor iPhonu 4 totiž skenuje objekty diagonálne z ľavého horného do pravého dolného rohu, čo vytvára pri nahrávaní rýchlo sa hýbucich predmetov ako napríklad vibrujúce struny efekt, ktorý máte možnosť vidieť na videu. Samozrejme, takto sa struny v skutočnosti nehýbu.
komentárov
pekne video, ale zaujimalo by ma ako dosli nato ze z laveho horneho rohu do praveho dolneho :-)
lacike: a ako by to malo inak ist? zospodu nahor? takyto smer, teda z laveho horneho do praveho dolneho je najprirodzenejsi smer, takto napr. citame text ..teoreticky je to jedno aky bude ten smer ale prakticky je to najprirodzenejsie
ale inak, pekne videjko :)))
toto je krajsie:) http://www.youtube.com/watch?v=rKvXvkV16-U
-> lacike: na to došli asi pode toho, že struny na sobě mají šikmé vlny. Možná by bylo pro laika jednodušší ukázat to fotografováním pohybujícího se předmětu.
:D niekto objavil ameriku… ako nehnevajte sa na mna, ale toto je znam neduh (C)MOS senzorov oproti CCD – hovori sa mu aj padajuce steny. Skuste si natocit zvisly predmet v horizontalnom pohybe, ci uz zlava doprava, alebo naopak. Bude sa ohybat – je to dane tym, ze data su z cipu snimane po riadkoch a relativne pomaly.
Tento jav sa snazia vyrobcovia eliminovat, kedze CMOS senzor je radovo lacnejsi na vyrobu ako CCD a ma mensiu spotrebu. Nevyhodou je spominana rychlost ziskavania dat z cipu a svetelnost. Posledne generacie CMOS senzorov su uz na tom velmi dobre a uz aj v profi oblasti pomaly ale isto CMOS vytlaca CCD aj z najvyssich radov kamier.
lacike: to bude tym, ze obraz v televizore sa takisto vykresluje z laveho horneho do praveho dolneho…
No veru… ako poveda Hector – objav teplej vody :) To iste vam spravi aj zkradlovka – viac – ci menej vyrazne… Uzavierka CMOS je proste raz taka :) ale zase ma cmos ine vyhody :)
No hej amerika amerika :) Ale skenuje po pixloch alebo poriadkoch?