Čitateľ Tomáš Glajza „Clavius“ nám poslal svoj obrázkový postup, ako rozoberať a dôkladne čistiť myš Mighty Mouse. Vzhľadom na to, že zasekávanie rolovacej guličky je kvôli nečistote u Mighty Mouse vždy aktuálny problém, sme sa rozhodli jeho článok publikovať. PDF dokument stiahnete kliknutím na náhľad. V prípade akýchkoľvek pripomienok alebo otázok neváhajte napísať do diskusie, prípadne kontaktujte priamo autora na adrese tomas.clavius@gmail.com.
Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
iPhone 17 Pro prinesie (ne)kompromisný 48-megapixelový zoom fotoaparát
- 4. apríla 2025
- pridaj komentár
Apple tento rok predstaví iPhone 17 Pro a iPhone 17 Pro Max. Dvojica telefónov sa nielen, že dočká upraveného dizajnu, ale Apple s ňou tiež uzatvorí prechod na 48-megapixelové objektívy.
Apple už čoskoro vylepší AirPods Max s USB-C konektorom
- 28. marca 2025
- pridaj komentár
Apple minulý rok čelil kritike za to, že keď už konečne ohlásil novú verziu AirPods Max, slúchadlá sa odlišovali iba druhom konektora a ponukou farebných prevedení.
Rozjarený víkend v iStores je späť! Ulov si svoju zľavu na najnovšie Apple produkty
- 21. marca 2025
- pridaj komentár
Jar je v plnom prúde a s ňou prichádza aj obľúbená akcia Rozjarený víkend v iStores!
Apple zažíva najväčšiu personálnu krízu od spustenia Apple Maps
- 21. marca 2025
- pridaj komentár
Spoločnosť Apple sa iba málokedy dostala do nemilosti vlastných skalných fanúšikov. Naposledy sa to stalo v roku 2012, kedy spoločnosť čelila kritike za katastrofálne spustenie Apple Maps.
Xiaomi 15 konkuruje iPhonu a predáva sa ako teplé rožky
- 21. marca 2025
- 2 komentáre
Xiaomi 15 valcuje svet smartfónov. V domovskej Číne v predajnosti poráža Samsung aj iPhone vďaka nesporným kvalitám vlajkového smartfónu. Bude rovnako úspešný aj na Slovensku?
Aké novinky obdrží iPhone 18 v roku 2026?
- 19. marca 2025
- pridaj komentár
Apple iba teraz vydal iPhone 16e, firma však už pracuje na iPhone 17 a je viac než jasné, že o rok uvidíme na trhu iPhone 18. Práve k nemu sa teraz na internete objavili nové informácie.
komentárov
imho apple rata s cistotnymi s touto myskou :)
ja mam migthty cca 1/2 roka – potreba cistenia 0x. kamarat geek cca 2 dni = potreba cistenia 2x
Pekné. Vďaka. Gramatika v tom však sem tam ušla (problemý = problémy, magnetickýmy = magnetickými, oddelte = oddeľte). Plus preklepy (čašt, okolu, Vyberiemie,očisistíme ).
Dik, opravene, chyba bola skor na mojej strane, ked som narychlo copypastoval riadky do noveho PDF… Ospravedlnujem sa.
toto je fakt zle
mighty mouse sa z hladiska dizajnu nepodarila
a ea je neprirodzene cistotna imho :D
caf, moja mighty mouse bola po cca. jednom roku uplne nepouzitelna. Nedalo sa scrolovat ani scrollovat ani dole ani hore. Na nete som nasiel podobny navod podla ktoreho som ju >
http://web.mac.com/karelgil/iWeb/MacWebSite/MightyMEng.html
Bola to sice piplacka a clovek musi davat bacha aby neodlomil na zaciatku ten tenky biely kryt ale da sa. Aj ked apple lepidlo je pekne silne. A radost je tiez davat naspat tie male rollerpiny. Cele cistenie je tak na pol hodku a mys fici ako nova.:]]
ups.. to scrollovat tam ma byt iba raz,,:]]
Já ji mám skoro rok a půl a i když můj stůl rozhodně není čistý a MM nosím často pohozenou v báglu, rozebírat jsem ji nemusel ani jednou. Je pravda, že jednou nebo dvakrát se kolečku nechtělo, ale postačilo s ním trochu zběsileji zatočit a jede jak nová.
Mne sa zdá, že každá myška MM je iná a vyžaduje inú údržbu – kus od kusu. Každý týždeň pracujem asi s troma – piatimi rozličnými MM a každá je trošku odlišná, na jednej bočné stláčadlá klikajú, na druhej zasa nie, na tretej sa v kuse zasekáva gulička a na štvrtej vôbec… Atď.
Tak to mám asi kliku :) Od vybalení všechno funguje jak má…a to jí dávám zabrat…
Gulicka na mojej sa obcas zadrhne, ale vzdy ju nejako „oddrhnem“, co ma ale viac stve ze obcas su tie bocne stlacadla strasne ale hrozne citlive a iba maly dotyk aktivuje priradenu ulohu, u mna Exposé.
Su to svine, tie mighty mysi :D
no ja som mal presne ten isty problem s tymi bocnymi tlacidlami, som si myslel ze je to tym ze som ju kupil z druhej ruky, takze som v os x vypol tie bocne tlacidla pretoze to vkuse klikalo a nieco otvaralo. Potom som nasiel tu tan nazov na rozobranie a tak som ju rozobral a kukol co su to tam za tie bocne tlacidla vlastne zac. Neviem cim to bolo ale trochu som sa s nimi pohral a trosku nasilim s nozom som sa snazil oddelit dva kovove kontakty ktore podla mna funguju ze ked sa dotknu tak mys klikne. Lenze ako som ich oddeloval tak som zbadal ze medzi tymito dvoma plochami je nieco ako lepidlo(myslim ze lepidlo to nie je ale nemam potuchy co je to, mozno nejaky piezo alebo co za slizky material), tak som ti plosky na obidvoch stranach mysi(pretoze mys ma dve bocne tlacidla) trosku oddelil a potom poskladal mys a funguje to jak ma. Neviem cim bolo to ze to nefungovalo predtym, mozno boli tie plochy uz zdeformovane a stlacene nastalo ale teraz mi mys funguje jak ma a nereguje ani citlivo na stlacenie. Tak kto ma chut a odvahu pohrajte sa s tym a mozno to tiez odstranite…
Děkuji za radu – rozdělat ji – od té chvíle mi myš nefunguje. Ten rámeček, co je kolem dokola je tam totiž napevno, takže se odlomí a myš je na vyhození a lepit to nemá smysl…
Jednoducha pomoc… Pouzivam rozpustadlo na baze citrusovych olejov, ktore su setrene k vsetkym povrchom a rozpustia mastnotu, spinu, zbytky lepidal a pod. Nastriekam na gulicku zvrchu jemne nou potocim a necham chvilu posobit. Potom otacanim dostavam spinu von a voila mys beha ako nova na par mesiacov. Cely proces zabere tak asi 5 minut. Sprej je stabilne v mojom sufliku :)